Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Ile warto dać za dzierżawę działki 2,5ha V klasy?

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Witam mam 30 ha gospodarstwo.Pojawiła się okazja i mam do wzięcia 20 ha klasa III-IVb w dwóch kawałkach na takich warunkach płacę podatek i spółke wodną i do tego 1200 kg pszenicy, dopłata moja.Ziemię dostałbym od zaraz narazie leży odłogiem jest troszkę zaniedbana, i zaperzona. W 2014 planuje się budowę na jednym z gruntów drogi krajowej i zabiorą tam ok 3 ha dzierżawca też jest nie pewny to starszy gość (75lat) bezdzietny ale z dużą rodziną która tylko czeka aż biedak zamknie oczy, umowe podpisałbym na 5 lat i pewnie w pierwszych dwóch latach nie miałbym zbyt dużych zysków ale potem przy dobrym roku to około 6-7 ton pszenicy dało by się wyciągnąć

Pytanie czy warto ryzykować i doprowadzić ziemie do porządku bo w razie śmierci właściciela pojawi się stado hien z którym ciężko będzie się dogadać, a na 20 lat umowy on nie chce podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bierz bez zastanowienia, 3-4 klasa nawet zaniedbana powinna dać ok 4-5 pszenicy więc zarobek będzie, tym bardziej że jest to sporo ziemi tylko w dwóch kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Arek, sam dla siebie nie potrafiłeś policzyć ile warto dać za dzierżawę a komuś doradzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Jak u was wyglądają ceny dzierżaw za dobre łąki, gdzie można 2 pokosy zrobić bez problemu, a nie że ciągle woda stoi? Łąka w jednym kawałku 5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

dzierżawa na 5 lat to trochę krótko. akurat doprowadzisz ziemie do ładu i nie odzyskasz zainwestowanych pieniędzy, no chyba że masz dużą hodowlę i brak paszy to co innego. moim zdaniem umowa na 10 lat co najmniej. przynajmniej ja tak to widzę. negocjuj z dziadkiem.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Arek, sam dla siebie nie potrafiłeś policzyć ile warto dać za dzierżawę a komuś doradzasz?

 

 

Wiem ile dać za dzierżawę 3 i 4 klasy bo w większości takie dzierżawy mam a pytałem o 5 klasę, która plonuje nieco inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1000zł/ha+dopłata podatki i inne płaci właściciel. moje realia:P klasa ziemi III 10ha w kawałku pozdrawiam wszystkich których ta cena przeraża:P


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Kolego raczej nie przeraża u mnie cena za dzierżawe 1000zł + podatek do zapłacenia mało tego dopłaty zabiera oczywiście właściciel;d A sąsiad i tak powiedział że dał by 1500 ;d I ja sie pytam gdzie tu opłacalność? Niestety w takim rejonie przyszło gospodarować jak nie mleczarze bijący sie o każdy kawałek ziemi,to sadownicy płacący po 80tys za ha.:(


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

chętnie na takich warunkach wydzierżawie swoje całe gospodarstwo zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@west jaki rejon Wlkp? i ile ha?

 

A tak na poważnie w dzisiejszych czasach ile można dać by wyjść na swoje za dzierżawe przy uprawie typowo pod zboża, kukurydzę(ziarno), albo żeby mieć sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

35% III , około 50% IV i 15% V w dobrej kulturze ph między 5,5- 6,5 co cztery lata wapnowane, zmianowanie rzepak, pszenica, strączkowe, jęczmień ozimy. Obornik co 6 rok. Zawartości PKMg wysokie lub bardzo wysokie mam na to badania okręgowej stacji ze Szczecina z ubiegłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

I chcesz to wydzierżawić? moim zdaniem na takiej powierzchni to już można działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Za 1500zł/ha + dopłaty a gościu płaci jeszcze podatek oddam bardzo chętnie, a nawet mogę sie u niego zatrudnić jako traktorzysta mechanik i kombajnem mu z przyjemnością zrobie usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
A tak na poważnie w dzisiejszych czasach ile można dać by wyjść na swoje za dzierżawe przy uprawie typowo pod zboża, kukurydzę(ziarno), albo żeby mieć sianokiszonkę.

koszt uprawy kukurydzy na ziarno to około 2500zł czyli przy tych cenach jakie teraz są nawet przy przeciętnym plonie 10t/ha mokrej masz 5000zł. Czyli płacąc właścicielowi 1000zł jesteś 1500zł do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

koszt uprawy kukurydzy na ziarno to około 2500zł czyli przy tych cenach jakie teraz są nawet przy przeciętnym plonie 10t/ha mokrej masz 5000zł. Czyli płacąc właścicielowi 1000zł jesteś 1500zł do przodu.

A właściciel siedzi w fotelu, popija zimne piwo i się śmieje że dostaje 2000 za nic nie robienie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To by było jako dodatkowe zajęcie. Tylko kto zagwarantuje przez x czasu taką cenę, że nie spadnie poniżej 450zł/t mokrej kukurydzy. Pozatym jeszcze można zaoszczędzić na uprawie ziemi i czasie (stosować system bezorkowy). Jeszcze słomę można sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no coraz więcej w moim rejonie jest ludzi którzy kiedyś trzymali świnki a teraz żyją bardzo dobrze z kilkunastu ha ziemi która wydzierżawili a jak ktoś ma 20-30ha to i na wczasy w egipcie starcza:) Wątpię żeby cena spadła w następnym roku. Były wymarznięcia i wzrost areału kukurydzy, plon też dobry a cena zamiast spaść wzrosła.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jutro zadzwonię, bo latem był dość spory areał do wydzierżawienia, dość dobre klasy. Może warto się zainteresować niedaleko tego pola było też inne. nieuprawione na jesień, nawet słoma zbalotowana a nie zebrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

West jak faktycznie jesteś tym zainteresowany,odezwij sie na PW ja również jestem z Pilskiego i moge podać ci pare namiarów na gości którzy pewnie by przystali na twoje warunki.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj