sebau1212

Case 5130 [połączone]

Polecane posty

szczepcio05    1

BENNY82 jak sprawdzić czy działa ?

jeszcze jedna sprawa przestało działać sterowanie manualne podnośnika elektrycznie jest ok. lecz gdy przełączę na manualne to przestaje podnośnik działać jeżeli był podniesiony to opadnie do dołu , napięcie jest wtedy w elektrozaworze  od opuszczania , od czego jest elektrozawór oznaczony na zdjęciu jako brak napięcia bo pod żadną pozycją nie ma tam napięcia   

post-59740-0-25635100-1467288930_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

witam czy orientuję się ktoś ile koszt remont skrzyni biegów w Case 5130A?

Na pewno tanio nie będzie a  jaki powód remontu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

podejrzewam że jest to jakiś czujnik u mnie kabelki są oderwane wszystko działa. ja bym szukał przyczyny przy joystiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

na zimnym oleju biegi ciężko wchodzą i''zgrzytają'' ;/ ale i na rozgrzanym też potrafią nie które zgrzytnąć
ale na razie tak tylko pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

na zimnym oleju biegi ciężko wchodzą i''zgrzytają'' ;/ ale i na rozgrzanym też potrafią nie które zgrzytnąć

ale na razie tak tylko pytam

Witaj w klubie u mnie jest dokładnie tak samo na zgaszonym silniku biegi wchodzą lekko i płynnie  na odpalonym wchodzą ciężko i zgrzytają a podczas ruszania z miejsca coś mocno rumocze , ja swojego 2 razy rozbierałem i nie mogę znaleźć przyczyny tego hałasu    co do biegów to obstawiam płytę sterującą . Wezwałem mechanika od hydrauliki siłowej może coś wymyśli na razie studiuje schemat układu hydraulicznego 

BENNY82  w którym elektrozaworze masz napięcie gdy ustawisz joystik na sterowanie manualne u mnie jest w od opuszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

nie wiem nie sprawdzałem. ale pamiętam ze pryskałem rzepak i urwał mi się kabelek od cewki podnoszenia i podnośnik automatycznie idzie w maksymalne górne położenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

ten dziwny dźwięk podczas ruszania występuje tylko gdy się rusza z jakiegoś większego biegu ;)
jak już coś będzie wiadomo to daj znać tu czy na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Potrzebuje pomocy jestem TOTALNYM laikiem i posiadaczem case 5120 z 96.

 

1. Zapala mi sie zółty trybik podczas pracy i po wcisnieciu sprzegła kontrolka miga 5 lub 6 razy. co oznacza czujnik cisnienia sprzegła. Chcialbym go wymienic ale nie moge go zlokalizowac i numeru katalogowego tez znaleśc nie moge.

 

2,Podczas podnoszenia bel zdarzyło mi sie dwa razy styracic półbiegi na 2 biegu. co mozebyc przyczyna??

 

3. TUR słabo i wolno podnosi chcać podnieść bele sianokiszonki musze przelaczyc pierwsza dzwignie po góry i ja zablokowac żeby wieksze cisnienie było na tura i tedy jakos daje rade. czy to jest normalne???

I jeszcze jakoś strasznie zacina sie joystick strasznie jest to denerwujace podczas pracy. Trudna wymiana jaki koszt??

 

4.Podczas jazdy z bela i jeje podnoszenia w trakcie zapalila mi sie kontrolka filtra oleju hydraulicznego na chwile. Coś poważnego?? 

 

5. Po zgaszeniu ciagnika slychać jakies dziwne przelewanie bulgotanie z tyłu na zaczepem. co to moze byc ???

 

6. Nie dziala licznik obrotów WOM jak go zreanimowac??? 

 

7. Wydaje mi sie ze szybciej ten ciagnik jedzie to tyłu niz do przodu jest to możliwe ??? 

 

aaa I KUPIE TYLNI ZACZEP GÓRNY !!!! na gwałt :) 

 

To chyba wszystko jak coś mi sie przypomni to jeszcze dopisze. 

Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi ale nie jestem polonista:) i mam najdzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi:)

Pozdrawiam i czekam na odp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

wymieniałeś filtr hydrauliczny ostatnio? może już czas skoro się zapala ale raczej po objawach które opisujesz to pompa się kończy po nagrzaniu nie utrzymuje wydajności i dlatego rozłacza skrzynie aha i sprawdz poziom oleju hydraulicznego z ta szybsza jazdą do tyłu est tak jak mówisz szybciej do tyłu niż do przodu.co do części to na allegro lub olx są ogłoszenia wpisujesz case 5120 części i na pewno wyskoczą jakieś - wystarczy pomyslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtr właśnie kupiłem. W weekend znajomy mechanik ma przejrzeć ciagnik,wiec będę pisał co on stwierdził. ☺
A co do zaczepu to większość Obdzwonilem i wszystko sprzedane albo nie taki wymiar. Moze ktoś akurat bedzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

Olej i filtr właśnie kupiłem. W weekend znajomy mechanik ma przejrzeć ciagnik,wiec będę pisał co on stwierdził. ☺

A co do zaczepu to większość Obdzwonilem i wszystko sprzedane albo nie taki wymiar. Moze ktoś akurat bedzie miał.

 

i jakie powody byly co znalazl mechanik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Może ma ktoś wiedze na temat ciśnienia wtrysku w 5150? Musze dać wtryski do sprawdzenia i chciałbym wiedzieć... Mam instrukcje napraw ale nic na ten temat nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, problem z case'm  5120 po wymianie uszczelnień na polbiegach  i zrobieniu ręcznego ciągnik po złożeniu ruszył trochę , a potem stanął. Wspomaganie działa bardzo dobrze, za to na powershifta i podnośnik ciśnienia prawie brak, za każdą pomoc byłbym bardzo wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Prawie brak ciśnienia czyli ile? Wymieniłeś teflonowe uszczelniacze wałków koszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez gasior63
      Witam.Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z podnoszeniem przyczepy, mianowicie po naprawie skrzyni aby podnieść kiper trzeba mocno gazować dopiero siłownik idzie do góry natomiast po zaciągnięciu ręcznego siłownik podnosi na wolnych obrotach bez gazowania płynnie i szybko.Przed naprawą wszystko chodziło płynnie i szybko bez zaciągniętego ręcznego.
       
    • Przez rafyo
      A co tam. Może komuś się przyda. Sory za jakość, robione telefonem z ekranu kompa bo serwisówke mam na iso.




       








    • Przez miki1237856
      Pacjent: Case mx 170 
      Problem z klimą, była napełniana jakoś 2 lata temu i przez rok był spokój, teraz w lato zaczęło się dziać coś dziwnego, mianowicie rano i wieczorem gdy jest w miarę chłodno to chłodzi ale w południe jak jest ciepło to się wyłącza. Słyszałem że może być to problem z czujnikiem temperatury i tu moje pytanie: Gdzie on jest? I czy może to być jakiś problem z potencjometrem?
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez jaco512
      Jakie macie opinie na temat tych ciągników? Czy warto je kupywać? Jaką mają trwałość?Poszukuję ciągnika z lat 1985-93 80-100km
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj