Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z EHR w Zetorze Forterra

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 21:13

Specjalnie dla kolegi @Slawuss ;)
A sprawdzałeś już tą lampkę w EHR?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z EHR w Zetorze Forterra Dzisiaj, 19:52
  •  

#42 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 06:50

Problem z EHR w Zetorze Forterra Tak dobrze jest :D mój błąd. I dzięki za filmik :)

Edytowany przez Slawuss, 17 kwiecień 2011 - 06:52.

League of Legends

#43 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 15:17

Problem z EHR w Zetorze Forterra witam czerwona lampka mruga 4 razy co jest nie tak z ehr ??? pilne!!!

#44 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 18:19

Problem z EHR w Zetorze Forterra mam instrukcje obsługi do forterry i jest tam opis błędów, ale przypasowanie liczby mignięc do danego błedu nie jest takie proste. Ponieważ są tam dwie tabele z opisem "lekkich" błędów o raz poważniejszych nieprawidłowości daj meila to ci wyśle skany.
Zetor Team

#45 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 07:35

Problem z EHR w Zetorze Forterra http://www.agrofoto....etor-11641-ehr/
Mam problem z ehr w zetorze 11641. Sytuacje opisałem pod zdjęciem z linka powyżej, będe wdzięczny za jakieś wskazówki.
Pzdr

#46 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 22:16

Problem z EHR w Zetorze Forterra Jednak chyba ehr mam uszkodzony. Tak jak opisałem pod zdjęciem z linka wszystko działa oprócz środkowego pokętła regulacji wysokości opuszczania, bo zawsze opuszcza do samego dołu. Dziś rozebrałem panel ehr, sprawdziliśmy omomierzem i pokrętło jest ok. Rozebraliśmy komputer, wizualnie nie widać uszkodzeń, sprawdzenie u elektryka odkładam jako ostateczność na koniec, bo mam nadzieje że to jednak nie jest jego wina. Obejrzałem wszystkie kable i żaden nie wygląda na przerwany. Jutro jeszcze będe kombinował coś z tymi czujnikami wysokości położenia ramion. Wie ktoś po co są w ogóle 2 czujniki na każdym ramieniu jeden. Może jeden odczytuje wysokość podnoszenia, a 2 opadania? Jakieś pomysły jak sprawdzić czy są sprawne?? Jeśli w ogóle je odłącze to jak będzie się zachowywał podnośnik? Jakby miał ktoś pomysł co jeszcze może być przyczyną awarii będe wdzięczny za wszelkie sugestie. Przydałby się też numer do jakiegoś życzliwego mechanika, który mógłby coś telefonicznie podpowiedzieć.
Z góry dziękuje za pomoc

#47 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 22:13

Problem z EHR w Zetorze Forterra Witam
Probelm z ehrem w dalszym ciągu mam nierozwiązany. Znalazłem jakieś 3 kable do nieczego niepodłączone. Może ma ktoś z użytkowników jakiś katalog ze schematem do ehr w zetorach, gdzie jakie kable powinny być podłączone.
Pzdr

#48 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 09:58

Problem z EHR w Zetorze Forterra diler powinien mieć katalog części to i to też powinien mieć :)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#49 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:43

Problem z EHR w Zetorze Forterra http://www.agrofoto....erra-11741-ehr/
posłużę się fotką z AF. Mam kilka pytań odnośnie EHR w forterrach:
- jak pracuję z pługiem z kołem podporowym czy np. z agregatem opartym na wałkach czyli nie potrzebuję regulować głębokośc poprzez EHR to układ pokręteł powinien być: małe dolne (obok szybkości opuszczania) max w lewo (do silnika), to większe obok max w prawo (do tyłu ciągnika) i przy takim układzie mamy pracę pływającą ?
- jesli pracuje z kultywatorem bez kół podporowych i potrzebuję na EHR ustawić sobie głębokość pracy to głębokośc ustawiam tym większym przekręcając je w lewo ?
- gdy dolne małe i większe obok ustawione sa dokładnie po środku to jaki mamy tryb pracy ?

Edytowany przez zorak, 12 marzec 2013 - 09:59.

#50 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 14:12

Problem z EHR w Zetorze Forterra Tym małym dolnym pokrętłem regulujesz z pracy siłowej na pozycyjną a głębokość pracy regulujesz tym drugim pokrętłem obok podnoszenia. ogólnie to o czym piszesz regulujesz tylko tym jednym małym pokrętłem, i wtedy ciągnik sam będzie ci ustawiał zadana głębokość. Natomiast jeśli będziesz pracował z kołem podporowym to duże pokrętło obok podnoszenia dajesz na maksa w lewo (w stronę silnika) czyli na maksymalną głębokość pracy urządzenia.
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 październik 2013 - 07:33

Problem z EHR w Zetorze Forterra Kolejne pytanko odnosnie EHR. Jeśli opuszczę pług i pociągnę pokrętło dalej na "dociążenie" to czy siłowniki nie powinny pójść w dół aż poczujemy to na ciągniku ? U mnie nic się nie dzieje gdy dam dociążenie.

#52 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 02 październik 2013 - 11:37

Problem z EHR w Zetorze Forterra Kolego dociążenie tzn; lekkie poderwanie narzędzia celem dociążenia tylnej osi ciągnika, gdyby siłowniki poszły w dół to dociążył byś narzedzie a ciągnik odciążył.

#53 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 październik 2013 - 13:56

Problem z EHR w Zetorze Forterra właśnie o to mi chodzi czy to nie powinna być funkcja dociążenia maszyny ? tak jak miałem np w poprzednim ciągniku fortschritt 323 i chyba MTZty tak mają. Dla przykładu jak było miejsce twarde na polu np. po ścieżkach to mogłem wymusić dociążenie pługa aby zagłębił się w ziemi.

#54 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:53

Problem z EHR w Zetorze Forterra Ale to wtedy musiałbyś mieć siłowniki dwustronnego działania, a w zetorach są przecież jednostronnego (zresztą jak przy większości ciągnikach). Inżynierowie uznali widocznie, że dociążanie maszyn jest zbędne, m.in. sprowadza się to przecież do zmniejszenia siły uciągu.

#55 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 02 październik 2013 - 21:51

Problem z EHR w Zetorze Forterra @zorak, jak przytrzymasz do końca to powinien opuścić. Nie działa to tak jak w MTZ czy T-25 że przy pomocy jednego pieńka możesz koło zmieniać ale podczas pracy wymusza zagłębienie maszyny. Czuć to nawet po pracy ciągnika. Spróbuj kiedyś z agregatem lub inną maszyną na lżejszej ziemi to wtedy może zauważysz.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#56 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 01 maj 2014 - 22:16

Problem z EHR w Zetorze Forterra .

Edytowany przez maniek20, 11 maj 2014 - 21:37.

#57 Share maksiu83

maksiu83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 18:37

Problem z EHR w Zetorze Forterra Witam
Ma może któryś z kolegów schemat elektryczny do EHR ?
Mam zetora Forterre 9641 i jak zaciągnę hamulec ręczny to EHR przestaje działać i świeci się czerwona lampka, po spuszczeniu hamulca i zgaśnięciu kontrolki stop EHR działa poprawnie.
Myślałem że jest problem z przewodami ( masą ) ale wszystkie przewody są podięte i mają przejście.
Może któryś zkolegów miał taki przypadek.
prosze o jakieś wskazówki rady co jeszcze mam sprawdzić

pozdrawiam

#58 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 18:35

Problem z EHR w Zetorze Forterra To o czym mówicie. to dociążanie to wg instrukcji nazywa się "szybkie zagłębianie narzędzi" i chodzi o to że tuz opuszcza się do samego spodu pomijając ustawienie pokrętła od głębokości opuszczania.

League of Legends

#59 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 09 styczeń 2015 - 16:56

Witam koledzy kupiłem zetora forterre 95 i mam problem z poprawnie działającym podnośnikiem tz , że gdy podczas opuszczania na wolnym czyli na pierwszym przesunięciu do siedzenia podnośnik zamiast opuszczać to podnosi i zapala się ta zielona strzałka sygnalizująca podnoszenia a gdy przełączę na szybkie opuszczanie to jest ok . Co może być za przyczyna takiej sytuacji proszę o porady i z góry dziękuję . Mam jeszcze małe pytanko odnośnie czujnika powietrza gdy przekręce kluczyk to idzie na maksa i w takiej pozycij pozostaje co może być przyczyną 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kanarjus

kanarjus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 10:26

Cze. Mam pytanie dnośnie EHR w Zetorze. Miga mi czerwona kontrolka od usterek dwa razy i przerwa. Podnośnik podnosi do końca i nie wyłącza pompy tylko dalej pcha olej pomimo tego że jest juz w górze, taka sama sytuacja jak pisaliście na początku tego tematu.. Coś pisze na forum o czujnikch w plecaku i górnych czujnikach od podnoszenia. Ale nie bardzo wiem gdzie to jest... Mógł by ktoś pomóc??