limusine

Ziemniaki po ziemniakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Czemu koniecznie chcesz sadzić w czerwcu ? Nasz klimat ma swoje terminy sadzenia i siewu roślin i bez sztucznego wspomagania ciężko coś uzyskać wbrew naturze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Wszystko zależy od pogody. W tym roku lało i sadziłem dopiero 18 maja. Plon rekordowy. W 2015 sadziłem 15 kwietnia. Gdybym posadził miesiąc później nie zebrałbym kompletnie nic z racji suszy. W 2014 również należało sadzić koło połowy kwietnia ale z przyczyn niezależnych ode mnie sadziłem na początku maja i plon był gorszy od sadzonych wcześniej.

Sadząc późno musisz się liczyć z tym że np na początku września może Ci je skasować przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Późniejsze sadzenie jest niewskazane także ze względu na spadek plonowania i gorszą jakość przechowalniczą ziemniaka a także podatność na choroby.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Ja sadze ziemniaki juz 18 lat pod rząd na jednym polu. Co prawda kopie je juz na początku czerwca i potem sieje dwa poplony żyto lub owies i gorczycę. Wiem tylko ze puzne ziemniaki słabo wychodzą jedne po drugich i ogolnie odradzam nawet jak nawozów wiecej bedzie i dobrze ie je zabezpieczy przed chorobami to spadek plonu jest tak miedzy 15%-25% ale to tylko moje obserwacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter55    4

Witam.Nawozenie 500kg/ha polifoski 6 pod ziemniaki bedzie dobre?

Edytowano przez pioter55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj