Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 255 podnośnik

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 28 wrzesień 2010 - 11:05

mf 255 podnośnik Panowie dlaczego na luzie podnośnik nie działa dopiero jak wrzucę bieg i puszczam sprzęgło to wtedy działa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 255 podnośnik Dzisiaj, 21:16
  •  

#2 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 11:24

mf 255 podnośnik Wciskasz sprzęgło do końca???? Może poprostu wciskasz 2 stopień.

#3 Share matios34

matios34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 11:25

mf 255 podnośnik bo masz właczony wałek tak ze chodzi tylko przy włączonym biegu przełącz wałek

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 12:56

mf 255 podnośnik W MF wałek nie ma nic wspólnego z niedziałającym podnośnikiem.Pompa nie ma możliwości rozłączenia się.Chodzi non stop.Chyba że wciśniesz 2 stopień.Wtedy tylko nie będzie podnosił.

#5 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 15:52

mf 255 podnośnik 2 stopień sprzęgła do wymiany. Sprawdź jeszcze jak chodzi sam wałek. W mf pompa hydrauliczna ma również napęd od kół, wiec dlatego tak jest, że na biegu podnosi.

#6 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:15

mf 255 podnośnik Co dowałka to równiez jest coś nie tak, bo nie mogę go do końca wyłączyć, ostatnio jak rozsiewałem nawóz to kręcił się również jak był wyłączony w czasie dojazdu na pole, (dużo wolniej jak przy włączonym)dlaczego?

#7 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:58

mf 255 podnośnik Witam
Potwierdzam diagnozę grzegorza508,rozpołowianie nie uniknione
Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#8 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 18:12

mf 255 podnośnik Spróbuj podciągnąć jeszcze 2 stopień, masz tu link co i jak. Tak samo się robi w MF255.

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 październik 2010 - 14:31

mf 255 podnośnik

W mf pompa hydrauliczna ma również napęd od kół.

Powiedz mi w którym miejscu pompa hydrauliczna w MF ma napęd od kół?
To że coś z drugim stopniem sprzęgła jest pokręcone to się zgodzę, ale nie że napęd jest od kół.

#10 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 01 październik 2010 - 16:50

mf 255 podnośnik Wcześniej ciągniki Wom miały zależny i niezależny i dlatego przy zerwanej tarczy IIstopnia napęd pompa bedzie miała jak będziemy jechać
Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 październik 2010 - 21:12

mf 255 podnośnik Mechanik potwierdził, że drugi stopien sprzęgła do wymiany i w najbliższym czasie trzeba będzie to zrobić. Ale mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie, podczas jazdy w okolicy sprzęgła dosyć wyrażnie słychać że coś stuka, co to może być?

#12 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:18

mf 255 podnośnik dzisiaj gdy woziłem bele sianokiszonki do obory chwytakiem na podnosnik wjechałem w dziure cos szarpneło podnosnik opadł i nie chce podniesc. wiecie co mogło sie stac?

#13 Share PAATRYKK5

PAATRYKK5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:37

mf 255 podnośnik moim zdaniem się zawiesił albo coś się zerwało na widełkach od rozdzielacza do dźwigni podnoszenia

#14 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:02

mf 255 podnośnik Miałem podobną akcję tyle że z talerzówką. Przejeżdżałem przez bruzdę i szarpnęło. Okazało się że na osi ramion podnośnika, na dźwigni zdarło wieloklin (oś jest toczona, a ta dźwignia to odlew). Koszt ~160 zł. Najlepiej zdjąć ramiona podnośnika z osi i sprawdzić czy oś obraca się całkiem czy tylko o pewien kąt (od pozycji opuszczone do podniesione). Ew. można sprawdzić zawór bezpieczeństwa (znajomy miał przypadek że nie mógł podnieść pełnego opryskiwacza bo sprężyna oporowa była zniszczona). Przede wszystkim czy ciągnik podnosi same, puste cięgła. Bo rozbiórka podnośnika cię nie minie.
Pozdrawiam.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#15 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:08

mf 255 podnośnik Też tak miałem ,ale podnośnik się zawiesił na takim punkcie na jakim go podniosłem i zgrzyt w skrzyni Co było? Trzpień co popycha tłok wyleciał (nie było zabezpieczenia na trzpieniu <śrubka na imbus>chyba od nowości bo niemożliwe żeby się odkręciła) Cylinder pękł. Tak że do wymiany cylinder i tłok z pierścieniami.
A co do zaworu to jest na samym spodzie więc olej cały trzeba spuścić itd. <głęboko >itp.trzeba grzebać a kto się nie zna niech do spokój (zawór odpowiada za to czy podnośnik trzyma czy nie) a przeważnie nie trzyma oring jest bardzo ruchliwy więc nie warto bo raz trzyma a raz nie (ten typ tak ma)nie ma się czym przejmować.Znajomy zrobił zawór a po roku tak samo.

Edytowany przez ptys1, 23 luty 2011 - 19:18.

#16 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 luty 2011 - 10:38

mf 255 podnośnik Witam!!! Mam taki nietypowy problem z podnośnikiem. Wyjeżdżając rano z ciepłego garażu wszystko z ciągnikiem było o.k. podniosłem najpierw obciążnik zaczepiony na podnośniku, następnie podniosłem tura i po wyjeździe z garażu zostawiłem ciągnik na 2 godz. na mrozie (-7). Gdy chciałem wjechać do garażu to ponośnik i tura nie dało się podnieść, początkowo sądziłem że może coś zamarzło, ale nawet jak ferdek postał w ciepłym garażu to problem nie ustąpił. Dodam jeszcze kilka uwag: pompa jest po regeneracji 3 lata temu, do ostatniej chwili zarówno obciążony podnośnik jak i tur podnosiły się nawet na wolnych obrotach, obecnie podnoszą się same ramiona gdy na nie stanę to opuszczają sie, tur bez łyżki podnosi się bardzo powoli przy wysokich orotach silnika. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

#17 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 24 luty 2011 - 17:15

mf 255 podnośnik a dźwignia od szybkości ta kwadratowa się ni przestawiła na minimum albo poprostu olej zimny

#18 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:53

mf 255 podnośnik Jakim olejem masz go zalanego?

#19 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:30

mf 255 podnośnik Dźwignie sa odpowiednio ustawione, problem zimnego oleju raczej odpada wcześniej nawet przy większym mrozie wszystko było w porządku, skrzynia jest zalana Agrolem U.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 16:55

mf 255 podnośnik Wzielismy sie za remont naszego mf wymienilismy kilka czesci, złozylismy i lipa. gdy chce niesc dzwignie od podnoszenia musze spuscic na doł a opuscic wcale nie mozna. wiecie co moze byc nie tak?