marunioo

kosiarki bijakowe/ kosiarki do nieużytków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marunioo    2

Witam Kolegów.

Zastanawiam się nad kupnem kosiarki bijakowej inaczej zwanej mulczerem. Może któryś z was posiada coś takiego i może mi doradzić coś w tym temacie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Znaczy my mamy Unię Kornika XL, no i u nas się sprawdza, wykorzystujemy ją do niszczenia krzaków w rowach na naszych łąkach, bo melioracja śpi i tylko kasę bierze a rowy udrażniać musimy sobie sami ;)

Napisz do czego ci ona jest potrzebna. Znajomy ma taką do sadu to mówił, że mu NH 70KM, oznaczenia nią pamiętam przy niej staje jak jest więcej gałęzi i za szybko jedzie, ja nią robię Valtrą N91, wyposażyliśmy ją w dodatkowe składane hydraulicznie ramię dzięki czemu można kosić w odległości do 50cm od ciągnika.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Witam

Potrzebuje jej do wykaszania nieuzytkow. Troche tez na usługi. Duzo jest osob w okolicy ktore maja pola lub laki i nic na nich nie robia. Wczesniej mielismy kosiarke rotacyjna Famarolu ale zostala sprzedana z ciagnikiem kupiec sie uparl ;) Mamy tez troche stawow i niestety waly i okoliczne laki wokol nich zarastaja. Jezdziła z MF 255 a obecnie mamy DF Agrofarm 100. Myslalem o szerokosci okolo 250 wiec chyba ciagnik spokojnie styknie. Troche czytalem o Korniku i jest to dobra maszyna ale chyba ma swoja cene. Zastanawialem sie rownierz nad zakupem kosiarki plozowej. Powiedz jakie masz w swojej kosiarce noze.

Pozdrawiam Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja posiadam same bijaki bo noże są tylko do mniejszej grubości. 2,5m do 100KM to za dużo ja mam 2,0m i robię nią 101KM, w sadzie jak patyczki mają 1-2cm to starcza i 70KM. Na nieużytkach jest inaczej, bijaki wzięliśmy największe ale jakie mają oznaczenie to nie pamiętam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Przegladalem neta i znalazlem kosiarke Leopard ciekawy jestem co to jest i jak sie sprawdza. Podaja ze na 2,5 spokojnie 100km starcza. Ciekawy jestem zywotnosci tej maszyny

Pozdrawiam Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja mam dwa korniki takie jak @lukasz1987. obrabiam nimi ok 130 ha rocznie. szczerze mowiac sa bardzo proste, zęby wytrzymuja ok 70 ha (zalezy od warunkow na polu) ale sa dwie powazne wady: pierwsza to taka, oslona z blaszek, ktora ma chronic kabine przed uderzeniami kamieni w ogole sie nie sprawdza. skutkowalo to wybitymi szybami w ciagnikach. raz pracownik dostal w glowe obcegami, ktore lezaly z trawie. nie obeszlo sie bez szycia. druga wada sa notorycznie urywajace sie waly dogniatajace, dlatego w naszych nie ma wałów i przyspawalismy wygiete lemiesze. pelnia funkcje ploz. generalnie maszyna dosc dobra, z pewnoscia najlepsza w tych pieniadzach jednak wymaga kilku poprawek ze strony uzytkownika. na terenach koszonych raz w roku c-360 wystarcza natomiast na terenach dziewiczych wymagana moc moze dochodzic nawet do 120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Powiedz 130h rocznie? to co tym robisz? Ja potrzebuje gdzies na okolo 10h plus jakies usługi w okolicy. Przy szerokosci 250 i 100km jesli nastapi duze obciazenie najwyzej wolniej bede sie poruszal. A z jaka predkoscia sie poruszasz w czasie pracy Kornikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

Z jaka prędkością jeżdżę?? No wiesz, bolid F1 to nie jest. Jeśli c-360 to 4 albo 5 terenowa bo potrzeba wysokich obrotów silnika żeby dobrze ciał. Jeśli większy ciągnik to szybciej ale tez bez szalu. Wszystko zależy od roślinności ale generalnie do 5km/h. Ja u siebie mam dużo lak i pastwisk, cześć z nich to tereny lęgowe ptaków wiec murze tam zrobić raz w roku i to szybko żeby ptaszków nie wystraszyć. Jeśli liczysz na 10ha +usługa to bierz tego kornika, bo Ci posłuży długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormelinda    0

A czy robił ktoś takim Kornikiem kukurydzę po kombajnie bez docinaczy i gorczyce lub łubin na zieloną masę. Myślę nad zakupem czegoś takiego o szer.2.80cm i czy 120KM da radę Jak to wygląda i czy lepiej idzie orka.Dzieki wszystkim którzy mogą podzielić się info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego powiem tak, Ja go kupiłem do oczyszczania rowów z krzaków, jak mi mocy brakło to U1614 podczepiałem i zakładałem najcięższe bijaki, to nawet 8cm gałęzie szły w trociny, 2,8cm to i T-25 da radę i to nawet nie zauważy. 2,8m w QQ, łubinie czy gorczycy da radę tylko musisz kupić wersję z nożami


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Rozmawiałem z kolegą spóźniłem się bo sprzedał kornika ale używał go przezwanie po kukurydzy. Kukurydza była zbierana na zielonkę a potem poszczał kornika z 1214 na 50h i mówił ze orka jest bez porównania lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja po QQ robię agregatem i dopiero orka


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Ja czymś takim tylko innej firmy, kosze nieużytki i targa wszystko, wiadomo bijakowa lepsza ale tym tez można nieużytki wykaszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

chodzi mi raczej o "unijne" laki a tam po paru latach koszenia rotacyjna[ktora wlasnie sie rozleciala] jest w miare rowno,bez kamieni i drzew a ze nikt tego nie zbiera wiec pomyslalem o takiej,

jak wyglada potem laka czy duzo zostaje nieskoszonego-widzialem jak poocza wykaszaja i ladnie to nie wyglada.

 

 

a co myslicie o kosiarkach tej firmy http://www.talex-sj.pl/rotacyjne.php

ma ktos taka,jak sie sprawuja


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja się zastanawiam nad rozdrabniaczem z Talexu właśnie (link do firmy podał kolega wyżej). Ma ktoś z Was tą maszynę? Zdaje egzamin na nieużytkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

w koncu kupilem 1,85 rotacyjna talexu.po parunastu ha nieuzytkow mam kilka uwag

za mala predkosc obrotowa[tylko 1800 a 1,65 ma 2400]i na duzej trawie [to w koncu listopad]lubi sie zapchac,na malych obrotach zyletki tluka sie

ogolnie jest ciut niedopracowana-nakretki sie odkrecaja,sprzeglo bezpieczenstwa ma za mala tulejke dystansowa,naciag paskow i sprezyna sprzegla troche lipne

ciezko ja rozbujac,przy 1000 obrotow gasnie ciagnik

przezyla bez uszczerbku-granicznik.maly pniaczek,kawalek eternitu,gruby kawal drewna,wielka kretowine,male drzewka,nieoczekiwane spotkanie z duza miedza, wiec moze pare lat posluzy.

 

ten rozdrabniacz wg.mnie ma kilka wad-nie mozna obkosic poboczy i skarp-przesuwa sie tylko na dlugosc silownika,po przejechaniu kolami trawy nie da sie jej dokladnie skosic i na filmie widac spotkanie z jakims klocem a rotacyjna przezyla to bez szwanku.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Mi ten rozdrabniacz miałby służyć do wykaszania łąk z których nie zbieram trawy. Zastanawiam się jak zachowywałby się w dużej trawie i czy prędkość zbliżona by była do prędkości np kosiarki rotacyjnej. Jeżeli ktoś pracował na takim lub podobnym mulczerze będę wdzięczny za uwagi.

Zastanawiałem się też nad jakąś sieczkarnią do zielonki. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy zachodni producent takich kosiarek wyposaża ją w noże młoteczkowe (w kształcie T) jeśli kosiarka ma kosić takie nieużytki jak na tym filmie. Noże Y to się nadają co najwyżej do równania kretówek. Trochę cienki wał ma ta kosiarka moim zdaniem, jeśli masz równe tereny bez pniaczków i kamieni to może się nada, ale jeśli jest nierówno, w dodatku czasem się trafi jakieś koszenie zarośli to warto pomyśleć na używką ale solidniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

w koncu kupilem 1,85 rotacyjna talexu.po parunastu ha nieuzytkow mam kilka uwag

za mala predkosc obrotowa[tylko 1800 a 1,65 ma 2400]i na duzej trawie [to w koncu listopad]lubi sie zapchac,na malych obrotach zyletki tluka sie

ogolnie jest ciut niedopracowana-nakretki sie odkrecaja,sprzeglo bezpieczenstwa ma za mala tulejke dystansowa,naciag paskow i sprezyna sprzegla troche lipne

ciezko ja rozbujac,przy 1000 obrotow gasnie ciagnik

przezyla bez uszczerbku-granicznik.maly pniaczek,kawalek eternitu,gruby kawal drewna,wielka kretowine,male drzewka,nieoczekiwane spotkanie z duza miedza, wiec moze pare lat posluzy.

 

ten rozdrabniacz wg.mnie ma kilka wad-nie mozna obkosic poboczy i skarp-przesuwa sie tylko na dlugosc silownika,po przejechaniu kolami trawy nie da sie jej dokladnie skosic i na filmie widac spotkanie z jakims klocem a rotacyjna przezyla to bez szwanku.

 

po gwarancji pomysl o zmianie kól pasowych mielismy stara PZ c-360 na oponach 16,9-28 na 3 biegu w duzej trawie nie dawała rady było trzeba 2 kosić po zmianie kół pasowych 60 spokojnie dawała rade na 3 biegu w duzej trawie czy tam starej przy bagiennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

koszenie nieuzytkow na 3 to szybka i pewna smierc kosiarki-2 juz wykonczylem wiec mam doswiadczenie ;) ,czasami 1 jest za szybka i trzeba trzymac na polsprzegle. a stawka za godz to by musiala byc z 150- 200 zl przy takiej wydajnosci :)

jutro zaloze do niej 3p i ciekawe jak bedzie szlo

 

mozna kosic-jesli nie szkoda blotnikow ma bardzo szeroko rame i po dziurach wali w blotniki,

juz zglosilem reklamacje-odkrecaja sie zaczepy do ramion podnosnika,ciekawy pomysl dali bolce zakrecane na zwykla srube i plaska podkladke,zamiast wspawac jak inni ,troche pojezdzi i trzeba zakrecac ,dobrze ze mam mam klucz 36,facet mial oddzwonic co z tym fantem zrobic ale sie nie odezwal


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Odświeże temat ponawiając pytanie. Ma ktoś z Was kosiarkę bijakową z Talexu - Leopard? Zastanawiam się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

po parunastu ha kosiarka z talexu za 5100 zl ;[ zaczyna sie rozpadac, zadzwonilem do premium-trade i maja przyjechac,

rama zawieszenia zaczela pekac kolo spawow juz kilkanascie cm szpary,pozniej patrze a tu jakims sposobem talerze sie przestawily na zebatkach i niedlugo beda noze na obydwu bebnach sie spotykac[mialem juz tak ale w 20 letnim zlomie] .ciekawe jak sie sprawuja te za 4 tys[ 185 cm]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

odswiezam temat bo kosiarka nadal nie naprawiona a niedlugo rama cala peknie.

w premium trade graja w palanta, po 2 tyg od zgloszenia dzwonie i pytam co z ta sprawa, a tu sie okazuje, ze nie ma sladu po zgloszeniu choc facet[trudno mi ocenic czy ten sam, czy inny]bral dokladne namiary i oni mieli przyjechac.

teraz inna spiewka mieli zglosic do producenta zobaczymy co talex na to.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Morkolinabis
      Witam wszystkich.
      Zwracam sie z uprzejmą prośą o udostępnieni mi filmów z rozdrabniaczem uniwersalnym LEOPARD firmy TALEX. Pragne nadmienić ze wykorzystam te filmy do swojej reklamy.
      Z góry dziękuję Morkowski Maciej
    • Przez dstefansky
      Witam , mam w planach zakup kosiarki bijakowej do koszenia resztek pożniwnych po kukurydzy . Moją uwagę zwróciły modele kuhna . Mam ciągnik 170 km . Co polecacie ?
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj