Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#301 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 22 marzec 2013 - 13:15

ceny dzierżaw Co ja bredzę - o co ci chodzi? Podaję ci słowa ministra rolnictwa który wrócił właśnie z obrad z innymi ministrami rolnictwa i informuje o rzeczach które wspólnie ustalili Jedną z nich jest utrzymanie w Polsce systemu SAPS do 2020 roku Kłania się czytanie ze zrozumieniem a te twoje przytoczone rozporządzenie w każdej chwili można zmienić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 17:38
  •  

#302 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 marzec 2013 - 13:40

ceny dzierżaw Nie łap się na te sukcesy które ogłasza minister ,bo dla nas to nie koniecznie będzie korzystne....to że taki system to było wiadomo i nie znaczy to że nie będzie zmian bo warunki są negocjowane a diabeł tkwi w szczegółach ...jak znam życie mamy w plecy na bank . Nie będzie tego co było a dowodem jest obecny rok -modulacja ....niby ma już jej nie być ale zobaczymy co w zamian nam skubną?

A wracając do tematu to wielu rolników by wzięło pole na takich warunkach jak Ty ...u nas się buli od 1200 (słabe grunty) do 1800zł za ha dzierżawy .Ale i tak jest to na plus bo wychodzi pole za friko .Dzikiej zwierzyny mamy też pod dostatkiem.

Edytowany przez kozulek2, 22 marzec 2013 - 13:50.

#303 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 17:02

ceny dzierżaw witam
koledzy mam takie pytanie ile można dać dzierżawy jeśli właściciel bierze dopłaty , klasa ziemi // , /// bo właściciel myśli że dostanie 700 zł oczywiście do 1ha i dopłaty wezmie ile w takiej sytuacji można zapłacić , a np . gdybym ja składał o dopłatę to czy 1000 zł za 1ha było by odpowiednio

#304 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:36

ceny dzierżaw Dziwne pytanie - zależy od regionu oraz od położenia ziemi - daleko czy blisko gospodarstwa Sam musisz sobie przekalkulować Ja osobiście nie oddałbym więcej niż dopłata a i to tylko za działki graniczące bezpośrednio z gospodarstwem bo nie zamierzam dawać zarabiać jakiemuś cwaniaczkowi i tyle Ziemi też mi nie brakuje jakoś na gwałt żebym musiał do niej dokładać Ale każdy ma inne warunki i musi liczyć po swojemu

#305 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:37

ceny dzierżaw Maroon masz racje ale nie do końca w moim regionie jest duży popyt na ziemię nawet uprawiane są dzialki w ogrodach po kilka arów i rolnicy wręcz sie licytują kto da więcej za dobrą glebę dają nawet 700 -800zł ,a dopłaty bierze właściciel .

#306 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:26

ceny dzierżaw rozumiem że dopłata cała jpo i upo czyli około 1000 zł czy tylko jpo , dlatego dziwne pytanie bo skończyła się umowa dzierżawy i właściciele chcą sami składać o dopłaty , zrezygnował bym z tej dzierżawy tyle że obsiałem już pszenicą , dotąd ja składałem o dopłaty , dzierżawy w 2012 zapłaciłem 800 zł za 1 ha , jeśli będzie taka opcja że właściciele złożą o dopłaty to będą oczekiwać że dam im jeszcze jakąś dzierżawę i dlatego chcę to wcześniej ustalić z nimi aby nie było potem nieporozumień , więc nie wiem ile mógłbym dać dzierżawy w takiej sytuacji ,a z ostatniej rozmowy wynikało że raczej ta opcja będzie realna ,a gdybym jeszcze na ten rok ja złożył o dopłatę to pewnie właściciel będzie żądał więcej niż te 800 zł z ha i też nie wiem ile można by zapłacić ,
chodzi mi o to ile można dać dzierżawy za 1ha bez dopłaty
a ile za 1 ha dzierżawy z dopłata tak + - za 2 ,3 klasę

#307 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:39

ceny dzierżaw Pisząc dopłaty myślałem o całości plus ONW

#308 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2013 - 21:52

ceny dzierżaw W mojej okolicy równerz ludzie licytują się o ziemie.
Ja osobiście oddaje dopłaty unijne, płace podatek + cene 0,5t pszenicy.

#309 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 23:05

ceny dzierżaw widze że czasy pańszczyźnianych chłopów wracają, oddają właścicielom całe dopłaty, podatek, czynsz i jeszcze po rękach wycałują. Ludzie trochę godności, nie róbcie z siebie niewolników.

#310 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 28 marzec 2013 - 00:48

ceny dzierżaw

rozumiem że dopłata cała jpo i upo czyli około 1000 zł czy tylko jpo , dlatego dziwne pytanie bo skończyła się umowa dzierżawy i właściciele chcą sami składać o dopłaty , zrezygnował bym z tej dzierżawy tyle że obsiałem już pszenicą , dotąd ja składałem o dopłaty , dzierżawy w 2012 zapłaciłem 800 zł za 1 ha , jeśli będzie taka opcja że właściciele złożą o dopłaty to będą oczekiwać że dam im jeszcze jakąś dzierżawę i dlatego chcę to wcześniej ustalić z nimi aby nie było potem nieporozumień , więc nie wiem ile mógłbym dać dzierżawy w takiej sytuacji ,a z ostatniej rozmowy wynikało że raczej ta opcja będzie realna ,a gdybym jeszcze na ten rok ja złożył o dopłatę to pewnie właściciel będzie żądał więcej niż te 800 zł z ha i też nie wiem ile można by zapłacić ,
chodzi mi o to ile można dać dzierżawy za 1ha bez dopłaty
a ile za 1 ha dzierżawy z dopłata tak + - za 2 ,3 klasę

Kolego jak oni chcą pisać na dopłaty to im, nie dawaj złamanego grosza dodatkowej dzierżawy, dopłata im w zupełności wystarczy, nie ustępuj nawet na metr w negocjacjach. Po za tym masz obsianą pszenicę więc bez względu na to kto by nie był właścicielem i tak będzie Twoja bo Ty ją zasiałeś.
Jeśli chodzi o moje dzierżawy to ja piszę na dopłaty a oddaję tylko za podatek i spółkę wodną. Rewelacji nie ma bo małe kawałki i teren pagórkowaty kl od 3a do 4b ale od czegoś trzeba zacząć. Zresztą jaki w tym interes jak ktoś mi zabierze całą dopłatę a trafi się rok gdzie będzie odpukać jakaś klęska to by mi nawet na paliwo nie zostało.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:18

ceny dzierżaw panowie dali byście 4200 dzierżawy za 2,60 gdzie przez 5 lat nikt nie kosil i sie śmietnik na tym zrobił bo ja bym tyle niedał i tylko na 3 lata

#312 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 14:32

ceny dzierżaw widzę że wszędzie to samo, istne szaleństwo, to tak jak u mnie, mam dzierżawę 36ha klasa ziemi 4b, kawałkami 5, do tej pory dopłaty w całości były osoby wydzierżawiającej + 100zł za 1ha + połowę podatku... czyli dopłaty i 4400zł na rękę w tym roku

wydaje mi się że to już nie mało jak na ta klasę ziemi, ale panu który nam to wydzierżawia chyba odbiło i zażądał na przyszły rok 12 tyś zł + całe dopłaty ! także będziemy musieli się rozstać no bo bez jaj, ja robić na niego nie będę... gdyby to była 2,3 klasa to jeszcze ale nie 4b i 5

#313 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 17:20

ceny dzierżaw STANK - umiesz liczyć czy nie? Jakiej odpowiedzi oczekujesz tu na forum? Chyba sam wiesz jaki masz sprzęt, ile cię kosztuje uprawa i ile mniej więcej możesz zyskać na uprawie tej ziemi a ile z tego oddać za dzierżawę aby ci się opłacało?

#314 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 19:37

ceny dzierżaw chciałem się zorientować jakie są mniej więcej stawki za dzierżawę , ile jest nakładu i tak dalej to łatwo obliczyć , ale jaki będzie plon zależy w dużej mierze od pogody jaki będzie urodzaj w danym roku ,no i oczywiście cena a tego nie tak łatwo przewidzieć , czekam teraz co wymyślą właściciele nowego moim zdaniem jeśli oni będą brać dopłaty to ja mogę dać im na podatek co najwyżej , ale osobiście wolał bym złożyć o dopłaty i dać im 1000 zł z 1ha , bo jest jeszcze sprawa upo które nie przysługuje do każdej uprawy , i tu jeszcze jest definicja dzierżawy ostatnio zasłyszana na parafii że jpo bierze właściciel upo dzierżawca jeśli jest do danej uprawy dzielą się dopłatą , i dodatkowo dzierżawca daje 500kg pszenicy z 1ha to oczywiście po cenie w danym roku

#315 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 19:57

ceny dzierżaw

widzę że wszędzie to samo, istne szaleństwo, to tak jak u mnie, mam dzierżawę 36ha klasa ziemi 4b, kawałkami 5, do tej pory dopłaty w całości były osoby wydzierżawiającej + 100zł za 1ha + połowę podatku... czyli dopłaty i 4400zł na rękę w tym roku

wydaje mi się że to już nie mało jak na ta klasę ziemi, ale panu który nam to wydzierżawia chyba odbiło i zażądał na przyszły rok 12 tyś zł + całe dopłaty ! także będziemy musieli się rozstać no bo bez jaj, ja robić na niego nie będę... gdyby to była 2,3 klasa to jeszcze ale nie 4b i 5

To jest interes. Myślisz, że znajdzie chętnego na to w Twojej okolicy?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#316 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 20:23

ceny dzierżaw Nie wiem co to za definicja ale dopłaty według prawa należą się tylko i wyłącznie osobie które UPRAWIA daną działkę A to że ktoś umawia się na czynsz w wysokości dopłat czy też większy to inna sprawa Sam widzisz że jest to ryzykowna sprawa - zapłacisz mu więcej a będzie nieurodzaj czy spadnie cena i to ty dostaniesz po d... więc albo ustal czynsz w realnej wysokości albo podziękuj U nas też był jeden taki co chciał nie wiadomo ile - my zrezygnowaliśmy , wziął sąsiad na rok i to rzucił Ziemia od kilku ładnych lat leży odłogiem - ostatnio gość brzózki wycinał bo mu pół działki zarosło - i tyle sobie zarobił

#317 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 21:23

ceny dzierżaw dokładnie jest tak jak piszecie... obecnie jest szał, zwłaszcza po ubiegłorocznym bardzo udanym sezonie, zarówno pod względem plonowania jaki i cenowym, ale nic nie trwa wiecznie :0

najgorsze jest to że koles podwyższył cenę na przyszły rok bo sa osoby skłonne tyle lub więcej zapąłcić... a ja po prostu wymiękam, bo po dwóch latach dzierżawy wiem że z tej klasy ziemi nie jest lekko wyciagnąc kasę, zwłaszcza jak przychodza wiosenne susze, także prawdopodobie po żniwach odpuszczam temat bo dokąłdać do interesu nei zamierzam :)

#318 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 22:43

ceny dzierżaw na taki duży kawałek to chętnego znajdzie napewno jak nie że swojego powiatu to z sąsiednich. Spróbuj się dogadać z nim bo jak przejmie to ktoś inny to umowę na 10lat spisze i już tego nie wypuści.

#319 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 23:07

ceny dzierżaw heh... problem w tym że umowa jest na rok i co roku przedłużania, więc i to zniechęca bo nawet nie można porządnie zainwestować bo człowiek nie wie jak długo to potrwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 13:13

ceny dzierżaw dziś na przetargu na 16 miesięcy 33ha roczny czynsz 104t;] pszenicy
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001