Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#461 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 15:03

ceny dzierżaw Panowie ale nie ma wtedy bezrobocia, a jak jest bezrobocie to jest stres :), Poza tym myślę że coś tam jednak z tego zostaje , bo z czego by rolnicy dokładali do tych czynszów (a chodzi przecież o niemałe pieniądze )....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 12:49
  •  

#462 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 18 marzec 2014 - 19:30

ceny dzierżaw Ona77 dokładają z tego co zbiorą i tak w kółko to się toczy a ceny dzierżaw to się ustała w wyniku przetargu kto da więcej ten na dzierżawę

#463 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:52

ceny dzierżaw Dzisiaj 1.5ha łąki za darmo bez dopłat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:59

ceny dzierżaw ale żeby dokładać tak czy siak musi wyjść na plus inaczej się nie da....Z tego co zbierze pokrywa koszty m.in . dzierżawy , jak w każdym biznesie zresztą, gdyby nie zarabiali na tym to nie brali by dzierżaw z taka opłatą.
W mojej okolicy nikt by nie dał 1000 zł za hektar dzierżawy i jeszcze dopłata dla właściciela.....

Edytowany przez ONA77, 18 marzec 2014 - 20:05.

#465 Share zic

zic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:24

ceny dzierżaw u nas łąk nikt nie kosi. pole orne małe kawałki oddaje każdy bo uprawiać się nie chce. Wszyscy chodzą do pracy, i za dopłatę oddają w dzierżawę. ja biorę 2 ha ugoru. zbiór i dopłata moja. Myślę brać łąki bo ich nikt nie uprawia, Okolice Łęcznej u nas każdy woli pracować na kopalni.

najlepsza kasa to jest na naprawie ciągników rolnikom. i wydzierżawianiu ziemi. Pozdrawiam wszystkich.

#466 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 18 marzec 2014 - 20:32

ceny dzierżaw

ale żeby dokładać tak czy siak musi wyjść na plus inaczej się nie da....Z tego co zbierze pokrywa koszty m.in . dzierżawy , jak w każdym biznesie zresztą, gdyby nie zarabiali na tym to nie brali by dzierżaw z taka opłatą.
W mojej okolicy nikt by nie dał 1000 zł za hektar dzierżawy i jeszcze dopłata dla właściciela.....

Tylko kto mowi ze na uprawie ziemi wychodzi na plus u nas chodowcy trzody biora ziemie wlasnie na takich zasadach raz zbiera troszke wiecej raz mniej to swinki drozsze i jakos tam sie im to kreci (choc takie stawki dopiero teraz weszly wiec zobaczy sei za 2 lata jak beda zadowoleni z tego ukladu) a najlepsze jest to ze nikt z nich nie liczy kosztow produkcji obojetnie czy to zboze czy tucznik wiec najczesciej zyja w blogiej niewiedzy dopiero jak kieszen pusta to wtedy zastanawiaja sie jak sie to stalo hehe no i wiadomo dobrze mniec tez wiecej ziemi od sasiada haha

#467 Share adamn999

adamn999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:18

ceny dzierżaw obok mojego 5 hektarowego pola jest 1,5 ha nieużytku ,ktoś to kupił pod budowe hali pięć lat temu i od tamtej pory rosną tam tylko chwasty. w tym roku dowiedziałem się kto jest właścicielem i skontaktowałem się z nim ma w przyszłym tygodni podjechać i spiszemy umowe dzierżawywstępni się przez telefon zgadaliśmy że on bierze dopłaty, ja mam paliwo rolnicze i nie płacę podatku ani dodatkowego czynszu Chyba dobra umowa????? ziemia III klasa

#468 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:38

ceny dzierżaw Moim rodzicom pan, który wydzierżawia ziemię płaci około 800zł za mniej więcej 2 hektary ziemi, na mój gust trochę sporo za ziemię V klasy.

Miałem możliwość wziąć w dzierżawę 3ha ugóru za totalne za darmo, ale pole dość mocno zapiaszczone a w dodatku trzeba się bawić w karczowanie, bo brzózek narosło. Może jak trochę się mocniej zapoznam z tematem dotacji, i przyznają mi dopłaty, to wezmę się za to pole, przynajmniej będzie co robić. :D

A poza tym to u nas też jest dość sporo ziemi wystawionej na sprzedaż. Problemem jest tylko to, że to wszystko jest z przeznaczeniem na działki budowlane ;/ Rolnicy, którym się już nie chce uprawiać ziemi sprzedają na metry, żeby dostać więcej kasy, powstają działki, a rolnictwo w coraz gorszym stanie. Zdarzały się nawet sytuacje, że wypowiadano dzierżawcy umowę, bo pojawił się kupiec, który chciał kupić działkę na metry... A jak rolnik chciał kupić jako ziemię rolną to nie chcieli sprzedać, bo tak to za mało by kosztowało.

O i jeszcze takie pytanie przy okazji. :) Jak to jest z tymi dotacjami? Chciałbym wziąć w dzierżawę te 3ha ugoru, właściciel nie jest zainteresowany żadnym czynszem, dopłat też nie bierze bo już nie rolniczy od dawna. Ja też nie jestem rolnikiem, moim źródłem dochodu jest praca na etacie, czyli jestem ubezpieczony w ZUS. Podobno można w tej sytuacji brać dopłaty do uprawy ziemi mimo tego, że nie prowadzi się zarejestrowanej działalności rolnej. Zaznaczam, że ten ugór chcę wziąć w dzierżawę nie po to, aby sobie brać kaskę z UE za frajer, ale żeby go uprawiać. :)

Edytowany przez KlimekPL, 18 marzec 2014 - 22:15.

#469 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 07:13

ceny dzierżaw nie ma z tym problemu. Musisz w biurze powiatowym złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa. Potem do 15 maja składasz wniosek od dopłaty.

#470 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:42

ceny dzierżaw witam. mam takie pytanko może nie całkiem w temacie ale nie chciałem nowego wątku zakładać. wiecie może gdzie sprawdzić dokładne info o przetargach na ziemie agencyjną? bo na stronie ANR niby tam o jakiś przetargach piszą ale ostatnio sie u nas przetagr odbył a ja nigdzie żadnej informacji nie znalazłem na ten temat. i przetarg mnie ominął... a kilka ha chciałem przyjąć :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:35

ceny dzierżaw Może to nie była agencyjna ziemia i dlatego nie było informacji.

#472 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 09:04

ceny dzierżaw no właśnie była :/

#473 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:14

ceny dzierżaw działka 15 ha roczny czynsz 2100 dt z zasobu anr :P przetarg w tamtym tyg ;p rekord 14 t z ha

Edytowany przez Adam0702, 14 kwiecień 2014 - 21:24.

#474 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 07:35

ceny dzierżaw 14 ton z 1 hektara czynszu, dobrze napisałeś??
Gdzie?
Raczej nie podpisze umowy.

#475 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 11 kwiecień 2014 - 09:18

ceny dzierżaw Jak ich stac niech biorą .. tylko żeby potem nie stekali że nie mają z czego czynszu zapłacic
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#476 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 10:50

ceny dzierżaw U mnie 4ha siewnej łąki po 400zł i 3ha po 200zł za starszą.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#477 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:28

ceny dzierżaw Pany za te 15 ha wychodzi 1,4 t pszenicy za ha a nie 14, czytajcie ze zrozumieniem :)

#478 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:51

ceny dzierżaw w moich stronach to zawsze jest tak
dopłate bierze własciciel a dzierzawca obrabia ziemie
nie ma mowy o dopłacaniu za dzierzawe

#479 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 09:23

ceny dzierżaw W jaki sposób opłaca się rolnikom uprawiać ziemię bez dotacji, skoro wielu ma problem z utrzymaniem gospodarstwa posiadając własną ziemię i biorąc dopłaty? Ja osobiście w życiu bym na taki układ nie poszedł, że oddałbym całą dotację lub płacił czynsz równy kwocie dotacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:06

ceny dzierżaw Jednym się opłaca a drugim nie, trzeba umieć gospodarować, znam takich co mają10-15ha i 2-3 razy tyle dzierżawy i im się opłaci. Jak byś nie poszedł na taki układ, to u mnie w okolicy dzierżawy byś nie miał bo nikt Ci za darmo pola nie da.