Skocz do zawartości

Zdjęcie

Późny siew rzepaku i co dalej...

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:26

Późny siew rzepaku i co dalej... witam stan rzepaków jest jaki jest mam pytanie tylko czy stosował ktos ten asashi w tym roku teraz jesienia i czy wiadac jaksi efekt? bo ja wysialem juz dosyc sporo nawozów azotowych i rzepak nadal stoi w miejscu;/ pozdrawiam i czekam na odp bo z tego co wiem nie jest to tani zabieg a przy duzym areale wyjdzie spora sumka...jesli dawało by pozytywny rezultat mozna sprubowac pozdrawiam licze na Waszą odp:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Późny siew rzepaku i co dalej... Dzisiaj, 23:38
  •  

#22 Share stalin1

stalin1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 październik 2010 - 20:30

Późny siew rzepaku i co dalej... miesiąc temu zasiałem rzepak i opryskałem go metazem i commandem zaraz po siewie. rzepak ładnie powschodził ale przypaliłem go.co teraz mogę zrobić ma place na liściach żółte i białe

#23 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:39

Późny siew rzepaku i co dalej... stalin1 --> po pierwsze to przeczytaj ulotkę od commanda i będziesz wszystko wiedział.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 08 październik 2010 - 19:03

Późny siew rzepaku i co dalej... Nic mu nie będzie to są normalne objawy po Commandzie,a pole pewnie czyste od chwastów?.

#25 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 październik 2010 - 20:08

Późny siew rzepaku i co dalej... objawy niedoboru Magnezu to marmurkowatośc liści a mianowicie liście fioletowieją prócz nerwów głównych. U mnie jest sytuacja taka iż na uwrociach rzepak przyjmuje kolor fioletowy tylko że wraz z nerwami czy to brak Magnezu? Siarczan Magnezowy dolistnie to dobry pomysł?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 październik 2010 - 21:04

Późny siew rzepaku i co dalej... Na uwrociach to czegos może zadużo było.

#27 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 październik 2010 - 08:53

Późny siew rzepaku i co dalej... raczej bym stawiał na brak czegoś, ponieważ staram się nie nakładać dawek nawozów na siebie :lol: juz sam niewiem :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

#28 Share mati1990

mati1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 październik 2010 - 21:08

Późny siew rzepaku i co dalej... Czy to asahi sl zadziała w takich temperaturach jakie teraz panują?? Mój rzepak nie wygląda za ciekawie i się obawiam że nie przetrwa tej zimy

#29 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 12 październik 2010 - 21:00

Późny siew rzepaku i co dalej... jaki preparat grzybobójczy? był opóźniony siew 10 września proszę o odpowiedź z góry dziękuje.

#30 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 13 październik 2010 - 10:23

Późny siew rzepaku i co dalej... Alert, na grzyby pomoże, a rzepaku nie przyhamuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 13 październik 2010 - 20:34

Późny siew rzepaku i co dalej... sarfun 0,4l najtaniej wyjdzie i wystarczająco pozamiata choroby nie wstrzymując wzrostu rzepaku

#32 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 16 październik 2010 - 13:30

Późny siew rzepaku i co dalej... Witam, również mam probme pomózcie mi zalezy mi na czasie i na efekcie. Otóz wysiałem rzepak 20 sierpnia, siewnikiem poznaniakiem (stary typ) i niestety podczas pracy nawaliła mi najwyrazniej przekłądania, i rzepak wygląda jak poplon, miejscami jest ładny, miejscami kilka roślin a miejscami gołe pole, to nie duza działka bo tylko hektar. Mam pytanie wiem ze siew powinien byc wykonany do 20 września ale czy jeszczę moge dosiać ? Jestem z Dolnośląskiego, i licząc unas to zima przychodzi bardzo pózno wiec czy jeszczę będzie szansa? czy tylko zostało mi zaorać pole?
bardzo proszę o zetelną odpowiedź
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#33 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 16 październik 2010 - 14:54

Późny siew rzepaku i co dalej... Według mnie taki dosiew już nic nie pomoże, w połowie października programuje się plon rzepaku niezależnie od fazy rozwojowej w której się znajduje, łatwo się domyślić jaki jest efekt późniejszego siewu. Po drugie rzepak zimuje odpowiednio w fazie 8-12 liści. Tak, wiem że ten rok jest specyficzny i nie udało się w większości zasiać w terminie, ale mimo wszystko odradzam. Pozdrawiam

#34 Share kalu

kalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 październik 2010 - 15:13

Późny siew rzepaku i co dalej... liscie sa fioletowe bo albo masz niskie ph i przy takim roslina nie pobiera fosforu albo masz brak tego skladnika ,siarczam magnezu 7xh20 to dobry pomysł ale nie zmieni to do konca barwy lisci.

#35 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 16 październik 2010 - 16:36

liscie sa fioletowe bo albo masz niskie ph i przy takim roslina nie pobiera fosforu albo masz brak tego skladnika

Według mnie anie jedno ani drugie. Cały wrzesień jest zimno, a rzepak przy niskich temperaturach nie pobiera fosforu. Taki obiaw w tym okresie nie oznacza że niema tego składnika w ziemi, te przebarwienia same miną jak będzie cieplej.

#36 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:32

Późny siew rzepaku i co dalej... Marek ma racje, ja robiłem badania gleby w tym roku i ph jest uregulowane, fosfor na wysokim poziomie, a od czasu jak sie zrobiło się zimno rzepak zrobił sie fioletowy.
Trend is your friend

#37 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:55

Późny siew rzepaku i co dalej... Patryk3802
Raczej już nie siej (jest już za późno). Ponad to jest zimno, więc raczej nie zdąży urosnąć. Na twoim miejscu poczekałbym do wiosny. Mój w zeszłym roku również wyglądał tragicznie, a po zimie tak jakby się polepszył (pewnie przez dużą warstwę śniegu).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#38 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:14

Późny siew rzepaku i co dalej... http://www.agrofoto....4-rzepak-ozimy/
http://www.agrofoto....3-rzepak-ozimy/
http://www.agrofoto....1-rzepak-ozimy/ załączam grafikę byście sami ocenili co mam zrobić.... liczę na żetelne odpowiedzi... pierwszy raz posiałem rzepak...

#39 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:31

Późny siew rzepaku i co dalej... Zostaw do wiosny, jeśli przezimuje to powinien dać jako taki plon.
Przy cenach, jakie się zapowiadają wystarczy 2-2,5 t/ha, żeby mieć zysk, a taki plon potrafi dać rzepak przy obsadzie 10szt./m2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:37

Zostaw do wiosny, jeśli przezimuje to powinien dać jako taki plon.
Przy cenach, jakie się zapowiadają wystarczy 2-2,5 t/ha, żeby mieć zysk, a taki plon potrafi dać rzepak przy obsadzie 10szt./m2

żeby chociaż tone dał bede zadowolony... dużo raczej nie da bo to jest rzepak nie kfalifikowany... kupiony w sklepie ogrodniczym ...