Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

138 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 07 listopad 2010 - 21:49

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

w koncu kupilem 1,85 rotacyjna talexu.po parunastu ha nieuzytkow mam kilka uwag
za mala predkosc obrotowa[tylko 1800 a 1,65 ma 2400]i na duzej trawie [to w koncu listopad]lubi sie zapchac,na malych obrotach zyletki tluka sie
ogolnie jest ciut niedopracowana-nakretki sie odkrecaja,sprzeglo bezpieczenstwa ma za mala tulejke dystansowa,naciag paskow i sprezyna sprzegla troche lipne
ciezko ja rozbujac,przy 1000 obrotow gasnie ciagnik
przezyla bez uszczerbku-granicznik.maly pniaczek,kawalek eternitu,gruby kawal drewna,wielka kretowine,male drzewka,nieoczekiwane spotkanie z duza miedza, wiec moze pare lat posluzy.

ten rozdrabniacz wg.mnie ma kilka wad-nie mozna obkosic poboczy i skarp-przesuwa sie tylko na dlugosc silownika,po przejechaniu kolami trawy nie da sie jej dokladnie skosic i na filmie widac spotkanie z jakims klocem a rotacyjna przezyla to bez szwanku.

po gwarancji pomysl o zmianie kól pasowych mielismy stara PZ c-360 na oponach 16,9-28 na 3 biegu w duzej trawie nie dawała rady było trzeba 2 kosić po zmianie kół pasowych 60 spokojnie dawała rade na 3 biegu w duzej trawie czy tam starej przy bagiennej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Dzisiaj, 02:56
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 19:27

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków koszenie nieuzytkow na 3 to szybka i pewna smierc kosiarki-2 juz wykonczylem wiec mam doswiadczenie ;) ,czasami 1 jest za szybka i trzeba trzymac na polsprzegle. a stawka za godz to by musiala byc z 150- 200 zl przy takiej wydajnosci :)
jutro zaloze do niej 3p i ciekawe jak bedzie szlo

mozna kosic-jesli nie szkoda blotnikow ma bardzo szeroko rame i po dziurach wali w blotniki,
juz zglosilem reklamacje-odkrecaja sie zaczepy do ramion podnosnika,ciekawy pomysl dali bolce zakrecane na zwykla srube i plaska podkladke,zamiast wspawac jak inni ,troche pojezdzi i trzeba zakrecac ,dobrze ze mam mam klucz 36,facet mial oddzwonic co z tym fantem zrobic ale sie nie odezwal

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:00

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Odświeże temat ponawiając pytanie. Ma ktoś z Was kosiarkę bijakową z Talexu - Leopard? Zastanawiam się nad kupnem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 21:37

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków po parunastu ha kosiarka z talexu za 5100 zl ;[ zaczyna sie rozpadac, zadzwonilem do premium-trade i maja przyjechac,
rama zawieszenia zaczela pekac kolo spawow juz kilkanascie cm szpary,pozniej patrze a tu jakims sposobem talerze sie przestawily na zebatkach i niedlugo beda noze na obydwu bebnach sie spotykac[mialem juz tak ale w 20 letnim zlomie] .ciekawe jak sie sprawuja te za 4 tys[ 185 cm]

#25 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 18:18

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków odswiezam temat bo kosiarka nadal nie naprawiona a niedlugo rama cala peknie.
w premium trade graja w palanta, po 2 tyg od zgloszenia dzwonie i pytam co z ta sprawa, a tu sie okazuje, ze nie ma sladu po zgloszeniu choc facet[trudno mi ocenic czy ten sam, czy inny]bral dokladne namiary i oni mieli przyjechac.
teraz inna spiewka mieli zglosic do producenta zobaczymy co talex na to.

#26 Share paulas74

paulas74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 maj 2012 - 13:49

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków R3 Lambo z biegiem pełzającym + KB-160 Rolmex i nie ma mocnych

#27 Share paulas74

paulas74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 maj 2012 - 13:27

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków w kwestji kosiarek bijakowych to kosiarki - bijakowe.pvv.pl co do bębnowych to chyba nadal samasz robi najlepsze

#28 Share Tehnos

Tehnos

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 18:50

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Witam serdecznie. Na rynek Polski zostały wprowadzone nowe kosiarki Tehnos ze Słoweni. NIe najtańsze ale jakościowo bardzo dobre.

#29 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 17 październik 2012 - 10:52

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Witam,

Przymierzam się do zakupu kosiarki, która ma posłużyć do wykaszania terenu lotniska aeroklubowego (pas startowy i drogi koławania jak i przyległe tereny). Po głowie chodzi mi coś w rodzaju kosiarki sadowniczej (by nie zostawiała pokosów a ścięta trawa była ładnie rozdrobniona).
Kilka faktów:
Do wydania ok 15-20tyś zł netto - maszyna musi być NOWA!!!
Moc ciągnika ok 80KM
Rocznie do koszenia ok 300-350ha (4 pokosy)
Wydajność...ciężko określić ale w 2 dni (20h pracy) by ok 50ha była w stanie machnąć/

Jakich producentów i opcjonalnych modeli szukać? Czy wchodzić w krajowe produkcje? Nawierzchnia jest pozbawiona wysokiej trawy i innego rodzaju "chaszczy", gałęzi itp - można to porównać do równej uwałowanej łąki z trawą o wysokości ok 15-25cm.

Wstępnie myslałem o http://www.joskin.co...rs&user_lang=pl lub http://www.stromexpo...x.php?idx=12237 - cenna Stroma to ok 11-12tyś netto - więcej nic się nie orientowałem bo nie wiem w co tak właściwie celować;/

Największym minusem jest termin - kosiarka musi stać z początkiem grudnia w aeroklubie!!!

Dzięki i pozdrawiam.

#30 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 październik 2012 - 12:18

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Wybierz kosiarkę bijakową. Te płaskie, do których podesłałeś linka nie za bardzo zdają egzamin. Bijakowe dodatkowo wyrównują teren i nie wymagają tak częstego ostrzenia noży. Wybierz firmę, która produkuje te maszyny do wykaszania rowów i poboczy ( są najbardziej wytrzymałe). np http://www.pomarol.c...siarka-bijakowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 październik 2012 - 12:22

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Witam, pracuje w firmie która wykonuje tego typu usługi. Najczęściej jest to wykaszanie poboczy ale i takie fuszki jak ta twoja się trafią. My mamy dwie kosiarki polskiej produkcji z Pomarolu Biskupiec ( http://www.pomarol.c...028-z0281-z0282 ). Kosiarka ta ma wiele zalet, jest bijakowa a bijak rozdrobni ci wszystko i jest bardziej uniwersalna niż noże czy łańcuchy w tych kosiarkach co wybierasz, możesz nią łatwo ciągnąć z boku ciągnika a wrazie przeszkody łatwo ją ominąć. Wysów szczególnie się przydaje przy wykaszaniu między drzewami a obracaną głowicą do pionu spokojnie obetniesz kszaczory np. przy płocie aby nie rysowały ci ciągnika.
Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#32 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 październik 2012 - 12:52

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Powiem szczerze, że brałem pod uwagę kosiarki bijakowe ale wyszedłem z założenia, że system noży stosowany w kosiarkach płozowych (wzorem kosiarek pchanych trawnikowych do pielęgnacji ogrodów) bardziej się sprawdzi do pielęgnacji takiego rodzaju terenu/
Jakie są wydajności takich sprzetów - zarówno płozowych jak i bjakowych podobnych szerokości?

Edytowany przez Kuba87, 17 październik 2012 - 13:01.

#33 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 październik 2012 - 13:11

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Płozowe są ok jak trawa jest sucha i niska. Bijakowa idzie jak czołg nawet po krzakach :) , pod warunkiem, że jest z firmy, która produkuje maszyny tego typu do poboczy ( nie tylko rolnicze ) . Zwróć na to uwagę, jest masa podrób na rynku. Ja posiadam bijakową , wersję rolniczą (bez przesuwu) z w.w firmy z bijakami młoteczkowymi ( uniwersalne - nie wymagają ostrzenia). Skosiłem ok 100 ha i jest ok. Podobno włoskie też są dobre - ale ta cena :)
Wydajność? 80 KM - to jest maszyna o szerokości ok 2 m. 1 Ha/godz
Najlepszy układ to ciągnik o mocy ok 130 - 150 KM z przednim trzypunktowym układem zawieszenia z dwoma kosiarkami ( czołowa plus tylna boczna ). Wtedy 2 Ha/godz.
Porównaj też masy kosiarek z różnych firm. Jak zbyt lekka - to na ogół - mniej wytrzymała

Edytowany przez maniek33, 17 październik 2012 - 13:19.

#34 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 październik 2012 - 13:38

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Póki co to w innych aeroklubach widziałem własnie płozowe i fajno trawa wylądała po tym - np w Pruszczu Gdańskim mają Z032/2 z Pomarolu, która pracuje z 3512...
Ideałem byłyby testy ale niestety teraz i przy tej klasie maszyny to pewnie mało realne/
Wysłałem zapytania ofertowe i zobaczymy jeszcze co to za pieniądze rożnią te dwa typy maszyn/

#35 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 październik 2012 - 14:03

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków To pogadaj z chłopakami czy są zadowoleni z tej maszyny. Z jakiego aeroklubu jesteś?

#36 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 październik 2012 - 14:15

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków spoko tu to wygląda/
Lisie Kąty pod Grudziądzem

#37 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 październik 2012 - 14:23

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Niedaleko Ciebie mieli płozową w Olsztynie w aeroklubie. Zadzwoń - najlepiej zbierać opinie użytkowników :) Pozdr

#38 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 październik 2012 - 16:17

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków a co sadzicie o kosiarce zrobionej z tylniego mostu od poloneza? do ursusa 3512

#39 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 17 październik 2012 - 20:47

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Czy istnieją kosiarki takie jak np. ta: http://www.pomarol.c...028-z0281-z0282 z różnicą taką, by można ją było zawiesić na przednim TUZ. Kosiarka która ma przesów boczny, możliwość podnoszenia/opuszczania jednej str. by móc kosić skarpy, czy rowy a to wszystko by było na przedni TUZ. Jeśl ktoś zastanawia się po co tak kombinuję to już mówię. Ano po to by z tyłu zawisić kosiarkę na wysięgniku... Jeśli ktoś się z takim czymś spotkał to proszę o wskazanie gdzie. Lub jeśli ktoś wie że takich nie produkują to też proszę mi powiedzieć. Z góry dzięki za info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 październik 2012 - 20:55

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków Myślę, że to nie stanowi problemu dla producenta. Jak się przyjrzysz to np tą wersję rolniczą można założyć na przedni TUZ. Wystarczy przełożyć mocowanie i odwrócić przekładnię
http://www.pomarol.c...siarka-bijakowa