Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniaki po ziemniakach

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 luty 2011 - 07:22

Ziemniaki po ziemniakach a ja będę sadził na 6 ha ziemniaki po ziemniakach tylko że na części rzepak poplonowy rośnie. I co najlepsze tu gdzie nie wykopałem też posadzę. A drugie 6 leży ugorem drugi rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniaki po ziemniakach Dzisiaj, 11:31
  •  

#22 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 15 luty 2011 - 14:44

Ziemniaki po ziemniakach Wiecie z tym sadzeniem ziemniaków po ziemniakach to różnie mówią. Ja np. wziąłem ziemie w dzierzawe ok. 5 ha chyba jakies 4 lata temu i wczesniej rosły tam ziemniaki 10 lat rok po roku. Pole było umęczone próchnicy zero. Ale po moich zasiewach czyli przede wszystki zboża i ostatnio kukurydza oraz wapnowanie wróciło do normy.
W moim regionie (okolice kalisza) jest kilku potentatów w sadzeniu ziemniaków. Normalnie zachód może sie schować. Dla przykłady jeden pan,(największy z nich) ze wsi obok sadzi w tym roku ok 400ha ziemniaka. Odmiany różne (większość na chipsy) i uniego np. zmiemniaki rosną po sobie tak mniej wiecej 10-15lat po czym ziemia odpoczywa 2-3 lata i znowu ziemniaki. Fakt faktem że w domu w piwnicy jesli mozna to tak nazwac ma własne laboratorium do badania ziemii, zmieniaków itp. wiec z tym zmianowaniem przy ziemniakach to zalezy.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#23 Share przemcio

przemcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:06

Ziemniaki po ziemniakach Ja sadzę ziemniaki już 8 rok na tym samym polu i nic złego się nie dzieje tylko kopię w lipcu potem poplon i w pażdzierniku na to obornik i głęboka orka, różnic w plonie między poprzednim latami nie ma, ale sadze na tym polu sadzeniaka góra trzy letniego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:05

Ziemniaki po ziemniakach gorzej jak Ci sie bakterioza wda w pole lub inne patogeny to ciekawe czy nadal tak bedzisz sadzil, dotyczy to osob ktore nie sprzedaja ziemniakow "po rynkach":]

#25 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:50

Ziemniaki po ziemniakach choroby raczej sie nie wdadza bo ten ziemniak jest bardzo krotko na polu i jesli daje właściwe poplony to bedzie dobrze
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#26 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:41

Ziemniaki po ziemniakach jak mi starczy sadzeniaka to przyłoże rok po roku bez żadnego poplonu, jeszcze te same kartofle tam rosły :P tak na próbe może coś urośnie, było to jelly pózno kopane i zaspałem troche i nic nie wsiałem :P

#27 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:21

Ziemniaki po ziemniakach Mój znajomy tez tak myslał a teraz chca mu wlepic zakaz uprawy ziemniaka na danym polu chyba na 7 lat i 3 lata na innych działkach;/ tego niestety nie przewidzisz a tymbardziej on sie nie spodziewał bo sadził kwalifikatem;/

#28 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 07:00

Ziemniaki po ziemniakach bakterioza? To wina właśnie takiego kwalifikatu. Bo jeżeli nie miał bakteriozy a sadzeniaka nie zmienia to dalej jej nie będzie bo niby skąd?

#29 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:44

Ziemniaki po ziemniakach Panowie a co myślicie o tym jakby zrobił taki myk że po wczesnych by zasadził od razu późne ziemniaki było by coś z tego jak myslicie.??Nigdy nie robiłem takich rzeczy moze warto spróbować.? Tylko raz z powodu braku areału to mnie bardzo dobija.?

Edytowany przez milanreal1, 03 luty 2012 - 11:37.

#30 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 02 luty 2012 - 14:48

Ziemniaki po ziemniakach kiedys jeden u mnie w okolicy tak zrobil, rezultat-szkoda czasu i pieniedzy, pózny ziemniak nie urósł
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:26

Ziemniaki po ziemniakach No zobaczymy jak to wyjdzie i kiedy się wykopie wczesnego myśle że gdyby sie udało wczesne w pierwszej dekadzie czerwca ale to będzie bardzo cięzko wszystko zależy od roku zobaczymy.

#32 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 02 luty 2012 - 18:18

Ziemniaki po ziemniakach Daj se spokój nie wypali, u nas też kilku próbowało i nic z tego nie wyszło, lepiej poplon zasiać.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#33 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 02 luty 2012 - 18:59

Ziemniaki po ziemniakach jemu chyba chodziło ze późne to późno zbierane. Teoretycznie 2 odmiany wczesne powinny wyjść. Niektórzy sadzą na sadzeniaka 2 raz.

#34 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 02 luty 2012 - 19:31

Ziemniaki po ziemniakach w Lesznie pod warszawą jest gospodarstwo zajmujące sie produkcją sadzeniaka. Kiedys widziałem jak pod koniec czerwca sadzili ziemniaki;O

#35 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 03 luty 2012 - 08:57

Ziemniaki po ziemniakach No chyba napewno nie pozny,z Saszetą zgadzam się,bo z wczesnego mozna wziąc sadzeniaka.

#36 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 luty 2012 - 10:36

Ziemniaki po ziemniakach Oczywiście chodzi o wczesne chciałbym wsadzić wczesne a wiadomo z wczenych będzie dużo drobnych i tymi samymi ziemniakami wsadzić i może coś by urosło a jak nie to bedzie duzo do sadzenia na drugi rok.;d

#37 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 03 luty 2012 - 17:40

Ziemniaki po ziemniakach a to zapomnij. Przecież ziemniak musi swoje odleżeć zanim zacznie rosnąć od nowa jako sadzeniak.

#38 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 03 luty 2012 - 18:43

Ziemniaki po ziemniakach Zasiej zboże i się nie męcz.
PS. Szaszeta sprawdź maila.

#39 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 luty 2012 - 09:46

Ziemniaki po ziemniakach Zboże w czerwcu chyba se jaja robisz ale tak jak saszeta mówi ze musi swoje odleżeć to nic z tego nie bezie bo chciałem sadzić wczesnymi tymi co wykope najwyrzej się buraczki cwikłowe zasieje.d;

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 05 luty 2012 - 08:15

Ziemniaki po ziemniakach

Panowie a co myślicie o tym jakby zrobił taki myk że po wczesnych by zasadził od razu późne ziemniaki było by coś z tego jak myslicie.??Nigdy nie robiłem takich rzeczy moze warto spróbować.? Tylko raz z powodu braku areału to mnie bardzo dobija.?

Powiem Ci tak mój sąsiad to stosuje sadzi wczesnego po agrowłókninę a po wczesnych jeszcze raz wczesne ma młode ziemniki we wrzesniu

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem