Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#341 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 22:05

ceny dzierżaw warunki nie są złe. Jak dasz obornik to bez wielkiego nakładu 5t pszenicy zbierzesz. A owies jest zawsze najtańszy i łatwo go kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 19:07
  •  

#342 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 22:07

ceny dzierżaw Moim zdaniem to nie opłacalne co z tego że daje obornik skoro dasz mu tonę owsa to już jesteś w plecy do tego uprawa pola czy maszyny paliwo. Nie chcę tu źle prorokować ale nie wiele będziesz do przodu z tym. Takie jest moje skromne zdanie.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#343 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 22:10

ceny dzierżaw Gościu szuka jelenia który da mu dotację, akcyzę i tonę owsa za parę taczek gnoju i hektar do obrobienia. Jak na to nie patrzeć to w karzdej chwili morze powiedzieć "spadaj z mojego pola" a jeżeli się sprzeciwisz to jak mu udowodnisz jeżeli nie masz umowy? Wiem, że kusi cię ale przemyśl na spokojnie ile z tego będziesz miał czystego zysku? Moim zdaniem w najlepszym przypadku wyjdziesz na zero nie licząc robocizny, a jeżeli rok nie dopisze? Pewnie te pole jest zaniedbane lub przynajmniej w nienajlepszej kulturze.
Nie pomyśl sobie, że zabraniam tobie czy zazdroszczę ale nie lubię owijać w bawełnę. Moim zdaniem dotacja należy się uprawiającemu pole.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 czerwiec 2013 - 22:27

ceny dzierżaw Jak dla mnie to warunki dzierżawy powinny być takie: właściciel bierze dopłatę, Ty płacisz podatek i na tym koniec.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#345 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 22:41

ceny dzierżaw Chyba sobie kpisz. Właściciel bierze dopłatę za pole które ktoś obrabia i do tego jeszcze podatek płacić za niego?! Jak tak robicie to się nie dziwię, że się nie opłaca...

#346 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 22 czerwiec 2013 - 23:03

ceny dzierżaw Są dwa wyjścia z tego problemu. Ty bierzesz dopłaty i płacisz podatek i odpalasz coś koniarzowi lub on bierze dopłaty i płaci podatek i na tym koniec.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#347 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 07:03

ceny dzierżaw Koledzy takie warunki były kiedyś, dziś jak piszą dopłata + 1 t zboża dla właściciela, a my musimy tak kombinować aby nam zostało.

Niech w mojej okolicy pokarze się dzierżawa na takich warunkach to w ciągu kilku dni jest nieaktualna.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#348 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 07:10

ceny dzierżaw Na takich warunkach to bym to zostawił niech samosiejkami zarośnie,przecież on ma czyste pieniądze bez roboty.
U nas ten co bierze dzierżawę bierze też dopłaty,płaci tylko podatek gruntowy.Nikt w naszych rejonach na inne warunki się nie godzi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#349 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 23 czerwiec 2013 - 07:39

ceny dzierżaw Jak by mi ktoś przyszedł z takimi warunkami to bym mu powiedział co myślę o takiej umowie. 1700 zł za hektar dzierżawy ??? Nie ma to żadnego sensu ekonomicznego a ile się jeszcze narobić trzeba.

#350 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:09

ceny dzierżaw Za to w mojej okolicy tak jak napisałem normalne warunki to są takie, że właściciel bierze dopłatę a dzierżawca płaci podatek.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:29

ceny dzierżaw Chory kraj...

#352 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:08

ceny dzierżaw Gosciu chce dac pole w dzierzawe ponieawaz jest to juz starszy pan i nie posiada żadnego sprzetu własnego. Do wszystkiego musi najmowac ciagnik ze sprzętem. No tego obornika to tam około 3-4 rozrzutniki 3 tonowe by były.

#353 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:11

ceny dzierżaw No niestety, zawsze mówię, że nie byłoby tak wysokich cen ziemi i dzierżaw, żeby nie znajdowali się głupcy, którzy tyle zapłacą. @Theprzemo205 na Twoim miejscu to bym negocjował trochę tą stawkę, na powiedzmy 300-400kg owsa. Wiem w Twojej sytuacji 1ha ziemi znaczy dużo, sam mam niecałe 8ha, ale jak to mawia mój ojciec: wziąć dzierżawę tylko po to żeby robić a ktoś miał czystą kasę to żaden interes.

Edytowany przez michal1993, 23 czerwiec 2013 - 09:19.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#354 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:46

ceny dzierżaw

sam mam niecałe 8ha, ale jak to mawia mój ojciec: wziąć dzierżawę tylko po to żeby robić a ktoś miał czystą kasę to żaden interes.

no niestety jak się nie ma pojęcia to tak wychodzi ,tu trzeba mieć jaja żeby wyjść na swoje ...nie dla każdego jest to interes ale jednak inni potrafią i płacą nawet więcej ...więc dalej będziesz miał te 8 ha bo od ojca niczego się nie nauczysz... wspomniane ,,głupki ,, po prostu dają rady a Ty nie.

Edytowany przez kozulek2, 23 czerwiec 2013 - 09:49.

#355 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:36

ceny dzierżaw Powiesic za jaja tego kto wymyślił oddawanie dopłat za dzierżawę. Z tego co wiem to zaczelo sie od właścicieli ziemi z marszałkowskiej. Kolesie nakupili ha i pooddawali w dzierżawe rolnikom wlaśnie za dopłate ale w czasie kiedy doplaty były porównywalne a moze i niższe nisz czynsz dzierżawny. Teraz warunki dzierżaw pozostały a dopłaty poszły w górę . Najgorsi sa tacy co mieszkaja w mieście i dostali kilka ha w spadku po rodzicach itp. Teraz taki delikwent oddaje pole w dzierżawę na umowę ustna . Rolnik za takiego wypełnia wniosek ryzykuje kontrolami a nie może upraw ubezpieczyć ani dostać doplaty do paliwa. I jeszcze gościo w każdej chwili może przyjsc i powiedzieć ze pan tego pola juz nie sieje do widzeniai o w d*pie ma terminy wypowiedzeń umowy bo umowa ustna to też umowa . Ale i rolnicy sami sa sobie winni bo podbijaja cene a czasami jak tutaj niektórzy piszą płacą astronomicze kwoty tylko po to aby przejąc pole .
Gdybym w tej chwili miał 100ha to był bym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi . Oddaje takie pole w dzierżawe i mam wypłate miesięczna jak marszałek województwa i po co mam tyrać na roli martwiąc sie że zamist słonka pada deszcz że krowa ryczy że świnia chce żreć itp.

#356 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:04

ceny dzierżaw w sumie macie racje z tą dopłatą no ale u mnie w okolicy nikt juz nie chce oddawac ziemi z dopłatą. Co powoduje w moim wypadku brak mozliwosci rozwoju gospodarstwa.

#357 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:07

ceny dzierżaw To powiem Ci inaczej jak warunki, które proponuje Ci właściciel są podobne do tych ogólnie panujących w okolicy to raczej powinieneś się zdecydować na to. W przeliczeniu za te 12ton obornika powinieneś dać ok 300zł więc jakaś kalkulacja z tym owsem jest.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#358 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:46

ceny dzierżaw

Jak dla mnie to warunki dzierżawy powinny być takie: właściciel bierze dopłatę, Ty płacisz podatek i na tym koniec.

ty chyba nic nie dzierżawisz
ja mam prze rożne umowy
-moje doplaty moj podatek
-moje doplaty ich podatek i place czynsz
-mam tez takie kawałki ze ja biore doplaty a oni placą podatek i ciesza sie ze wogoe ktoś to chce obrabiać to był kiedyś wieloletni ugór
-mam tez takie ze ja dostaje polowe doplat
i mam takie ze nic nie place i nic nie dostaje moja tylko robota i to co mi sie urodzi
wiec umowy są prze rózne co czlowiek to inna umowa

#359 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:55

ceny dzierżaw To wszystko zależy od regionu. W moim jest deficyt ziemi i każda ziemia na takich warunkach jak opisałem znajduje dzierżawcę. Dzierżawiłem trochę ziemi agencyjnej, tam były najlepsze warunki czynsz 500kg pszenicy za ha i dopłaty moje. A cena średniej jakość ha trawy dzierżawionego przez rok to ok.1000zł i dopłaty właściciela.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:11

ceny dzierżaw michal1993 z jakiego regionu jestes ?