Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

138 odpowiedzi na ten temat

#81 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:31

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków proponowałbym poszukać jakiejś mało używanej od drobnego rolnika, z farmarolu sa bardzo dobre, szerokość 165, inne raczej nie wchodzą w gre. za ok 1500-2000 zl powinieneś znalesc dobra kosiarke, spokojnie pare lat Ci posluzy, ma lepsza konstrukcje niż te nowe bazarowe. bazarowa jak zaczniesz kosic w kretowiskach i krzakach to długo się nia nie nacieszysz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Dzisiaj, 21:02
  •  

#82 Share 1qaz2wsx

1qaz2wsx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:38

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Chodzi mi i bijakowa na nie rotacyjna.
myslalem nad zakupem GEO EFG 145 lub GEO EFG 125

#83 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 24 luty 2014 - 08:36

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Witam

Używa ktoś z was tej maszyny ? Miałem jechać za używką innej marki ale patrzę na necie że nówka 1,8m kosztuje 9500zł netto więc się zastanawiam co to warte bo odpowiednik nowej Maschio ponad 20tys zł...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#84 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:58

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Do czego to potrzebujesz ?

#85 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:09

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Do obkaszania rowów wokół własnych pól. Już zamówiłem. Za jakiś tydzień będzie... Masz może ten milczer ? Jeśli tak to z jakim ciągnikiem zagregowany ? Zastanawiam się czy wystarczy NH TL100 czy będzie trzeba urzyć TMa

#86 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 11:24

Posiadam jak w temacie następującą kosiarkę
http://www.traktor.c...tml?cPath=29_59
Po pierwszym roku eksploatacji chciałbym wprowadzic zmiany konstrukcji maszyny,
Zamiast wału znajdującego się z tylu maszyny chciałbym zamontowac kola tak aby była mozliwosc wyzszego koszenia ( po opuszczeniu nawet na sam dół wału wysokosc koszenia jest bardzo mała, kosiłem z maszyną uniesioną w powietrzu, ale sprawdza sie to tylko na równych użytkach )
Może ktoś robił juz cos podobnego?
nie wiem czy umieszczenie kół po bokach kosiarki zda egzamin, czy trzeba przedłużyc ramę do tyłu (np 1m) i umiescic tam kola?
np
https://www.google.p...kowa%2F;995;538

Proszę o wasze opinie

Edytowany przez Radek88, 05 marzec 2014 - 11:26.

#87 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 marzec 2014 - 13:20

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków lepiej daj z tyłu przód zawsze możesz regulować na cięgłach :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#88 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:01

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków koła newno bede montował z tylu tylko nie wiem czy bedzie różnica jak zamontuje kola do konca obudowy czy na wydłużonej ramie na zdjęciach widać że orginalnie firmy robia tak i tak. Jeśli nie ma większych różnic to napewno przymocowanie do obudowy byloby prostrze i tańsze.
I właśnie dlatego pytam sie użytkowników czy są jakies różnice.

#89 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 06:48

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Mulczer przyszedł wczoraj kurierem zapakowany w "skrzynię" z kontownika ;) Strzelę jakąś fotę. Dzisiaj montujemy go do kupy...

#90 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 10:20

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Kolego @radek88 mam do ciebie pytanie odnośnie tej kosiarki. Chodzi mi głównie o jakość wykaszania i powierzchnię (robię tylko usługi). Teraz koszę głównie ugory i nieużytki kosiarką rotacyjną (masakra, kosiarka więcej jak 4 lata nie wytrzymuje) Zastanawiam się nad zakupem jakiejś używki z zachodu w granicach do 10 tyś, wydaje mi się lepszym rozwiązanie kupić wytrzymałą używkę niż nowe dziadostwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:03

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Witam kolego ja kupilem nową polską (chińska jak prawie wszystko w dzisiejszych czasach) bardzo prosta nie ma w niej nic skomplikowanego kosiłem jeden rok, nie nastawiałem sie na dużą ilość usług, ale w sezonie plus minus prawie 100 ha skosilem. Jesli chodzi o zakup to była to zbyt pochopna decyzja napewno wolałbym kupic cos lepszego aczkolwiek za te pieniądze napewno nic lepszego bym nie kupił. Trudno jest mi Tobie doradzić jaką kosiarkę kupić, gdyż tak jak pisałem kosiłem dopiero jeden rok wiem że u mnie musze dorobić koła i bedzie napewno lepiej, jak bedziesz szukał to możesz na to zwrócić uwagę.
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 01 czerwiec 2014 - 15:59.

#92 Share 102

102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 10:19

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Mama pytanie odnosnie teamtu. Jestem przed zakupem kosiarki bijakowej wysiegnikowej podukcji polskiej Koszalin Z081. Czy ktos ma mial taka kosiarke?? Przy 360 najlepeij. Gdzies niestety wyczytalem e ta kosiarka do c360 sie nie nadaje. Chyba ze do przewozu z pkt a-b. Moje pytanie to czy 360 rzeczywicie sobie nie poradzi z ta kosiarka. Czy jak bede jechal naprawde wolno da sobie rade?? Ukrztaltowanie terenu jest takie ze jest dla mnie idealna kosiarka. Aczkolwiek czekam na jakies rady opinie.

#93 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 17:42

Chciałbym kupić kosiarkę http://allegro.pl/Sh...tem=4169023178 o szerokości 160 cm. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was posiada taką kosiarkę, jakie są Wasze opinie o niej. Czy warto ją kupić? Posiadam sad śliwowy i czereśniowy o powierzchni 3 ha. Dodam że teren jest górzysty, wszystkie kwatery są na skłonach. Pracowałaby z ciągnikiem MF 255. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Jacek

#94 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:43

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków ja mam coś podobnego http://allegro.pl/ko...4183385048.html też z Ryk tylko ma przesów na korbe 160cm pracuje z c-330 na łąkach podmokłych raz do roku jakieś 3h i nie mam z nim problemów tylko ja mam równy teren dałem za niego 3900zł z transportem 511 905 910 pod tym numerem zamawiałem

#95 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 07:15

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków No i jak ona Ci się sprawuje czy przekładnie masz AGROMET Ostrzeszów? Jaką masz grubość blach ? Na zdjęciach widzę żę kupiłeś bez przystawki na długi wałek tak ? Tą co ja mam na oku to jest z przystawką na krótki WOM
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 01 czerwiec 2014 - 15:58.

#96 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:15

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Koledzy czy ktoś pomoże i doradzi w sprawie tej kosiarki http://http://allegr...4183385048.html

#97 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 maj 2014 - 10:07

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków witam co sadzicie o takiej kosiarce do c360:

http://www.traktor.c...807eb4e339268f3

ma ona kosic koniczyne białą, raz lub 2 razy w roku na areale 6 ha+ ewentualnie jakies nieuzytki. powiedzcie mi jaka jest roznica pomiedzy nozami Y i bijakami, do czego sa jedne a do czego drugie, jak oceniacie jakosc tej kosiarki, bajery typu przesuw boczny sa mi zbedne. wybralem tą bo jestem spod rzeszowa i ma atrakcyjna cene.
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 25 maj 2014 - 11:16.

#98 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 15:55

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków no co nikt nie pracował czymś takim, przecież to to samo co GEO EFGC, jak to pracuje z C360 i z jaką prędkością da sie tym jezdzić, tzn na którym biegu

#99 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 23:29

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków w tym sezonie przybyło mi łąk do zmulczowania i muszę kupić jakąś kosiarkę do JD 95km, wskażcie mi proszę czy lepiej będzie zdecydować się na kosiarkę bijakową (boczna 250cm) czy nożową na płozach (3-4m), do skoszenia mam 50ha i zależy mi na dużej wydajności (łąki są czyściutkie i mocno doświadczone suszą), skłaniam się ku kosiarce bijakowej ze względu na dużą uniwersalność, ale obawiam się niskiej wydajności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 06:04

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Jak zależy na wydajności to tylko plozowa, bo idzie lzej od bijakowej z racji tego, że ma przeważnie tylko 8 noży a nie 88 jak w bijakowej(lub młotki 28szt), tyle, że nie kupuj płozowej takiej, w której napęd na wirniki przenosza paski, bo to słabe rozwiązanie dobre na pastwiska lub do parku... Lepsze są te na przekładniach kątowych np MCMS rg 270, Ditta Seria R 250, ja też chciałem kupic płozówke ale zrezygnowałem, bo mam ciągnik 125km i trzeba by było ok 4m a takich szerokości nikt nie produkuje, największe są 3m i to półzawieszane np Krukowiak RG 3,0, szerokość 4,2m produkuje jedynie McConnel i Spearhead ale ceny są obłędne. Kupie bijakową na nożach, na młotkach nie chce widzieć juz bo za ciężko ida, bo nie tną materiału a go szarpią...