marunioo

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

Polecane posty

wonder23    0
Napisano (edytowany)

też jestem za koszeniem kosiarkami rotacyjnymi wałów,

 

co do kosiarek na wsyięgniku

po co komu joystick do koszenia wałów,

kładziesz głowice i jedziesz 20km .

można sobie zapłacić 10-15tys. żeby joystik sobie stał,bardzo mądry pomysł.

 

Do koszenia wałów kosiarkami wysięgnikowymi ,potrzebujemy:

- odpowiedniego noża (ładnie skoszone)

- odpowiedniej mocy hydrauliki

- zasięgu

- ciągnika mocnego ,niskiego z poprawnym środkiem ciężkości

 

http://youtu.be/Eu_LYB40RkU

Edytowano przez wonder23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1qaz2wsx    0

Witam

 

Mam zmiar zakupic kosiarke bijakowa do c330 tylko niewiem jakiwej firmy i jaka szerokosc.

Budzet do 5tys.

Przeznaczenie koszenie lak na doplaty.

Edytowano przez 1qaz2wsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

proponowałbym poszukać jakiejś mało używanej od drobnego rolnika, z farmarolu sa bardzo dobre, szerokość 165, inne raczej nie wchodzą w gre. za ok 1500-2000 zl powinieneś znalesc dobra kosiarke, spokojnie pare lat Ci posluzy, ma lepsza konstrukcje niż te nowe bazarowe. bazarowa jak zaczniesz kosic w kretowiskach i krzakach to długo się nia nie nacieszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1qaz2wsx    0

Chodzi mi i bijakowa na nie rotacyjna.

myslalem nad zakupem GEO EFG 145 lub GEO EFG 125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Witam

 

Używa ktoś z was tej maszyny ? Miałem jechać za używką innej marki ale patrzę na necie że nówka 1,8m kosztuje 9500zł netto więc się zastanawiam co to warte bo odpowiednik nowej Maschio ponad 20tys zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Do obkaszania rowów wokół własnych pól. Już zamówiłem. Za jakiś tydzień będzie... Masz może ten milczer ? Jeśli tak to z jakim ciągnikiem zagregowany ? Zastanawiam się czy wystarczy NH TL100 czy będzie trzeba urzyć TMa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Posiadam jak w temacie następującą kosiarkę

http://www.traktor.c...tml?cPath=29_59

Po pierwszym roku eksploatacji chciałbym wprowadzic zmiany konstrukcji maszyny,

Zamiast wału znajdującego się z tylu maszyny chciałbym zamontowac kola tak aby była mozliwosc wyzszego koszenia ( po opuszczeniu nawet na sam dół wału wysokosc koszenia jest bardzo mała, kosiłem z maszyną uniesioną w powietrzu, ale sprawdza sie to tylko na równych użytkach )

Może ktoś robił juz cos podobnego?

nie wiem czy umieszczenie kół po bokach kosiarki zda egzamin, czy trzeba przedłużyc ramę do tyłu (np 1m) i umiescic tam kola?

np

https://www.google.p...kowa%2F;995;538

 

Proszę o wasze opinie

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

lepiej daj z tyłu przód zawsze możesz regulować na cięgłach :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

koła newno bede montował z tylu tylko nie wiem czy bedzie różnica jak zamontuje kola do konca obudowy czy na wydłużonej ramie na zdjęciach widać że orginalnie firmy robia tak i tak. Jeśli nie ma większych różnic to napewno przymocowanie do obudowy byloby prostrze i tańsze.

I właśnie dlatego pytam sie użytkowników czy są jakies różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Mulczer przyszedł wczoraj kurierem zapakowany w "skrzynię" z kontownika ;) Strzelę jakąś fotę. Dzisiaj montujemy go do kupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego @radek88 mam do ciebie pytanie odnośnie tej kosiarki. Chodzi mi głównie o jakość wykaszania i powierzchnię (robię tylko usługi). Teraz koszę głównie ugory i nieużytki kosiarką rotacyjną (masakra, kosiarka więcej jak 4 lata nie wytrzymuje) Zastanawiam się nad zakupem jakiejś używki z zachodu w granicach do 10 tyś, wydaje mi się lepszym rozwiązanie kupić wytrzymałą używkę niż nowe dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam kolego ja kupilem nową polską (chińska jak prawie wszystko w dzisiejszych czasach) bardzo prosta nie ma w niej nic skomplikowanego kosiłem jeden rok, nie nastawiałem sie na dużą ilość usług, ale w sezonie plus minus prawie 100 ha skosilem. Jesli chodzi o zakup to była to zbyt pochopna decyzja napewno wolałbym kupic cos lepszego aczkolwiek za te pieniądze napewno nic lepszego bym nie kupił. Trudno jest mi Tobie doradzić jaką kosiarkę kupić, gdyż tak jak pisałem kosiłem dopiero jeden rok wiem że u mnie musze dorobić koła i bedzie napewno lepiej, jak bedziesz szukał to możesz na to zwrócić uwagę.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102    0

Mama pytanie odnosnie teamtu. Jestem przed zakupem kosiarki bijakowej wysiegnikowej podukcji polskiej Koszalin Z081. Czy ktos ma mial taka kosiarke?? Przy 360 najlepeij. Gdzies niestety wyczytalem e ta kosiarka do c360 sie nie nadaje. Chyba ze do przewozu z pkt a-b. Moje pytanie to czy 360 rzeczywicie sobie nie poradzi z ta kosiarka. Czy jak bede jechal naprawde wolno da sobie rade?? Ukrztaltowanie terenu jest takie ze jest dla mnie idealna kosiarka. Aczkolwiek czekam na jakies rady opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Witam

Chciałbym kupić kosiarkę http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4169023178 o szerokości 160 cm. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was posiada taką kosiarkę, jakie są Wasze opinie o niej. Czy warto ją kupić? Posiadam sad śliwowy i czereśniowy o powierzchni 3 ha. Dodam że teren jest górzysty, wszystkie kwatery są na skłonach. Pracowałaby z ciągnikiem MF 255. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

No i jak ona Ci się sprawuje czy przekładnie masz AGROMET Ostrzeszów? Jaką masz grubość blach ? Na zdjęciach widzę żę kupiłeś bez przystawki na długi wałek tak ? Tą co ja mam na oku to jest z przystawką na krótki WOM

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3
Napisano (edytowany)

witam co sadzicie o takiej kosiarce do c360:

 

http://www.traktor.c...807eb4e339268f3

 

ma ona kosic koniczyne białą, raz lub 2 razy w roku na areale 6 ha+ ewentualnie jakies nieuzytki. powiedzcie mi jaka jest roznica pomiedzy nozami Y i bijakami, do czego sa jedne a do czego drugie, jak oceniacie jakosc tej kosiarki, bajery typu przesuw boczny sa mi zbedne. wybralem tą bo jestem spod rzeszowa i ma atrakcyjna cene.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

no co nikt nie pracował czymś takim, przecież to to samo co GEO EFGC, jak to pracuje z C360 i z jaką prędkością da sie tym jezdzić, tzn na którym biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w tym sezonie przybyło mi łąk do zmulczowania i muszę kupić jakąś kosiarkę do JD 95km, wskażcie mi proszę czy lepiej będzie zdecydować się na kosiarkę bijakową (boczna 250cm) czy nożową na płozach (3-4m), do skoszenia mam 50ha i zależy mi na dużej wydajności (łąki są czyściutkie i mocno doświadczone suszą), skłaniam się ku kosiarce bijakowej ze względu na dużą uniwersalność, ale obawiam się niskiej wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak zależy na wydajności to tylko plozowa, bo idzie lzej od bijakowej z racji tego, że ma przeważnie tylko 8 noży a nie 88 jak w bijakowej(lub młotki 28szt), tyle, że nie kupuj płozowej takiej, w której napęd na wirniki przenosza paski, bo to słabe rozwiązanie dobre na pastwiska lub do parku... Lepsze są te na przekładniach kątowych np MCMS rg 270, Ditta Seria R 250, ja też chciałem kupic płozówke ale zrezygnowałem, bo mam ciągnik 125km i trzeba by było ok 4m a takich szerokości nikt nie produkuje, największe są 3m i to półzawieszane np Krukowiak RG 3,0, szerokość 4,2m produkuje jedynie McConnel i Spearhead ale ceny są obłędne. Kupie bijakową na nożach, na młotkach nie chce widzieć juz bo za ciężko ida, bo nie tną materiału a go szarpią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iamforsaken    0

Witam szukam kosiarki do nieużytków lub ugorów. Na pewno potraficie sobie to wyobrazić stare trawy dochodzące do 2 metrów, mrowiska po kolana gdzie nie gdzie drzewa +/- 5 cm średnicy głównie brzozy,topole,sosny.

Znalazłem może i ciekawą kosiarkę:

 

http://otomoto.pl/kosiarka-nozowa-mcconnel-do-nieuzytkow-4-5m-spearhead-A377190.html

 

Tylko nie wiem czy nada się w taki teren. Co o tym myślicie? Może ktoś z Was posiada lub pracował takim cudem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

ja posiadam mcconnel sr 460 skosiłem ok. 300ha maszyna bardzo dobrze wykonana mocne przekładnie bez awaryjna idealna jakość pracy nawet na dwóch nożach możliwość pracy z dużą prędkością nawet 15km/h bez utraty jakości pracy ,zapotrzebowanie mocy to od 120km ale jak jest trawa 2 metry to raczej powyżej 150km bym proponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iamforsaken    0

Aha a jak wygląda sprawa z częściami? W Polsce bez problemu można dostać? Bardzo podoba mi się to rozwiązanie poszukam coś węższego myślę że 3,5 metra spokojnie pociągnie mój traktor, najgorsze będzie pierwsze koszenie ale pomału się to zrobi

i nie będzie problemu. Szkoda że nie ma nigdzie filmu jak mcconnell śmiga na nieużytkach:(. Dzięki za odp. Tlewandowski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Morkolinabis
      Witam wszystkich.
      Zwracam sie z uprzejmą prośą o udostępnieni mi filmów z rozdrabniaczem uniwersalnym LEOPARD firmy TALEX. Pragne nadmienić ze wykorzystam te filmy do swojej reklamy.
      Z góry dziękuję Morkowski Maciej
    • Przez dstefansky
      Witam , mam w planach zakup kosiarki bijakowej do koszenia resztek pożniwnych po kukurydzy . Moją uwagę zwróciły modele kuhna . Mam ciągnik 170 km . Co polecacie ?
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj