Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

138 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 17 październik 2012 - 21:06

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Też tak sobie kombinowałem, ale co z wałem kopiującym? Jednak on musi jechać za bijakami, bo w przeciwnym wypadku przygniecie masę do cięcia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Dzisiaj, 22:37
  •  

#42 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 październik 2012 - 21:13

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków No i będzie jechał za bijakami. Przekładasz całe mocowanie na śrubach (otwory widać na zdjęciu od strony wału). Maszyna będzie jechała w tym samym kierunku - tylko ciągnik będzie z drugiej strony

#43 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 17 październik 2012 - 22:07

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Można tak zrobić w kosiarce do której Ty podałeś link, ale w takiej :http://www.pomarol.com.pl/maszyny-komunalne/kosiarka-do-poboczy-z028-z0281-z0282 to chyba nic zbytnio samemu niepozmieniamy... Czy któraś firma produkuje kosiarki czołowe z regulacją wysuwu bocznego oraz kąta nachylenia?

Edytowany przez damianzbr, 17 październik 2012 - 23:03.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 18 październik 2012 - 13:12

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Wybór chyba padnie na Pomarol http://www.prastbro....skatalog/49.pdf - cena 11 100 netto - czekam jeszcze na oferte z Joskina natomiast Strom odpada - przedstawiciel bębni jak chce i zero konkretów;/ O dokładniej taka http://pomarol.maxtr...0/Kosiarka.html

Edytowany przez Kuba87, 18 październik 2012 - 13:16.

#45 Share Luker

Luker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 październik 2012 - 23:55

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Kolego odpowiem Tobie tak...
posiadam kosiarkę bijakową Muthing MU-H 180, szer robocza 180 cm, bijaki młotkowe RM30 (polecam tylko wyroby GRANITA), w ciągu godziny przy niskiej trawie jestem w stanie zrobić nią ok. 1,2 - 1,8 ha
W tym sezonie zrobiła ponad 200 ha w ciągu 2 miesięcy i poszło na kamieniach około 6 z 16 noży - urwane łby śrub 10.9

Edytowany przez Luker, 27 październik 2012 - 23:56.

#46 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:42

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Dzięki kolego za polecenie. Muszę przyznać że nie wiedziałem wcześniej o istnieniu tej firmy. Na allegro jest wystawiona nowa kosiarka tej marki i widzę że mają dość porównywalną ofertę niż konkurencja z PL co jest zaskakujące bo to zachodni sprzęt. Jutro poproszę ich o przedstawienie dokładnej oferty.

#47 Share Luker

Luker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 październik 2012 - 14:12

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Ale...
Jeżeli zależy Ci na porządnym klamocie to zobacz jeszcze ofertę firmy SALF spod Wrześni. Wyważali wały w moich kosiarkach i miałem okazję przyjrzeć się konstrukcji tych maszyn. Gruba stal, porządne wały z wzmocnieniami. A jak Cię stać to możesz sobie nawet zażyczyć wał z widiami. Tym możesz już kamienie rozdrabniać ;)

#48 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 21:51

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków ja nastepny sezon bede robil mulczerem mascho gaspardo bisonte 3 m bijaki MF 120km sozdrabnia pniaki i galezie do 12 cm

ja nastepny sezon bede robil mulczerem mascho gaspardo bisonte 3 m bijaki MF 120km sozdrabnia pniaki i galezie do 12 cm

#49 Share Morkolinabis

Morkolinabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:MOROLMA Sprzedaż maszyn i urządzeń rolniczych i komunalnych

Napisany 17 listopad 2012 - 19:19

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków http://otomoto.pl/sh...52135&preview=1

#50 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:25

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków niech cie reka boska broni od kupowania produktow tej firmy-mam niestety rotacyjna talex-u i po 2 latach w kilku miejscach spawana, talerze[i to gorne] zdarte tak ze w zimie musze uchwyty nozy przestawiac. co z tego ze blacha gruba jesli w srodku profili cala pordzewiala a krucha jak szklo, a o lakierze to nawet szkoda pisac.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share paulas74

paulas74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 09:30

ja nastepny sezon bede robil mulczerem mascho gaspardo bisonte 3 m bijaki MF 120km sozdrabnia pniaki i galezie do 12 cm

no to nie wiem kolego ,z gaspardo,ja mam nie miłe doświadczenia,ale może ty trafisz na nietrefny model

#52 Share paulas74

paulas74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 09:39

Witam,

Przymierzam się do zakupu kosiarki, która ma posłużyć do wykaszania terenu lotniska aeroklubowego (pas startowy i drogi koławania jak i przyległe tereny). Po głowie chodzi mi coś w rodzaju kosiarki sadowniczej (by nie zostawiała pokosów a ścięta trawa była ładnie rozdrobniona).
Kilka faktów:
Do wydania ok 15-20tyś zł netto - maszyna musi być NOWA!!!
Moc ciągnika ok 80KM
Rocznie do koszenia ok 300-350ha (4 pokosy)
Wydajność...ciężko określić ale w 2 dni (20h pracy) by ok 50ha była w stanie machnąć/

Jakich producentów i opcjonalnych modeli szukać? Czy wchodzić w krajowe produkcje? Nawierzchnia jest pozbawiona wysokiej trawy i innego rodzaju "chaszczy", gałęzi itp - można to porównać do równej uwałowanej łąki z trawą o wysokości ok 15-25cm.

Wstępnie myslałem o http://www.joskin.co...rs&user_lang=pl lub http://www.stromexpo...x.php?idx=12237 - cenna Stroma to ok 11-12tyś netto - więcej nic się nie orientowałem bo nie wiem w co tak właściwie celować;/

Największym minusem jest termin - kosiarka musi stać z początkiem grudnia w aeroklubie!!!

Dzięki i pozdrawiam.

Ciekawa sprawa, ja używam na co dzień kosiarek Ferri i Rolmex,do innych jakoś nie mam zaufania. Inne firmy polskie jakoś,wszystko tak robią na odwal się,daj kase i wy*ie****.
U nas to kosi w jednostce wojskowej już siódmy rok.
SALF ma kolega z Wrocławia i jest tez zadowolony,Muthing jest też bardzo dobry,to z opinii. Strzeż się maszyn kolory czerwonego :P

#53 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 15:33

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków a co sie działo z tym gaspardo? ja mam na podworku bisonte 3m chodzil z mf 3120 kosił lesne łaki krzaki drzewa i nie ma zadnych pekniec uszkodzen znajmoy moj kupil 2,5m mulczer kraj rama pekła w 9 miejscach po 40 minutach koszenia a walek sie rozlecial po uruchomienu... nic nie zmyslam to nowy sprzęt

#54 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:36

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Witam czy ktoś używa bijaka firmy Talex i może coś ciekawego powiedzieć na jego temat?

#55 Share Daniel2012

Daniel2012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:47

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków -- połączono --

Witam czy dobry ursus c-360 da radę w takiej kosiarce kosząc pobocza : http://www.samasz.pl...able=0#zakladki

http://www.samasz.pl...able=0#zakladki

Edytowany przez Marcin91, 30 styczeń 2013 - 14:25.
dublowanie tematów

#56 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 03 luty 2013 - 19:12

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków co sądzicie o kupnie takiej kosiarki bijakowej na usługi wykaszania nieużytków pod dopłaty np. Współpracowałaby z 60'. W okolicach Wawy jest raczej sporo takich terenów. Ma ktoś doświadczenie w tym interesie?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#57 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 22 maj 2013 - 10:06

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków -- połączono --

Witam zamierzam kupić sobie jakąś bijakówkę i wpadłem na następującą ofertę http://www.traktor.c...tml?cPath=29_55
może ktoś się spotkał już z tym sprzętem i czy jest on coś wart,wiele nim nie będe kosił maksymalnie 3 hektary w roku 2 razy trawę do pasa a chodziłaby z c-360

Edytowany przez Marcin91, 22 maj 2013 - 13:53.
dublowanie tematów

#58 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 22 maj 2013 - 10:55

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Ma taką mój sąsiad też nią nie kosi więcej niż Ty planujesz nawet mu się sprawuje tylko paski musiał wymienic po około 2 ha bo coś mu się paliły ale to pewnie była jego wina bo to już taki typ człowieka... :-) Ciąga ją albo mf 255 albo c 355 oba idą w niej dobrze.

#59 Share Orzech444

Orzech444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:48

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków szukam kogoś kto ma doświadczenie w koszeniu wałów przeciwpowodziowych, jakim sprzętem to robi i jakie ma doswiadczenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:30

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków No, a co chcesz wiedzieć dokładnie? Bo trochę nie rozumiem ;) .

U mnie na dzień dzisiejszy chodzą ciągniki z kosiarką tylno-boczną Breviglieri Supermaster 200, oraz z kosiarką wysięgnikową Procomas o zasięgu 9,5 metra. Dopiero zaczynam działać w tym kierunku :) .