marunioo

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

Polecane posty

jacus    3007

mam do czynienia-bo jeszcze sie nie rozleciala ,spawarka i blachy ze zlomu[tak sa lepsze niz oryginalne] i jakos chodzi-szczerze nie polecam, tej drugiej nie znam ale jesli jakosc odpowiada cenie to omijac szerokim lukiem


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Dużo kosisz rocznie? Które blachy pękają? te osłonowe wokół wału czy  konstrukcja wieżyczki jest słabo wykonana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

mam rotacyjna ale nie wydaje mi sie zeby te bijakowe lepiej robili-wierzyczki pekaja, wszystko co sie moze zepsuc to sie psuje, farba-odchodzi platami , jedyne rzeczy ktore sie trzymaja w miare dobrze to te co kupuja u innych -lozyska,przekladnie, talerze, kosze kolo 100 ha rocznie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym roku kupiłem rozdrabniacz leopard i po trzech hektarach wał sie zatrzymał bo łożyska zatarło. Ale to akurat wymienili od razu w ramach gwarancji. Poza tym sprzęt ok. U mnie chodzi z farmtrackiem 80 km i to po zdrowych górach i jakoś daje rade. Musze go tylko sprawdzić jak będzie pracował na 1000 obr/min bo producent zaleca 540 ale wtedy to gaz w podłodze żeby ładnie mieliło. A co do jakości to nie czarujmy sie jak sprzęt kosztuje połowe z ceny np samasza to jakimś kosztem to musi być. Na pewno talex bije na głowe kellfri :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen16    0

Witam. Potrzebuje opinii na temat kosiarek tylno bocznych bijakowych. Koszenie uslugowe ugorow i nieuzytkow. Maszyna Wspolpracowala by z john deere 2850 85km. Interesuje sie samaszem kbrp 200. Talex leopard rb 180 lub 200. Posiadane srodki okolo 20tys. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Ja w ubiegłym roku kupiłem rozdrabniacz leopard i po trzech hektarach wał sie zatrzymał bo łożyska zatarło. Ale to akurat wymienili od razu w ramach gwarancji. Poza tym sprzęt ok. U mnie chodzi z farmtrackiem 80 km i to po zdrowych górach i jakoś daje rade. Musze go tylko sprawdzić jak będzie pracował na 1000 obr/min bo producent zaleca 540 ale wtedy to gaz w podłodze żeby ładnie mieliło. A co do jakości to nie czarujmy sie jak sprzęt kosztuje połowe z ceny np samasza to jakimś kosztem to musi być. Na pewno talex bije na głowe kellfri :)

 

Kolego a jaką szerokośc roboczą masz w tej kosiarce, u mnie by współpracowała z 80km i nie wiem co myślec. Bo np. samasz podaje zapotrzebowanie ok. 100km na kosiarke szer. 2,5m, a np. talex tylko 75.

Pracowałem na samaszu kbr 140 ogólnie super sprawa ale na usługi to coś wydajniejszego a samasz w takiej opcji odpada bo trzeba dac raz tyle co talex, dlatego skłaniam się do talex'a.  Używki zbytnio nie chcę bo byłem oglądac i za byle dziada ceny kosmos ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam leoparda 250 z wałem i nożami. Do bijaków to pewnie by 100 koni nie zaszkodziło ale przy nożach 80KM daje rade. U mnie w okolicy jest masa tych talexów głównie do usług i niektóre juz kilka lat śmigają bo tam nie bardzo ma sie co psuć. Ja hektar robie około godziny ale wiadomo jak trawa wyżej maski to troche wolniej trzeba jeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor369    0

Jeżeli chodzi o kosiarki bijakowe z mojej strony mogę polecić produkty firmy Muthing. Znajomy posiada na gospodarstwie kosiarkę MU-Farmer tego producenta i wypowiada się na jej temat w samych superlatywach. My zamierzamy natomiast zakupić kosiarkę tylno boczną MU-E/S do koszenia skarp ale wszystko zależy od tego czy dofinansowanie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi mieć naddatek mocy i święty spokój to polecam mulczery leśne. Taki sprzęt jest zbudowany pod pracę na gałęziach i pniach drzew więc rolnicze zastosowania nie są dla niego wyzwaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seepoo    0

Czym się różni taki mulczer od kosiarki bijakowej ? 

konstrukcja jest mocniejsza czy ma też inny system cięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi3dd    1

mam do wyboru 

samasz mamut 3.0m

tehnos 2.8m

te same wyposazenie

obie w tej samej cenie

22tys. netto

 

chyba ze macie inne propozycje

prosze o porady ktora wybrac

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    201

Panowie może trochę ODKOP tematu ale nie chcę SPAM-ić nowym. 
Jakie polecacie kupić sprzęgło przeciążeniowe do kosiarki bijakowej ile Nm?
Mam Mulczer Berti 250 cm lata on z MF 6265 115 KM.
W tym roku za sprzęgło robiły poluzowane paski ale pora kupić sprzęgło. 

Chciał bym takie zakładane na frez a nie  nie takie co trzeba wbici w krzyżak. Przykład na zdjęciu.
Ile muszę Nm kupić. Cena może być i do 1000 zł byle wytrzymało prace na 100 ha rocznie przez klika lat,

A tu ten zestaw. 

 

sprzegło.jpg


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Morkolinabis
      Witam wszystkich.
      Zwracam sie z uprzejmą prośą o udostępnieni mi filmów z rozdrabniaczem uniwersalnym LEOPARD firmy TALEX. Pragne nadmienić ze wykorzystam te filmy do swojej reklamy.
      Z góry dziękuję Morkowski Maciej
    • Przez dstefansky
      Witam , mam w planach zakup kosiarki bijakowej do koszenia resztek pożniwnych po kukurydzy . Moją uwagę zwróciły modele kuhna . Mam ciągnik 170 km . Co polecacie ?
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj