Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 11:11

ceny dzierżaw A ja mam 15 lat i wziąłem swoje pierwsze 1.5ha w dzierżawe od starszej pani która ziemi nie uprawia. Wczesniej przez wiele lat było tam zielsko. I nic nie płace i dopłat nie dostaje. Klasa ziemi II - III.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 17:23
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:25

ceny dzierżaw II - III klasa żeby leżała ugorem i tylko zielsko rosło to grzech. Co tam posiejesz??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:39

ceny dzierżaw My wzieliśmy wczoraj 1,5 ha ziemi IV klasy na takich warunkach, ze dopłata idzie do mnie, a ja za to place tylko podatek i tyle :P

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:54

ceny dzierżaw na takich warunkach to i ja bym wziął tylko nie ma chętnego żeby dać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 21:16

ceny dzierżaw

II - III klasa żeby leżała ugorem i tylko zielsko rosło to grzech. Co tam posiejesz??

No miejscami jest troche gorzej. Będe siał mieszanke na wiosne.

#26 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:47

ceny dzierżaw Teraz przelewałem kasę za dzierżawy do ANR i u nas jest tak: 130,94 za pole 2,11ha klasa 3b i 4a dzierżawa na 5 lat, i 420,86 za 10,89ha łąk dzierżawa na 10 lat. Dzierżawy te były zawarte 2 i 3 lata temu. Za dzierżawy od ludzi płacimy zazwyczaj połowę dopłat, my je bierzemy i my płacimy podatek, ale to jest zazwyczaj bo jest też niezwyczajnie B)
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#27 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:54

ceny dzierżaw u nas ok 1t pszenicy słabe grunty lepsze 1200zł za ha. pare miesięcy wstecz gosci mający ponad 1000ha dał agencji 6,5t pszenicy za ha czynszu na przetargu za kawałek ok 11ha, co pozostawiam bez rzadnego komentarza B)
kujawy to jes to!!!!!

#28 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 10:37

ceny dzierżaw napisałeś jakaś głupotę, nie 6,5 tony z hektara tylko 6,5 tony za 11hektarów. nie można więcej chyba dać za dzierżawę jak się zbierze to by było bez sensu tym bardziej ktoś kto prowadzi gospodarstwo 1000ha nie jest upośledzony umysłowo, albo wariatem.

#29 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 11:19

ceny dzierżaw Jeśli mu bardzo pasowało do rozłogu to niestety bym się nie zdziwił. Po dwie tony z ha to już kilka lat temu były przetargi.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 11:29

ceny dzierżaw u mnie za miedzo ziemia jest dzierżawiona "na gębę". Jest na zasadzie że właściciel płaci podatek i bierze dopłaty a dzierżawca to co zasieje to zbierze. Ziemia to prawie sam piach. http://www.agrofoto....t...i&img=27189

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 14 listopad 2007 - 11:38

ceny dzierżaw Jak my dzierżawimy to ja biore połowe dopłaty i właściciel dzierżawa na 10lat i jest git
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#32 Share sebciu

sebciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 07:36

ceny dzierżaw u nas za dzierzawe sie nic nie placi:) a doplaty naleza sie temu kto obsiewa i robi na tym polu. wlasciciel wtedy przegrywa nawet spr w sadzie a wy wygrywacie:) bo pieniadze naleza sie tym co robia . pozdro

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 08:39

ceny dzierżaw

u mnie za miedzo ziemia jest dzierżawiona "na gębę". Jest na zasadzie że właściciel płaci podatek i bierze dopłaty a dzierżawca to co zasieje to zbierze. Ziemia to prawie sam piach. http://www.agrofoto....t...i&img=27189

u nas tez jest sam piach i mikt tak się nie godzi, przynajmniej 4 3 kl dopiero taki ukłąd ma sens a za sam piach chca połowy dopłat, było takich kilku i po roku się wyrzekali, za łąki podobnie jak dobra łąka to zgoda ale jak podmokła czy kiepska musi być przynajmniej za koszenie

#34 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 13:56

ceny dzierżaw Ostatnio wydzierżawiliśmy 3 ha łąki i mamy umówione 300zł/ha płatne po otrzymaniu dopłat.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#35 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 09:25

ceny dzierżaw Łąki za dopłaty dzierzawimy,a ziemie klasy 3 a i 3 b za doplaty i podatek.

#36 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2008 - 15:53

ceny dzierżaw ja też dzierżawie ale nic nie płace

#37 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:14

ceny dzierżaw to chyba malopolska specyfika.ludzie sie ciesza ze pole nie lezy odlogiem.u nas II i III klasa a z 40% lezy od logiem.sa takie tereny gdzie dziesiatki ha jest nieuzytkowane i nawet za darmo nikt nie chce.gdyby ktos chcial pieniedzy za dzierzawe to bym go wysmial i pole zostawil

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#38 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:44

ceny dzierżaw W Poznaniu za ziemię IVb i V płacimy 5 kwintali pszenicy za hektar.

#39 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:47

ceny dzierżaw U mnie daje tone pszenicy, a dopłaty biore połowe, klasa ziemi 1 i 2.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 22:57

ceny dzierżaw za średnio III płacę 700zł + podatek od jednego, a od drugiego równowartość 1 tony pszenicy na dzień 30 listopada jednak nie mniej niż 600zł + podatek. w okolicy ludzie chcą dopłaty aby być "rolnikami" i jeszcze chociaż 50zł za ha nawet za VI klasę dzierżawców nie znajdują. Są też tacy co dostają po 1500zł za ha tyle że po żniwach nikt im nie zapłaci. 5 km ode mnie koleś płaci 1800zł + podatek + dopłaty wydzierżawił całe 23 ha od sąsiada - uprawia warzywa (więc dopłata tylko podstawowa) w tym roku ponoć rezygnuje ceny są beznadziejne a kosztów od groma nie mówiąc już o tym że pomału zaczyna brakować rąk do pracy. Niedawno był przetarg na ponad 800ha na 1 rok (OT Bydgoszcz) było chyba 17 działek wzięło to w sumie 37 rolników chyba po 470 kg pszenicy.