Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#361 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:43

ceny dzierżaw

Powiesic za jaja tego kto wymyślił oddawanie dopłat za dzierżawę.

Oddanie dopłat to pole za friko ,15 lat wstecz płaciłem za dzierżawy po 350 zł za ha i nie było żadnych dopłat więc żal d*py nie ściskał....teraz co region to inna sytuacja ale nikt nikomu ziemi na siłę nie wciska ,żeby rozwinąć gospodarstwo trzeba coś robić ,jak nie stać żeby kupić to pozostaje dzierżawa ..każdy musi sam kalkulować ,niestety mało jest frajerów co oddadzą pole z dopłatą a w niektórych regionach to niema nawet co marzyć. Jest dokładnie tak jak opisałeś ale co na to poradzisz ,sam nie oddałbyś pola za darmo ...ziemia to majątek a nie ochłap który wadzi i trzeba słono płacić ,ale co niektórzy jeszcze tego nie rozumieją .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 07:53
  •  

#362 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:51

ceny dzierżaw Gmina Rypin, kujawsko-pomorskie

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#363 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 13:56

ceny dzierżaw

Oddanie dopłat to pole za friko ,15 lat wstecz płaciłem za dzierżawy po 350 zł za ha i nie było żadnych dopłat więc żal d*py nie ściskał....teraz co region to inna sytuacja ale nikt nikomu ziemi na siłę nie wciska ,żeby rozwinąć gospodarstwo trzeba coś robić ,jak nie stać żeby kupić to pozostaje dzierżawa ..każdy musi sam kalkulować ,niestety mało jest frajerów co oddadzą pole z dopłatą a w niektórych regionach to niema nawet co marzyć. Jest dokładnie tak jak opisałeś ale co na to poradzisz ,sam nie oddałbyś pola za darmo ...ziemia to majątek a nie ochłap który wadzi i trzeba słono płacić ,ale co niektórzy jeszcze tego nie rozumieją .

Nie mowie zeby oddawać pole w dzierżawę za darmo tylko powinno to być powiazane z cena zboża a nie czy zboże jest po 60 czy po 100zł to nikogo to nie obchodzi. dawać dopłate i koniec a i często jeszcze gdy zboze jest drogie to chcą jeszcze wiecej niż tylko dopłata i podatek. Oczywiscie według prawa doplata należy sie temu co uprawia pole ale czy ktos to egzekwuje . A swoja drogą to powiesic za jaja tego co w ogóle wymyślił dopłaty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:06

ceny dzierżaw @kozulek ma rację. Dzierżawa za dopłaty to pole za darmo bo nic nas nie kosztuje. Chyba że komuś nakłady na uprawę przewyższają to co urośnie to w takim wypadku dzierżawy nie są dla niego.

#365 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:54

ceny dzierżaw Tylko narzekacie, ja bym mógł wziąć w dzierżawę sporo ha za dopłaty, podatek no i nawet mogę coś dołożyć, tylko że w mojej okolicy to ziemia jest na wagę złota.
Ostatnio wyliczałem zysk z 1 ha rzepaku wyszedł mi około 4-4,5 tys. zł. (dopłaty liczyłem jako koszt paliwa)

Z chęcią wezmę w dzierżawę ziemię w woj. Pomorskim, powiat Sztumski i Malborski.

Edytowany przez Gospodarz12, 23 czerwiec 2013 - 15:55.

#366 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 21:19

ceny dzierżaw chłopaki takie pytanie jeszcze 2h ugoru 4 -5 klasa ziemi za dopłate czy by sie opłaciło?? u mnie w okolicy do tej pory było duzo ugorów bo gleba słaba ale jak przyszło co do czego ze chciało by sie cos wydzierżawic to nic nie ma. Nawet głównie juz pozaklasowe gleby ludzie zaczeli obrabiac.

#367 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2013 - 21:48

ceny dzierżaw wszystko zależy od okolicy, u mnie gdybym mial 2ha ugoru to od razu chapnął bym jak młody pelikan :P
a za to w innych miejscowościach, ziemia stoi odłogiem i nikt nie chce jej dzierżawic

#368 Share tatar902

tatar902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 11:59

ceny dzierżaw Mam mozliwosc wziecia 100 ha gruntu rolnego od jesienie lecz nie wiem czy bedzie mi sie to kalkulowac poniewaz własciciel rzada sobie cała doplate plus 600zl od ha klasa gruntu to 3,4 i 5 chcialem siac kukurydze i pszeniece ale czy bedzie mi sie to opłacac ??? a mieszkam k. poznania

#369 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 12:05

ceny dzierżaw 160 tys dla właściciela :D Poplonów nie każe Ci siać? Kto płaci podatek? Ile tej 3 i 4 klasy?

#370 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2013 - 14:00

ceny dzierżaw Skoro jemu nie było warto jej uprawiać z dopłatami to Ty biorąc bez dopłat i z płaceniem dzierżawnego lepiej nie wyjdziesz.
Nie sztuka się napracować, sztuką jest zarobić na uprawie, przelicz to sobie na spokojnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 14:04

ceny dzierżaw to normalna cena za dzierżawę jak masz kasę sprzęt i ludzi żeby to obsiać dopilnować i sprzątnąć to możesz w to wchodzić tylko umowa na 10lat przynajmniej.

#372 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 02 lipiec 2013 - 15:27

ceny dzierżaw To nie jest normalna cena za dzierżawę . Ja daje 300 za hektar wydzierżawiającemu i opłacam podatek , reszta dla mnie . A skoro ty @damian40000 jesteś frajer i płacisz 1500 za ha to powodzenia w dorobieniu się garba. Gdybym dawał 1500 u siebie za ha to miałbym teraz ponad 100 ha grubo . Tylko nie sztuką jest się zaje*ać w polu .

#373 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 15:50

ceny dzierżaw

Tylko nie sztuką jest się zaje*ać w polu .

Tylko, że większość o tym zapomina :D

#374 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2013 - 16:14

ceny dzierżaw

. Ja daje 300 za hektar wydzierżawiającemu i opłacam podatek , reszta dla mnie .

masz tak bo znalazłeś frajera,ale nie wszędzie jest tak dobrze kolego

#375 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 16:27

ceny dzierżaw Ja daje 700zł ha+ płace podatek właścicielowi dopłata moja ... Przeważnie wedle przelicznika GUS płace.. A ja bym nie brał tego 100ha dużo jest 5klasy ziemi?

#376 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 02 lipiec 2013 - 16:28

ceny dzierżaw Nie znalazłem frajera tylko u mnie są takie stawki. Max połowa dopłaty dla wydzierżawiającego , dzierżawca kasuje reszte i opłaca podatek. Choć znam takich co oddają pole i nic z tego nie mają .

#377 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 19:25

ceny dzierżaw

Mam mozliwosc wziecia 100 ha gruntu rolnego od jesienie lecz nie wiem czy bedzie mi sie to kalkulowac poniewaz własciciel rzada sobie cała doplate plus 600zl od ha klasa gruntu to 3,4 i 5 chcialem siac kukurydze i pszeniece ale czy bedzie mi sie to opłacac ??? a mieszkam k. poznania

-w jakich kawałkach?
-jaki masz sprzęt?
-jaka ziemia dokładnie?
-uprawiana ta ziemia?
-przez kogo uprawiana i jak nawożona?

#378 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 19:46

ceny dzierżaw

Nie znalazłem frajera tylko u mnie są takie stawki. Max połowa dopłaty dla wydzierżawiającego , dzierżawca kasuje reszte i opłaca podatek. Choć znam takich co oddają pole i nic z tego nie mają .

W okolicy nie masz parcia na ziemie to możesz tak płacić. Pełno ugorów i jeszcze możesz wybierać, ale chłopak nie rozumiesz że nie wszędzie jest tak kolorowo?? Powiedz mi ile chcesz wziąść z 1ha żeby nie garbować na kogoś??

Co do tych 100ha, mając sprzęt do kukurydzy można w ślepo brać bo zysk będzie jakiś przy tej cenie co jest obecnie jak narazie. Przy zbożach/rapsie to przy dobrej kulturze i wiedzy jakiś pieniądz też bedzie.

W moich terenach dopłata dla właściciela to już standard i na tym raczej koniec, jednak znam jednego co płaci jeszcze dzierżawe za II-III kl, ale plony pszenicy na wysokim poziomie.

#379 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:29

ceny dzierżaw

to normalna cena za dzierżawę jak masz kasę sprzęt i ludzi żeby to obsiać dopilnować i sprzątnąć to możesz w to wchodzić tylko umowa na 10lat przynajmniej.

Jaka umowa jeśli to jest bez dopłat? Sami napędzacie ten wir który nas wciąga!
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:50

ceny dzierżaw taka umowa w której będzie pisało że czynsz wynosi równowartość dopłat +600zł/ha. W ten sposób zabezpieczasz się na wypadek jakby dopłaty zniknęły. A właściciel zabezpiecza się na wypadek zwiększenia dopłat. Znam kilka przypadków że spisali umowę na powiedzmy 600zł/ha przez 10lat a teraz wojna sądy itd. Cena rynkowa dzierżaw poszła w górę a umowę ciężko rozwiązać. A z drugiej strony umowa to umowa i trzeba jej się trzymać.

Edytowany przez damian40000, 02 lipiec 2013 - 20:51.