jd5820

Przystawka do kukurydzy claas dominator

Polecane posty

jd5820    0

Planujemy kupić przystawkę do kukurydzy claas, 4 rzędowa, wyposażona w docinacz gryzałkowym z tyłu, współpracowałaby z Dominatorem 88VX, jakie macie opinie na temat tej przystawki, warto się na to nastawiać? jak się sprawuje w polu?

 

Jeśli w złym dziale to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z moim kombajnem współpracuje przystawka Claasa 5-75SL z docinaczem łodyg.. co moge o takiej powiedzieć.. nie idzie tą przystawka szybko jechać bo ma straszny opór.. przy dość dużej trawie pomiędzy rzędami nawija na ostrza i staje albo sie dymi, przez to też cierpią pasy napędowe, a takie noże szybkosię tępią.. trzeba by było jakoś zmiane przełożeń robić bo to jakoś za wolno wszystko się kręci.. jak już zdechnie to pokusze się o Geringhoffa rotadisc lub coś podobnego 6 rzędowego.. taka moja opinia. o przystawce 5-75SL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

witam,

czy moglby ktos sie podzielic swoim doswiadczeniem i napisac ktore (claas JD itd itp) bylyby warte uwagi?:)

do dominatora 98 sl maxi.. czy 4 rzedy czy 5?? ?(nie wiem czy w przypadku 4 bd sie miescil kombajn..)

i tak przy okazji.. czy klepisko trzeba wymieniac co sezon czy obedzie sie na jakims uniwersalnym?? (rzepak, pszenica, jeczmien itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Witam ja posiadam Dominatora 98sl , przystawkę mam 5 rzędową Claasa nie pamiętam co za model w tym momencie ale jak sprawdzę to napiszę , jedyny ból z tą przystawką to ścinanie resztek po kukurydzy , jeżeli jest trochę wilgotno wszystko owija się na nożach i trzeba ręcznie odwijać ;/ co do klepiska my przezbrajamy cały kombajn co sezon mniej więcej 2 godziny roboty dla wprawnej ręki :) jeżeli chcesz nic nie rób z klepiskiem itd ale wiąże Ci się to z większą eksploatacją części przy kuku a to generuje koszty później.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

i wg Cb 4 rzedowa tez by sie nadala?? z 5 rz jak szybko sie jezdzi? (np w porownaniu do mlucenia pszenicy przy hederze 4.5m)

co do tych resztek to mowisz o tym slimaku ?! nie o docinaczu?..

to mowisz ze klepisko w 2 h wymieniasz? ja cepy kiedys wymienialem to db pol dnia zeszlo..

klepisko do kuku mam na oku za 900zl (juz nie wiem ale mozliwe ze jest to uniwersalne nawet) na zbozowym kiedys mlucilem i ze zwyklym hederem to calych nie ruszonych nasion praktycznie nie bylo.. wiec chyba zbozowe to sie nie nada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

4 rzedowa też będzie dobra pewnie, nie mam doświadczenia z taką więc Ci nie powiem, czasami nawinie się na docinaczu resztek ale to musi być wilgotna mocno no i wtedy niestety wolniej trzeba jechać , ale jak jest sucha to hydrostat na maksa do przodu i na nic nie patrzę , zwykły heder to się raczej do tego nie nadaje pierwsze słysze żeby ktoś kukurydze tak zbierał :D przezbrajaj kombajn przynajmniej będziesz miał pewność że ziarno będzie całe , strat nie będzie no i przyjemniejsza robota napewo


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

co do klepiska to masz typowe do kuku?! nie wiesz jak jest z uniwersalnym (czy sie nadaje do kuku i pszenicy/rzepaku)? co do mojego mlucenia zwyklym hederem to byla sytuacja wujatkowa ;) to byl chyba luty a wydajnosc kuku oscylowala chyba w granicach 5-6 ton ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

tak mam typowe do kukurydzy , zmieniam je po prostu jak sezon przychodzi , a jak z uniwersalnym jest to nie mam pojęcia niestety ..


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Przy 4-rzędowej jest o tyle lepiej, że na dużych polach łatwiej zaplanować wysyp.

Im więcej rzędów tym zbiornik szybciej się zapełnia a przy dużych plonach i długim polu to jest problem.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Panowie a co powiecie o przystawce MULTIMASTER? patrząc na zdjęcia to ma system rozdrabniania podobny jak Geringhoff z tym że nie ma obrotowego wałka z talerzykami tnącymi a stałe noże. Dobrze pisze czy się mylę? Posiada ktoś taką przystawkę? Jakieś opinie mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj