Polecane posty

Nie przyglądałem się czy ten temat już był. Ale myślę że nie. Piszcie więc jaka jest obecnie cena dzierżawy jednego hektara w waszym rejonie. nie zapomnijcie dodać za jaką klasę i na jakich warynkach (czyje są dopłaty, kto płaci podatek?) u mnie teraz to poniżej 1000 za hektar II klasy nikt nie chce rozmawiać ale dopłaty są po stronie użytkującego a podatek płaci właściciel. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

u nas nastały takie czasy że ludzie proszą żeby dzierżawić ich ziemie nawet za darmo. ja dzierżawie 1 ha za kilka worków ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

Ojciec dzierżawi ok 4 ha III i IV klasa za "kukurydzę dla kurczaków"- max 200kg :P .. dopłatę bierze właściciel, podatek też po jego stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Równowartość 140 kwintali pszenicy za 5 ha VI klasy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja kawałek dzierżawie,ale to tak tylko narazie zeby trawe sobie wysiec,a jak inni dzierżawią to z tego co wiem nic za to niepłacą no i dopłaty tez biorą,u mnie to też się proszą zeby dzierżawić,ale teraz jeszcze taka głupia moda nastała że dużo osób sprzeduje pole na działki :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
no to ładnie ale klasa ziemi jaka?

III i IV klasa. tylko dpołaty i podatek płaci właściciel ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

U mnie w okolicy (woj. podlaskie powiat wysokie mazowieckie) za 1ha dzierżawy trzeba dać od 300 nawet do 1000 zł dopłaty i podatek właściciela. Owszem to jest spowodowane dużą produkcją w mojej okolicy i często chęcio korzystania z funduszy unijnych a wiadomo jak się ma produkcję to trzeba mieć i ziemię. Ja osobiście płacę po 700zł/ha dopłaty i podatek właściciela klasa w większości 3 no i do tego kawałki 7-10ha. Pytanie czy mi się to opłaca... średnio ale muszę gdzieś wylać gnojowicę no i mam więcej swojego zboża więc mi odpada kłopot z zakupem bynajmniej jakiejś części potrzebnego towaru, a wierzcie mi kupienie jęczmienia jest czasami problemem bo u mnie przeważają trawy, kukurydza, pszenica i mieszanki, jęczmienia jest bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas taka cena bo holendrzy rządzą. PGRy wykupili wszystkie wokoło i zostały ochłapy :P a teraz chłopi się o nie biją i cena rośnie. Więc pamiętajcie jak słyszycie holender to na przetargu walcie potrójną cenę bo oni się nie cackają :P Widzisz Kizo u nas jęczmień paszowy mało kto sieje bo hodowli jest zero krowy to jedynie na fotkach zobaczysz a i trzody mało. Za to browarny to teraz hit każdy ma tam po kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

W moim przypadku zasady dzierżawy są różne w stosunku do różnych osób. U jednych biore dopłaty i nic w zamian nie musze dawać, a u innych nie biorę dopłat ale w tedy też nic nie daje. Co do jakości tych gleb to są bardzo słabe V lub VI klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

a ja niedawno dzierzawilem 9 ha za 200 kg zyta od hektara i doplaty bralem. Klasa ziemi 3 a i 3b,kawalki 4. Aod tego roku mam dawac cala doplate:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

u mnie na ogol jest tak, ze doplata w calosci dla wlasciciela, a podatek uzytkujacy placi.

 

ja natomiast dzierzawie 4 ha za polowe doplat i place podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja też tak jak Ty Misiek półdopłaty i podatek aie są tacy co chca całe doplaty i 100-200zł dzierżawy bo przeciez dopłaty to agencja płaciwiec wara aco smieszniesze że najwięcej chca ci którzy kiedyś naziemi nie umieli związac końca z końcem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja mam naprawdę fajną sytuację! :P kuzyn zrezygnował z pracy na roli i dogadał się ze mną, że on bierze dopłaty i płaci podatki, a ja mu w zamian dwa razy do roku ( na Wielkanoc i Boże Narodzenie ) połówkę świni daję!!! :P:D:) ...ale gra warta świeczki! w ten sposób dzierżawię od niego ponad 10.5 ha!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Ja wziełęm wczoraj 6ha w dzierżawe.Dopłaty bierze właściciel,on też płaci podatek.Ale muszę zapłacić co roku do końca sierpnia po 100zł od hektara


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

u mnie to wygląda w ten sposób że rolników z prawdziwego zdażenia już praktycznie nie ma w okolicy więc każdy chce żeby brać jego ziemie bo nie musi się nią zajmować. Jedyny "głupi" który zbiera wszystkie ziemie od kogo sie tylko da to ja :P. Ceny są różne. Jednemu płace 100kg owsa rocznie za 56 arów, innemu 50zł za 2,5ha. Tak to mniej więcej wygląda w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
u nas nastały takie czasy że ludzie proszą żeby dzierżawić ich ziemie nawet za darmo. ja dzierżawie 1 ha za kilka worków ziemniaków

 

u nas tak samo ;]

jak ja dzierżawie to jak są dopłaty to idą na pół ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 15 lat i wziąłem swoje pierwsze 1.5ha w dzierżawe od starszej pani która ziemi nie uprawia. Wczesniej przez wiele lat było tam zielsko. I nic nie płace i dopłat nie dostaje. Klasa ziemi II - III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

II - III klasa żeby leżała ugorem i tylko zielsko rosło to grzech. Co tam posiejesz??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

My wzieliśmy wczoraj 1,5 ha ziemi IV klasy na takich warunkach, ze dopłata idzie do mnie, a ja za to place tylko podatek i tyle :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

na takich warunkach to i ja bym wziął tylko nie ma chętnego żeby dać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
II - III klasa żeby leżała ugorem i tylko zielsko rosło to grzech. Co tam posiejesz??

 

No miejscami jest troche gorzej. Będe siał mieszanke na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj