Polecane posty

west    46

Ja też mam kilkanaście ha dzierżaw ale na naszym terenie właściciel może w najlepszym wypadku liczyć na dopłaty pod warunkiem że sam opłaca podatek. Ja osobiście nie godzę sie na więcej niż JPO i to bez podatku rolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie kolega z 3 lata temu wydzierżawił kilkanaście ha ziemi kl. 4-6, dopłaty na połowe i podatek właściciel, więc chyba nie jest najgorzej, ale jakby dziś chciał to wydzierżawić to penie by tak różowo nie było...

 

a co do wydajności to on w tym roku, właśnie z kawałka ziemi gdzie klasa 4a, wyśrubował 7 ton pszenżyta z hektara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pogratulować wydajności :)

Często jest tak że osoba oddająca w dzierżawę wyciągnęła z ziemi ile się dało. Znam przypadki: 20 lat bez gnoju, zaperzone, nawet żyto nie chce rosnąć. Koleś bierze za ciężkie pieniądze w dzierżawę, pryska, wapnuje, wozi gnój, sypie nawozy a po 2 latach dostaje kopa w d*pe "bo się urodziło". O umowie w moim rejonie nikt nie chce słyszeć a że są debile co za darmo lubią pracować - daj im Boże dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak pawel zgadza się, jak ktoś woli najpierw rypać a potem myśleć to fakt, zdrowia im zdrowia..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Dzisiaj byłem na przetargu na dzierżawę 6,65ha IV klasy, przetarg się skończył na 15tyś zł + podatek a więc cena za ha wynosi 2255,63 zł + podatek a więc cena 2500zł za dobrą klasę wcale nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My płacimy 1500zł za 2ha,bierzemy dopłaty,właściciel opłaca podatek,innemu dajemy dopłaty za 1,20ha i mamy również łąke 1ha za którą dajemy dopłaty+100zł,ale właśnie oddaliśmy ją właścicielowi.Oddalona ona 5km od domu,łąk już mamy sporo,za dużo na niej nie zarabialiśmy,więc niech sobie sam obrabia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrnice    0

U mnie ostatnio poszła dzierżawa na rok za 3 tony.

 

 

 

 

 

witam zarejestrowałem się tu bo mam ziemie która została mi po ojcu jest jej łącznie 14 hektarów znajduje się w woj podlaskim obok hodyszewa jest w dwóch kawałkach jest tam tez stodoła obecnie jest dzierżawiona przez jednego pana z tego co pamiętam to oddaje on prawie cała dopłatę (moja mama teraz się tym zajmuje ) i mimo to w domu wcale sie nie przelewa z tego powodu . jak czytalem wasze wypowiedz to nie wiem czy sam sie ta ziemia nie zajac zakonczyc wspolprace z obecnym dzierzawca i poszukac drugiego na lepszych warunkach albo dogadac sie z kims do spolki ja daje ziemie on obrabia i plony na pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie za dużo to chciałoby sie doić z dzierżawcy a tak poza tym z dzierżawienia 14 ha kokosów nie będzie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To jest po 850 zł/t

Ja zaczynam zastanawiać się czy też nie oddać.

 

To wszystko zależy od regionu, u nas za ziemią to biją się już. Ojciec córce odbiera wiano .

A gdzie indziej to dopłaty nie chcą dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrnice    0

nie za dużo to chciałoby sie doić z dzierżawcy a tak poza tym z dzierżawienia 14 ha kokosów nie będzie

 

 

 

nikt nikogo nie doi . nikt nikogo nie trzyma na sile . a co do 14 hektarów to mysle ze mozna wynegocjowac lepsze warunki

mam pytanie jaka jest obecnie doplata do hektara??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

orientujecie się jak wygląda kwestia przejęcia dzierżawy, gdzie wydzierżawiającym jest ANR? czy ktoś z Was przejął bądź zbył dzierżawę z ANR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

albo dogadac sie z kims do spolki ja daje ziemie on obrabia i plony na pol

 

A w razie klęski np suszy to dokładacie do interesu też po 50% czy koszty jego a jak urodzi to zysk na pół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze powiedziane,pewnie zostawiłby tego obrabiającego i powiedział "ty obrabiasz,ty dokładasz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

mam do dzierżawy 6ha klasa 3-4 pole jest dość w słabej kulturze w pow. hrubieszowskim (wcześniej dzierzawiłem kawałki w dobrej kulturze i przy moich polach to płaciłem 800kg pszenicy i dopłaty brał właściciel)

 

jak myślicie ile można zaproponować właścicielowi?

 

ps.

przyjme dzierżawe w pow. hrubieszowskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja w pow przeworskim ktoś ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

mam do dzierżawy 6ha klasa 3-4 pole jest dość w słabej kulturze w pow. hrubieszowskim (wcześniej dzierzawiłem kawałki w dobrej kulturze i przy moich polach to płaciłem 800kg pszenicy i dopłaty brał właściciel)

 

jak myślicie ile można zaproponować właścicielowi?

 

ps.

przyjme dzierżawe w pow. hrubieszowskim?

w mojej okolicy (a to niedaleko od hrubieszowa) to za dzierżawe oddaje sie dopłate, plus ewentualnie opłaca podatek, i myślę ze to max co można zaoferować dzierżawcy


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja kiedyś płaciłem 750zł do ha i podatek. Dopłaty moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam panowie ile moge dać dzierżawy za 1,5 ha 1 klasy i 1,10 2 klasy w jednym kawalku plus do tego podatek do tej dzierżawy okres umowy na 3 lata czekam na propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jaka kara grozi za zerwanie umowy dzierżawy od razu po żniwach (jak już zbierze swoje zasiewy) ? jeśli w umowie nie ma nic o takim przypadku i jest roczny okres wypowiedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

panowie jest problem;] mianowicie....przystępuje niedługo do przetargu na dzierżawę 33ha w jednym kawałku w tym 14 III 10 IV reszta V, dzierżawa jest tylko na dwa lata, dopłate bierze ten co wygra przetarg bo to ziemia agencyjna, wywoławcza cena to troszkę ponad 1000kg pszenicy za ha, jak myślicie do ilu podbijać? biorąc pod uwagę że w tym roku tylko jare można zasiać , ewentualnie na jesień będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj