marunioo

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paulas74    0

ja nastepny sezon bede robil mulczerem mascho gaspardo bisonte 3 m bijaki MF 120km sozdrabnia pniaki i galezie do 12 cm

 

ja nastepny sezon bede robil mulczerem mascho gaspardo bisonte 3 m bijaki MF 120km sozdrabnia pniaki i galezie do 12 cm

 

no to nie wiem kolego ,z gaspardo,ja mam nie miłe doświadczenia,ale może ty trafisz na nietrefny model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulas74    0

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu kosiarki, która ma posłużyć do wykaszania terenu lotniska aeroklubowego (pas startowy i drogi koławania jak i przyległe tereny). Po głowie chodzi mi coś w rodzaju kosiarki sadowniczej (by nie zostawiała pokosów a ścięta trawa była ładnie rozdrobniona).

Kilka faktów:

Do wydania ok 15-20tyś zł netto - maszyna musi być NOWA!!!

Moc ciągnika ok 80KM

Rocznie do koszenia ok 300-350ha (4 pokosy)

Wydajność...ciężko określić ale w 2 dni (20h pracy) by ok 50ha była w stanie machnąć/

 

Jakich producentów i opcjonalnych modeli szukać? Czy wchodzić w krajowe produkcje? Nawierzchnia jest pozbawiona wysokiej trawy i innego rodzaju "chaszczy", gałęzi itp - można to porównać do równej uwałowanej łąki z trawą o wysokości ok 15-25cm.

 

Wstępnie myslałem o http://www.joskin.co...rs&user_lang=pl lub http://www.stromexpo...x.php?idx=12237 - cenna Stroma to ok 11-12tyś netto - więcej nic się nie orientowałem bo nie wiem w co tak właściwie celować;/

 

Największym minusem jest termin - kosiarka musi stać z początkiem grudnia w aeroklubie!!!

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Ciekawa sprawa, ja używam na co dzień kosiarek Ferri i Rolmex,do innych jakoś nie mam zaufania. Inne firmy polskie jakoś,wszystko tak robią na odwal się,daj kase i wy*ie****.

U nas to kosi w jednostce wojskowej już siódmy rok.

SALF ma kolega z Wrocławia i jest tez zadowolony,Muthing jest też bardzo dobry,to z opinii. Strzeż się maszyn kolory czerwonego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

a co sie działo z tym gaspardo? ja mam na podworku bisonte 3m chodzil z mf 3120 kosił lesne łaki krzaki drzewa i nie ma zadnych pekniec uszkodzen znajmoy moj kupil 2,5m mulczer kraj rama pekła w 9 miejscach po 40 minutach koszenia a walek sie rozlecial po uruchomienu... nic nie zmyslam to nowy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

co sądzicie o kupnie takiej kosiarki bijakowej na usługi wykaszania nieużytków pod dopłaty np. Współpracowałaby z 60'. W okolicach Wawy jest raczej sporo takich terenów. Ma ktoś doświadczenie w tym interesie?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Witam zamierzam kupić sobie jakąś bijakówkę i wpadłem na następującą ofertę http://www.traktor.c...tml?cPath=29_55

może ktoś się spotkał już z tym sprzętem i czy jest on coś wart,wiele nim nie będe kosił maksymalnie 3 hektary w roku 2 razy trawę do pasa a chodziłaby z c-360

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Ma taką mój sąsiad też nią nie kosi więcej niż Ty planujesz nawet mu się sprawuje tylko paski musiał wymienic po około 2 ha bo coś mu się paliły ale to pewnie była jego wina bo to już taki typ człowieka... :-) Ciąga ją albo mf 255 albo c 355 oba idą w niej dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzech444    0

szukam kogoś kto ma doświadczenie w koszeniu wałów przeciwpowodziowych, jakim sprzętem to robi i jakie ma doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No, a co chcesz wiedzieć dokładnie? Bo trochę nie rozumiem ;) .

 

U mnie na dzień dzisiejszy chodzą ciągniki z kosiarką tylno-boczną Breviglieri Supermaster 200, oraz z kosiarką wysięgnikową Procomas o zasięgu 9,5 metra. Dopiero zaczynam działać w tym kierunku :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzech444    0

przekopuje internet w poszukiwaniu maszyny rotacyjnej bądż listwowej na wysięgniku. Niestety nic takiego nie mogę znaleźć tylko same bijakowe , a mnie chodzi o zebranie skoszonej trawy. Do tej pory robię to zwykłą rotacyjną 1,65 ale jest to trochę uciązliwe i niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Chodzi Ci pewnie o coś takiego:

 

BF100-120.jpg

Montuje się to zamiast bijaka na wysięgniku. Potem można nawet zamontować zgrabiarkę taśmową, żeby wygrabić.

 

Ty to pewnie chcesz zebrać dla bydła? Wygrabić musisz ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzech444    0

Zgrabienie to nie problem. robię to gwiazdą 7 . jeżeli możesz to napisz kto coś takiego produkuje i gdzie można taką kosiarkę nabyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Tutaj jest przykładowy film pokazujący pracę tej maszyny:

 

http://www.youtube.com/watch?v=XZ7-AYaSCl0

 

Z filmu to firma Hary i Janson z Gliwic.

Zdjęcie które podałem jest ze strony Procomasa, dilera mam pod Wrocławiem, ale z tego co wiem to w małopolsce też ktoś tym handluje.

 

Musisz po prostu poszukać najbliżej siebie jakiegoś dilera i się dowiedzieć, czy jego kosiarki mogą być wyposażone w głowice listwowe.

 

Na przykład Samasz nie ma czegoś takiego w ofercie, zresztą gdyby miał to bym się tym nawet nie interesował :) .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

http://www.kellfri.pl/index.php?page=709&kat_i=3

 

co sądzicie o modelu

35-SKL145

jest to chyba najtańszy bijak na wysięgniku hydraulicznym, potrzebuję kosiari do wykaszania poboczy i łąk około 3ha rocznie (z ciągnikiem 35 lub 90KM) stąd zależy mi na niskiej cenie urządzenia, ale czy ten model o masie zaledwie 300kg da sobie radę w wysokiej trawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

Myślicie że do 3-4tyś da radę kupić jakąś sensowną kosiarkę bijakową do C-330?

Chce tym kosić miedzę,kawałek sadu i ogólnie będzie tego max 3ha.

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w tym przedziale cenowym można już przebierać w nowych kosiarkach (oczywiście z plasteliny, ale na takiej powierzchni powinny dać radę), ale na wysuw boczny raczej nie można liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

jak takie małe powierzchni Kelfri dadzą rade albo GEO, jak do profesjonalnej roboty to Muthing, Ferri,Technos,z polskich Rolmex

post-69763-0-84035200-1384851954_thumb.jpg

Edytowano przez wonder23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

odswiezam temat bo kosiarka nadal nie naprawiona a niedlugo rama cala peknie.

w premium trade graja w palanta, po 2 tyg od zgloszenia dzwonie i pytam co z ta sprawa, a tu sie okazuje, ze nie ma sladu po zgloszeniu choc facet[trudno mi ocenic czy ten sam, czy inny]bral dokladne namiary i oni mieli przyjechac.

teraz inna spiewka mieli zglosic do producenta zobaczymy co talex na to.

 

Jacu,

możesz wrzucić jakieś foty jak się to rozpada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

szkoda aparatu- nawet nowa rama wymieniona w koncu na gwarancji juz jest pospawana-praktycznie kazdy spaw zawieszenia peka i wzmocnilem go winklowkami. znajomy spec od spawalnictwa stwierdzil ze to nie wina spawania -tylko materialu to najpewniej "wysoko gatunkowa" stal z ukrainy, w srodku ramy rdza rozkwita, "farba"[ z przesada ta substancje mozna tak nazwac] schodzi platami, gorne talerze juz w tamtym roku nad uchwytami nozy sie wyrobily i musialem przelozyc na drugie otwory-o dziwo dolne talerze slizgowe sa w dobrym stanie, pewnie kupuja je gotowe z innej firmy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

U nas sie zawsze kosi rotacyjna ze max rozstawionymi kolami lub blizniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

to jest ten leopard talex ? jaka szerkość ?

Edytowano przez wonder23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

nie to chodzi o rotacyjna, ale nie sadze zeby ta bijakowa byla lepsza jesli ta sama firma to robi..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonder23    0

jak ostatnio myślałem ,żeby sprowadzać takie wynalazki http://sunnygroup.en.made-in-china.com/product/WMBnRqjySKhc/China-Flail-Mower-Hydraulic-Side-Shift-.html ,

jakościowo chyba nie takie najgorsze(w porównaniu do tych w/w) ,będę naklejał napis PUMA 160 albo TIGER 280, maszyny w zakupie kosztują po 300-600$ ,sprzedaje się po 5000zł

potem po miesiącu sprzedawca mówi grzecznie ,że była tylko gwarancja rozruchowa

....po chwili namysłu,chyba nie jestem pierwszy ,który wpadł na taki gwiezdny pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

podobna do Kellfri bijakowej - kupiłem SKL 145 za 8 tysięcy do JUMZA - łożyska w wale dogniatającym założone są odwrotnie przez co kanał smarny na siebie nie nachodzi - po 5 godzinach jedno się rozleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Morkolinabis
      Witam wszystkich.
      Zwracam sie z uprzejmą prośą o udostępnieni mi filmów z rozdrabniaczem uniwersalnym LEOPARD firmy TALEX. Pragne nadmienić ze wykorzystam te filmy do swojej reklamy.
      Z góry dziękuję Morkowski Maciej
    • Przez dstefansky
      Witam , mam w planach zakup kosiarki bijakowej do koszenia resztek pożniwnych po kukurydzy . Moją uwagę zwróciły modele kuhna . Mam ciągnik 170 km . Co polecacie ?
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj