Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Wołek zbożowy

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
48 odpowiedzi na ten temat

#1 kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • 3501285

Napisany 12 lipiec 2007 - 12:09

Wołek zbożowy Witam, mam problem z tym szkodnikiem w magazynie i nie mogę się go pozbyć. Jakie środek będzie najskuteczniejszy? Może macie inne sposoby niż oprysk?
  • 0
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#2 Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 13:29

Wołek zbożowy co to jest wolg :( - podejrzewam ze chodzi ci o wołka zbożowego - tylko jak masz ziarno na sprzedaz anie tylko dla siebie to sie tym nie chwal bo za to odwalają nawet pszenice z najlepszymi parametrami :) - sąsiad miał kiedys problem u siebie i pokonał go sposobem gospodarskim - miesiac przed zniwami spryskał cały magazyn Decisem ale w dawce "turbo" i problemu nie było - a profesjonalnie to są specjalne firmy które zagazowują magazyny i jest po kłopocie
  • 0

#3 karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 13:57

Wołek zbożowy Jak oprysk to polecam Actelic 500 SC. Możesz kupić świece dymną, ale magazyn musi być szczelny jak np. silos zbożowy.
  • 0

#4 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 lipiec 2007 - 17:26

Wołek zbożowy nie wołk zbożowy tylko Wołek zbożowy (Sitophilus granarius) - równierz polecam Actelic 500 sc - tylko musisz działać niezwłocznie od zauważenia "przeciwnika" bo jeżeli przegapisz moment to samice zdążą złożyć jaja w środku ziarniaków i wtedy będziesz musiał pryskać kilka razy albo nawet zamówić specjalistów od gazowania zboża - a to jest drogi sport wiec nie zwlekaj
  • 0
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#5 kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • 3501285

Napisany 12 lipiec 2007 - 17:28

Wołek zbożowy magazyn pryskamy co roku i problem pozostaje, zagazować też chcieliśmy ale nie mozna bo pod magazynem jest chlew
  • 0
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#6 kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 06:17

Wołek zbożowy Nam w tym roku też się ten szkodnik pojawił. W poniedziałek strych był już pusty to podpaliłem świecę dymną. Na kilka lat będzie spokój. Ostatnio taki problem mieliśmy 5-6 lat temu. Świeca pomogła :P
  • 0

#7 michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 06:23

Wołek zbożowy a gdzie można kupić taką świecę do dezynfekcji jaka cena.
  • 0

#8 kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 09:02

Wołek zbożowy Można kupić w magazynach zajmujących się sprzedażą pasz. Ja za świece na pomieszczenie 200m2 płaciłem 40zł.
  • 0

#9 Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • 6632001

Napisany 15 wrzesień 2007 - 15:16

Wołek zbożowy Świece dymne można stosować gdy silos jest prawie pełen ?
  • 0

#10 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 04 październik 2007 - 18:49

Wołek zbożowy jak masz pełen silos to tabletki gazujace i po sprawie!!!!tylko musisz mies długa sande zeby je tam wpuscic.
  • 0

#11 MATIS

MATIS

Zaawansowany

• Banned
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • 10129405

Napisany 25 październik 2007 - 16:12

Wołek zbożowy Zgadzam się Benek79 "Delicje" pomogą

Edytowany przez Zetor7211, 25 październik 2007 - 21:28.
Pisanie z włączonym caps lock

• 0

#12 Zetor7211

Zetor7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 25 październik 2007 - 21:31

Wołek zbożowy Ja zawsze cały magazyn wypryskam przed zasypaniem zbożem i jest oki. Nie proszeni goście mi nie wchodzą z zboże :P
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#13 Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • 12276118
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:20

Wołek zbożowy tata stosuje K-Obiol 25EC
bardzo dobry środek na to draństwo w formie koncentratu
zabezpiecza ziarno przed tymi szkodnikami
ma bardzo długi okres aktywności owadobójczej
nie ma wogule zagrorzeniadla zdrowia
nie obniża zdolności kiełkowania

zwalcza m.in:
trojszyki, wołki, kapturniki, spichrzele, omocnice,
stąkowce, rozpłaszczyki najleprzy środek na te robole

możno go stosować w każdym pomieszczeniu nawet w workach ze zbożem
  • 0

#14 darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 15:03

Wołek zbożowy Ja ostatnio stosuje podobnie jak kolega MECHANIZATOR Actellic firmy syngenta. Środek o działaniu żołądkowym, kontaktowym i gazowym. Nie szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Ale większy problem widzę w tym, że magazyn masz nad chlewnią, a nie daj Boże z dużym udziałem konstrukcji drewnianych. To może być walka z wiatrakami. Wołek zbożowy to taka bestia, że uwielbia ciepło i wilgotno. Jak ojciec jeszcze gospodarzył to mieliśmy podobny problem, tyle że z rozkruszkiem. Na dole krowy, u góry siano + pszenica na pasze ...ehh szkoda gadać. Krowy zniknęły problem sie rozwiązał. No i tak jak koledzy wspomnieli. Nie chwal się ze masz wołka, bo ze skupu wylecisz na kopach. A może kraker masz i rozkruszka, tylko o tym nie wiesz ....przyjrzyj sie dobrze, bo to bardzo mały robaczek. No cóż życzę powodzenia w zwalczaniu. Jak masz konstrukcję murowaną, to przy odrobinie dokładności powinieneś sobie poradzić :P Tylko jak masz tego dużo to spryskaj cały budynek, bo potrafi bo potrafi on sobie chodzić na spacerki ;)
  • 0

#15 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 19 luty 2008 - 18:27

Wołek zbożowy Jezeli masz pod spodem chlewnie to proponuje zadzwonic po fachowców i oni sobie poradza!skutecznie i za niewielkie pieniadze!!!
  • 0

#16 funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • 6796445

Napisany 19 luty 2008 - 18:37

Wołek zbożowy U mnie co roku się pryska tam gdzie ma być zboże, lepiej zapobiegać niż zwalczać,
  • 0
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#17 toendt

toendt

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1542 postów

Napisany 19 luty 2008 - 18:39

Wołek zbożowy Ostatnio u wujka byli gazować zboże. Tez miał wołka w zbożu, po gazowali i trzeba było czekać aż dwa tygodnie, żeby móc sprzedać....
  • 0

#18 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2008 - 19:18

Wołek zbożowy ee tam kiedyś ojciec za grosze kupił 4 t żyta z włkiem wszystko zemlił na podwórku i krowy nie protestowały ;)
  • 0

• Guests

Napisany 19 luty 2008 - 19:53

Wołek zbożowy Wołek Zbożowy lubi wilgotne i długo leżące zboże. Ja pozbyłem się w taki sposób, że Przed żniwami dokładnie wymiotłem i dokładnie spryskałem cały budynek łącznie ze ścianami wewnętrznymi, dachem, ścianami zewnętrznymi i na ile sięgnąłem dach. Problem się skończył jednak przed posypaniem zboża pryszcze pomieszczenia, oraz co jakiś czas przesypuje zboże np. z silosu do silosu lub z miejsca na miejsce, przez co ograniczam możliwość zagnieżdżenia się tego szkodnika, bo nielubi ruszanego zboża.
Dawka jaką stosowałem była 2x taka jak zalecano na na środku.
  • 0

Google AgroFoto Ads Wołek zbożowy

• Reklama google
Dzisiaj, 23:21
  •  

#20 quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • 1621 postów

Napisany 24 luty 2008 - 09:26

Wołek zbożowy No to widzę że nie tylko u mnie się robactwo pojawiło. Tyle że mi będzie łatwiej go teraz zwalczyć. Całe zboże na futer zostało skarmione i na strychu nie ma nic poza sianem które też już się kończy. Ostatnia jałówka zostanie sprzedana na wiosnę (i jeśli jest tak jak mówi @*marek* to same powinny się wynieść) i wtedy jeszcze raz będę musiał wypryskać. Jedyne co w mojej oborze jest drewniane to konstrukcja dachu i kominy wentylacyjne.
  • 0
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s