Skocz do zawartości

Zdjęcie

Taśmociąg

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 16:23

Taśmociąg Hej chciałbym wykonać taśmociąg do ziemniaków i pasowało by także do pszenicy. Taki z pełną taśmą np. zasypuje w koszu około 200kg ziemniaków a potem co chwile włączając podawał by mi kartofle na stół do przebierania. Teraz moje pytanie czy zda to egzamin dł. to myślę około 2,5m. Jak taki taśmociąg w ogóle wykonać? Prosiłbym o jakieś rysunki. Nowa taśma z zabierakami to dość drogo bo za 5m taśmy i zbieraki gość powiedział mi 950zł. Widziałem na allegro że można kupić gładką taśmę do taśmociągu i kosztuje 40 zł/mb To wyszło by mnie około 200zł za taśmę+ rolki itd. Tylko jak przymocować jakieś zabieraki żeby przetransportować te kartofle i pszenice do góry?? Jak w ogóle połączyć tą taśmę i jak zrobić koło napędowe przerobić taką rolkę i założyć pasek pod silnik czy jest coś innego?? A do pszenicy przydała by mi się dlatego że przechowuje w big bagach i wsypuje wtedy np. do zsypu 300kg. Na końcu mam workownicę podobną do tej w Annie. i ładuje zboże w worki 50kg. I jak pomoże mi ktoś, co wy o tym myślicie???

Ps. są inne tematy ale jest w nich za mało informacji dla mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Taśmociąg Dzisiaj, 13:56
  •  

#2 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 10:59

Taśmociąg Czy naprawdę nikt nie wie jak rozwiązać mów problem????????? <_<

#3 Share mawrik83

mawrik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:22

Taśmociąg a nie prościej poprostu kupić sortownik?

#4 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 15:51

Taśmociąg

a nie prościej poprostu kupić sortownik?

Ale na sortownik to min. 3 tysie a ten taśmociąg bym sobie sam zrobił. I sortownik mi nie odbierze np. kamyków czy zielonych tylko leci wszystko. Więc sortownik odpada.

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 17:19

Taśmociąg A masz reduktor z silnikiem lub elektrobęben, bo od tego trzeba zaczynać kalkulację opłacalności.
http://allegro.pl/li...ng=elektrobęben

#6 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:34

Taśmociąg

A masz reduktor z silnikiem lub elektrobęben, bo od tego trzeba zaczynać kalkulację opłacalności.
http://allegro.pl/li...ng=elektrobęben

Mam silnik elektryczny 0,55kw. Zastosować odpowiednie kola pasowe i osiągnę pożądaną prędkość <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:55

Taśmociąg http://www.remprodex...workownice.html takie coś podobnego chcesz uzyskać? http://www.remprodex...rzyjeciowe.html tu masz taki kosz ale tu 3t ziemniaków wchodzi i w zeszłym roku to kosztował 24000zł nie wiem za co ale tak mam w cenniku.

#8 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 19:34

Taśmociąg

Czy naprawdę nikt nie wie jak rozwiązać mów problem????????? :P

czy Ty myslisz ze ktos bedzie za Ciebie myslal i da Ci gotowy projekt??!!? :mellow:
Jak nie masz pojecia, to sie za to nie bierz! Poprsotu kup cos takiego i nie marudz ze za drogo. Ktos kto sie na tym zna i robi takie rzeczy, tez chce zarobic!
Potrzebne jest Ci takie urzadzenie? To je zrób, albo kup! A nie miej pretensji ze ktos Ci nie dał pod nos gotowca..... Inni tez maja swoje rozne zajecia.
pozdro
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 19:42

Taśmociąg chyba to od kieratu spełni te wymagania :mellow:

#10 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 październik 2010 - 11:52

Taśmociąg

czy Ty myslisz ze ktos bedzie za Ciebie myslal i da Ci gotowy projekt??!!? :mellow:
Jak nie masz pojecia, to sie za to nie bierz! Poprsotu kup cos takiego i nie marudz ze za drogo. Ktos kto sie na tym zna i robi takie rzeczy, tez chce zarobic!
Potrzebne jest Ci takie urzadzenie? To je zrób, albo kup! A nie miej pretensji ze ktos Ci nie dał pod nos gotowca..... Inni tez maja swoje rozne zajecia.
pozdro

Ojejku ale po co od razu taki bulwers. Ja mam tylko kilka pytań jak np. połączyć taką taśmę albo jak zrobić takie zabieraki. Wiem że ludzie chcą zarobić ale i ja chce mieć jak najwięcej w kieszeni jeśli mam materiały czas to co nie można samemu tego wykonać. Mam kilka pytań, a nie gotowego projektu z całą ramą i tak dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mawrik83

mawrik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 październik 2010 - 15:42

Taśmociąg http://allegro.pl/so...1251165696.html
ja mam podobny ale z silnikiem i jestem zadowolony. Sortownik faktycznie nie przebierze kamieni ale na stole też musisz mieć ludzi więc nie widzę problemu