Skocz do zawartości

Zdjęcie

Późny siew rzepaku i co dalej...

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:28

Późny siew rzepaku i co dalej... Nie narzekaj, nie jest najgorszy.Zostaw na wiosnę w czas saletry i będzie dobrze.Ale nawozu nie możesz pożałować.W tych gorszym miejscach jak będzie 10- 15 szt na metrze to jest dobrze.

Mi na 2 kawałkach deszcz zabił i jest gorszy i zostawiam do wiosny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Późny siew rzepaku i co dalej... Dzisiaj, 15:19
  •  

#42 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:38

Późny siew rzepaku i co dalej... A mam takie pytanie czy ktos doradzi mi jakie nawozy stosować i środki ochrony, jak juz pisałem prędzej jestem świerzy w tym... a w okolicy nikt tym się nie zajmuje.... w domu przez to u dziadka mam przekichane bo co dnia mi nie daje za niego spokój... ze głupote zrobiłem ze posiałem.... :blink: ;[

Nie narzekaj, nie jest najgorszy.Zostaw na wiosnę w czas saletry i będzie dobrze.Ale nawozu nie możesz pożałować.W tych gorszym miejscach jak będzie 10- 15 szt na metrze to jest dobrze.

Mi na 2 kawałkach deszcz zabił i jest gorszy i zostawiam do wiosny.

dziś akurat byłem w Wałbrzychu i przejeżdzałem przez Strzegom i widziałem jakie macie tam rzepaki, te co zasiane były wcześnie to jest na czym oko zawiesić... bo niektóre to tragedia...
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#43 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 październik 2010 - 20:39

Późny siew rzepaku i co dalej... Ja mam rzepak siany 26 -08 i 03-09.to są różne.gdzie mocniejsza ziemia to przyklepane a gdzie słabsza to ładne.Na pierwszy rzut daj 300-350 kg saletry drugi raz trochę mniej.Prysnąć borem i siarką.W tym roku zastosowałem od Osadkowskiego Terra sorb na części pola.Efekt teki że w tym roku biorę go na wszystkie pola.Dawałem go po 1 litr a zalecają 1,5-2 litry.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 październik 2010 - 21:01

Późny siew rzepaku i co dalej... tomek73
A jak cenowo to wygląda ??? Mój rzepak jest strasznie mały, więc nie wiem czy się opłaca to stosować...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#45 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 16 październik 2010 - 22:15

Późny siew rzepaku i co dalej... mój rzepak był siany 7-10 września,zobaczymy co z niego bedzie ,jedno jest pewne 4 ha Slimaki mi zjadły ale to norma w moich stronach w tym roku.ale wracając do tematy to zastosowałem agroleaf total w ilości 2kg na ha.a jak bedzie miał4-6 liści i będą warunki to dostanie saletrę.także czekam na rozwój sytuacji <_<

#46 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 17 październik 2010 - 09:17

a jak bedzie miał4-6 liści i będą warunki to dostanie saletrę.

Powodzenia <_<

#47 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 17 październik 2010 - 10:06

Późny siew rzepaku i co dalej... Tylko nawożenie azotowe obniża zimowanie roślin, także uważaj. Chyba że tak jak mówisz będą dogodne warunki. Lepiej dokarmić go dolistnie, będzie to mniejsze zło.

#48 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 październik 2010 - 16:39

Późny siew rzepaku i co dalej... kalu marekgizio lukas21 Pod ługim namysle wraz z ojcem dosliśmy do wniosku że to właśnie niskie temeratury doprowadziły do fioletowienia rzepaku, fosforu powinno mu nie brakować, odczyn gleby mysle że jest w normie, co jakiś czas stosuję nawozy wapniowe i wapno, jeżeli jest to spowodowane temperaturą to pewnie juz tej jesieni barwy nie zmieni sądząc po prognozach.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:20

Późny siew rzepaku i co dalej... Teerasorb na mały rzepak to nie jestem pewny? 10 litrów kosztowało w kwietniu 390 zł brutto.Ja kupiłem na rzepak ale dałem na pszenice bo była beznadziejna.Zaskoczyłem się bardzo efektem bo nawet nie spodziewałem się że aż tak ruszy.

Była to pszenica siana 3 listopada C1 Bomer i C2 Premio z Dalgety po 230 kg/ha.Przedplon rzepak..Na wiosnę była beznadziejna.

Chciałem dać na nią wapno po głowie bo w jesieni nie zdążyłem ale nie chciałem wjeżdżać bo bym ją całkiem zdeptał.Plon nie wyszedł duży bo nie całe 7,5 tony ale z tego co się zapowiadało o dobrze wyszło.

#50 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 19 październik 2010 - 07:29

Późny siew rzepaku i co dalej... spokojnie nic mu nie bedzie dostanie co najwyżej 30kgN i przy takiej obsadzie jaką mam to na pewno nie wybuja a po za tym przy tak póżnym siewie musi miec azotu żeby choć troche nadrobił straty bo nie ma sie co oszukiwać że bedzie taki plon jak by był posiany optymalnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 październik 2010 - 10:11

Późny siew rzepaku i co dalej... ale na saletre to musi być dosc ciepło (na co narazie sie nie zanosi)
Trend is your friend

#52 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 październik 2010 - 18:28

spokojnie nic mu nie bedzie dostanie co najwyżej 30kgN i przy takiej obsadzie jaką mam to na pewno nie wybuja a po za tym przy tak póżnym siewie musi miec azotu żeby choć troche nadrobił straty

Gdzieś dzwonią ale nie wiesz gdzie. Podpowiem ci że wcale nie chodzi o wybujanie, a o wodę.

Ja dziś dałem 2,76kg N/ha i to pod strachem.

#53 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 19 październik 2010 - 21:06

Późny siew rzepaku i co dalej... chyba tobie coś dzwoni B)

#54 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 październik 2010 - 21:28

Gdzieś dzwonią ale nie wiesz gdzie. Podpowiem ci że wcale nie chodzi o wybujanie, a o wodę.

Ja dziś dałem 2,76kg N/ha i to pod strachem.

w jakiej postaci dałeś ten azot?
Trend is your friend

#55 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 20 październik 2010 - 07:22

Późny siew rzepaku i co dalej... U nas rzepaki są opóźnione o 3-4 tyg w wegetacji normalnie w takiej fazie dawałem zawsze na samosiewy ale był to koniec września.

#56 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 20 październik 2010 - 09:08

Późny siew rzepaku i co dalej... pryskacie od samosiewów jęczmienia jarego? Ja prysknołem od ozimin a jęczmień jary jest szczególnie wrażliwy na przymrozki, i juz widzę po pierwszych przymrozkach że zżułkł i najprawdopodobniej polegnie przez zimę tylko że jesienia stanowi konkurencję.

#57 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 20 październik 2010 - 10:33

w jakiej postaci dałeś ten azot?

Mocznik dolistnie jako adiuwant dla odżywki i fungicydu.

#58 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 październik 2010 - 19:08

Późny siew rzepaku i co dalej... witam
mam do was pytanie zresztą prawie jak każdy
swój rzepak zasiałem 27 nom i z przyczyn pododowych konczyłem 3 dni pózniej
ten wczesniejszy jako tako rosnie, pózniejszy niebardzo ale na chwile obecną juz te 4 listki ma
nie pryskałem go doblebowo bo nie chciłęm go męczyc
na chwile obecną jest do pryskania juz ale jednoliscienne mi wala jak cholera, miałem gramanm opryuskac ale boje sie ze zamiast pomoge mu to zaszkodze co robic
dodatkowo nie jest jeszcze niczym zasilany co roku stosowałem 100 kg saletrzaku teraz miałęm basfoliar dac, ale pogoda ch*j wie jaka
w dodatku prawie codziennie rano u mnie jest przymrozek

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2010 - 19:22

Późny siew rzepaku i co dalej... Niestety dzień robi się coraz krótszy,a ilości swiatła i temperatura to warunki fotosyntezy.Nawet w przypadku pojawienia się paru ciepłych dni,wydajność fotosyntezy jest mała gdyż ilość światła spada,dokarmianie rzepaku z każdym upływającym dniem będzie coraz mniej efektywne,by nie powiedzieć-bezcelowe.
Myślę że nie tylko,póżne siewy, chłodny okres od zasiewu do dzisiaj,ale także mniejsza niż w przeciętnym roku ilość dni słonecznych miała wpływ na wielkość roślin rzepaku, które dzisiaj mamy na swoich polach.Jak czytałem gdzieś w necie, jeden dzień sierpnia dla rzepaku jest więcej wart jak 10 dni listopada i ten rok jest na to czystym dowodem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 21:28

Późny siew rzepaku i co dalej... Wiosną 100kg siarczanu amonu wraz z saletra to dobry pomysł w pierwszej dawce? Siarczan Amonu to niby przedsiewny nawóz ale myśle o nim.