Polecane posty

kamieniak89    31

Teraz przelewałem kasę za dzierżawy do ANR i u nas jest tak: 130,94 za pole 2,11ha klasa 3b i 4a dzierżawa na 5 lat, i 420,86 za 10,89ha łąk dzierżawa na 10 lat. Dzierżawy te były zawarte 2 i 3 lata temu. Za dzierżawy od ludzi płacimy zazwyczaj połowę dopłat, my je bierzemy i my płacimy podatek, ale to jest zazwyczaj bo jest też niezwyczajnie B)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

u nas ok 1t pszenicy słabe grunty lepsze 1200zł za ha. pare miesięcy wstecz gosci mający ponad 1000ha dał agencji 6,5t pszenicy za ha czynszu na przetargu za kawałek ok 11ha, co pozostawiam bez rzadnego komentarza B)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

napisałeś jakaś głupotę, nie 6,5 tony z hektara tylko 6,5 tony za 11hektarów. nie można więcej chyba dać za dzierżawę jak się zbierze to by było bez sensu tym bardziej ktoś kto prowadzi gospodarstwo 1000ha nie jest upośledzony umysłowo, albo wariatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Jeśli mu bardzo pasowało do rozłogu to niestety bym się nie zdziwił. Po dwie tony z ha to już kilka lat temu były przetargi.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie za miedzo ziemia jest dzierżawiona "na gębę". Jest na zasadzie że właściciel płaci podatek i bierze dopłaty a dzierżawca to co zasieje to zbierze. Ziemia to prawie sam piach. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27189


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak my dzierżawimy to ja biore połowe dopłaty i właściciel dzierżawa na 10lat i jest git


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

u nas za dzierzawe sie nic nie placi:) a doplaty naleza sie temu kto obsiewa i robi na tym polu. wlasciciel wtedy przegrywa nawet spr w sadzie a wy wygrywacie:) bo pieniadze naleza sie tym co robia . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
u mnie za miedzo ziemia jest dzierżawiona "na gębę". Jest na zasadzie że właściciel płaci podatek i bierze dopłaty a dzierżawca to co zasieje to zbierze. Ziemia to prawie sam piach. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27189

u nas tez jest sam piach i mikt tak się nie godzi, przynajmniej 4 3 kl dopiero taki ukłąd ma sens a za sam piach chca połowy dopłat, było takich kilku i po roku się wyrzekali, za łąki podobnie jak dobra łąka to zgoda ale jak podmokła czy kiepska musi być przynajmniej za koszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

to chyba malopolska specyfika.ludzie sie ciesza ze pole nie lezy odlogiem.u nas II i III klasa a z 40% lezy od logiem.sa takie tereny gdzie dziesiatki ha jest nieuzytkowane i nawet za darmo nikt nie chce.gdyby ktos chcial pieniedzy za dzierzawe to bym go wysmial i pole zostawil


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

za średnio III płacę 700zł + podatek od jednego, a od drugiego równowartość 1 tony pszenicy na dzień 30 listopada jednak nie mniej niż 600zł + podatek. w okolicy ludzie chcą dopłaty aby być "rolnikami" i jeszcze chociaż 50zł za ha nawet za VI klasę dzierżawców nie znajdują. Są też tacy co dostają po 1500zł za ha tyle że po żniwach nikt im nie zapłaci. 5 km ode mnie koleś płaci 1800zł + podatek + dopłaty wydzierżawił całe 23 ha od sąsiada - uprawia warzywa (więc dopłata tylko podstawowa) w tym roku ponoć rezygnuje ceny są beznadziejne a kosztów od groma nie mówiąc już o tym że pomału zaczyna brakować rąk do pracy. Niedawno był przetarg na ponad 800ha na 1 rok (OT Bydgoszcz) było chyba 17 działek wzięło to w sumie 37 rolników chyba po 470 kg pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My z ludźmi nie mamy dzierżaw tylko z parafią ma ok 20ha III i IV klasa w tym my uprawiamy 3ha to podatek płaci parafia i zabiera dopłaty ja tylko zbieram i nic nie dopłacam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja zaplacilem (co prawda bratu) 1000zl za 2ha 2klasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbszon    0

U nas ludzie się tak nauczyli, że biorą dopłaty trzeba im zapłacić jeszcze 500 zł od 1ha i podatek zapłacić. wszystko to przez jednego gościa co ma kasy full i bieże wszystko co popadnie na takich warunkach :o I jak tu sie rozwijac jak do gospodarstwa jeszcze trzeba dopłacać??


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
U nas ludzie się tak nauczyli, że biorą dopłaty trzeba im zapłacić jeszcze 500 zł od 1ha i podatek zapłacić. wszystko to przez jednego gościa co ma kasy full i bieże wszystko co popadnie na takich warunkach :o I jak tu sie rozwijac jak do gospodarstwa jeszcze trzeba dopłacać??

U mnie jest podobnie trzeba zapłacić równowartość dopłat + podatek (oczywiście dopłaty bierze właściciel) i odziwo chętnych nie brakuje... ja nie widze w tym interesu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas ludzie za darmo dają w dzierżawę, tylko biorą sobie dopłaty i płacą podatki. A jeżeli mamy spisaną dzierżawę to dotacje udajemy właścicielowi.

U nas to niektórzy koszą łąkę suszą siano i je palą żal ^_^:) :) Albo za darmo oddają.

Co z tego jak u nas klasa VI V i malutko IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mam sasiada który płaci 1.600zł. Oczywiscie dopłaty jego ale podatek tez płaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj