Skocz do zawartości

Zdjęcie

6180 - problem z przednim napedem

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 20:47

6180 - problem z przednim napedem witam.. przy wlaczonym przednim napedzie i skreconych kolach podczas ruszania czuć jakby hamowanie ciagnika/ blokowanie napedu. Normalne to jest czy to jakas usterka? Efekt nie wystepuje przy ruszaniu z kolami ustawionymi na wprost, tylko przy skreconych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6180 - problem z przednim napedem Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 06:15

6180 - problem z przednim napedem jak masz samoczynną blokadę o zwiękrzonym tarciu wewnętrznym to występuje takie zjawisko czasem nawet jedno koło potrafi się sunąć a nie swobodnie toczyć ale nie wiem jak dokładnie to u ciebie wygląda
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:10

6180 - problem z przednim napedem Tak wlasnie to wyglada - jak sa kola skrecone to nie toczy sie swobodnie tylko tak lekko sie uslizguje. A jak moge to sprawdzic czy mam ta samoczynna o zwiekszonym tarciu? i jeszcze mam pytanko - mozna wlaczac i wylaczac przedni naped i blokade mostów podczas jazdy?

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:51

6180 - problem z przednim napedem MOŻESZ WŁACZAĆ BO ONE DZIAŁAJĄ TEŻ W TRYBIE AUTOMATYCZNYM PO PRZEKROCZENIU OKOŁO 14KM/h SAMOCZYNNIE SIĘ WYŁACZAJĄ A PO ZEJSĆIU PONIŻEJ SPOWROTEM WŁĄczają takrze uniesienie podnośnika do góry wyłączy blokadę a opuszczenie załaćzy da się to zobzczyć sprawdz czy z lewej strony przy wale napędowym do obudowy mech. różniocowego wchodzi przewód hydrauliczny jak wchodzi to masz blokadę kłową jak nie to samochynną i tego efektu nie da się wyeliminować
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 19:52

6180 - problem z przednim napedem no mam ten przewod hydrauliczny to wychodzi na to ze mam blokade kłową.. nie da sie tego efektu wyelimonowac w sensie jak sie ma tą samoczynna czy wogole sie nie da tego usunac niezaleznie od rodzaju blokady?

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 04 październik 2010 - 06:34

6180 - problem z przednim napedem na kłowej nie powino być to widoczne koła powinny iść płynnie oczywiście zewnętrzne rwie glebę i idzie szybciej ale nie powinno być tego efektu na blokadzie samoczynnej nie wyeliminujesz tego
Mechanika Rolnicza.

#7 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:24

6180 - problem z przednim napedem Mam pytanie w MF 6160 jak hamuje to mi prawe przednie koło kręci się do tyłu dlaczego tak jest i czy to jest normalne? Dzieje się tak przy wyłączonym przednim napędzie.

Edytowany przez FerdekKiepski, 23 styczeń 2011 - 16:25.

#8 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:28

6180 - problem z przednim napedem To działa jak zaciąganie że koła kręcą się do tyłu

#9 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:30

6180 - problem z przednim napedem nie rozumiem tomi o co ci chodzi? :blink: Co masz na myśli pisząc zaciąganie? :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:11

6180 - problem z przednim napedem Tu nie mam pewności bo powiem Ci że jak ja hamuje to też koła kręcą się do tyłu a może to wynikać z tego ze jak podniesiesz most i kręć lewym kołem to drugie kręci się w przeciwną

#11 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:23

6180 - problem z przednim napedem W moim 3080 dzieje się tak samo prawe koło zaczyna się kręcić do tyłu ale tylko na śliskim na twardym podłożu jest normalnie.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#12 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:24

6180 - problem z przednim napedem To jest normalne i nie ma co płakać

#13 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 08:21

6180 - problem z przednim napedem Przecież masz mechanizm rożnicowy w moście wiec to normalka przy hamowaniu na śliskiej nawierzchni blokujesz całkowicie koła tylnie i zatrzymujesz wałek ataku w przednim moście więc koła zaczynają się obracać na mechainznmie różnicowym, występuje tylkoprzy mechaniźmie z blokadą kłową na samochynnej żadko daje się to zaobserwodać i to nie ma reguł że prawe idzie do tyłu może i jedno i grógie to zalerzy które ma aktualnie mniejszą przyczepnośc względem drógiego a oba jednocześnie jak ktoś wyżej pisał do tyłu krecić się nie mogą
Mechanika Rolnicza.

#14 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 10:30

6180 - problem z przednim napedem Dzięki za pomoc.Właśnie u mnie jest tak tylko na lodzie.Mam blokadę kłową. A nie wiecie czy w tych Fergusonach podczas hamowania i ruszania włącza się przedni napęd?

#15 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 10:33

6180 - problem z przednim napedem Ten ciągnik zawsze załącza napęd przy hamowaniu zresztą praktycznie wszystkie to robią jak mają załaczanie elektrohydrauliczne. Natomiast jeśli o ruszanie chodzi to tak ten modek zawsze startuje 4x4 i przy prędkości 1,5km/h następuje samoczynne rozłacznie czasem jest takie nie przyjemne szarpniecie w tym momencie

Edytowany przez mariusz(ZDUN), 24 styczeń 2011 - 11:23.

Mechanika Rolnicza.

#16 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 10:45

6180 - problem z przednim napedem No właśnie ja tak mam że przy ruszaniu mi trochę szarpnie i jak jest lud to na chwilę traci przyczepność. Pytam się bo wydawało mi się ze przedni napęd u mnie się nie chce rozłączyć.

#17 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 11:15

6180 - problem z przednim napedem Dokładnie tak jest wracałem z przyczepami pełnymi drewna i przy hamowaniu na śniegu koła do tyłu zaczynały się kręcić. Przy ruszaniu czuć szarpnięcie i wydaje mi się że bardziej jest odczuwalne jeżeli traktor ma jeszcze ładowacz czołowy.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 11:28

6180 - problem z przednim napedem Z pewnością bo przedni most jest bardziej dociążony, jest to bardziej wyczuwalne jak są już opony któreś zużyte z regóły przednie a tył jest ładny wtedy zwiękrzają sie różnice w obrotach miedzy osiami i to też powoduje wzrost tego szarpnięcia

Mechanika Rolnicza.