agrofoto

Późny siew rzepaku i co dalej...

Polecane posty

marekgizio    4
spokojnie nic mu nie bedzie dostanie co najwyżej 30kgN i przy takiej obsadzie jaką mam to na pewno nie wybuja a po za tym przy tak póżnym siewie musi miec azotu żeby choć troche nadrobił straty

 

Gdzieś dzwonią ale nie wiesz gdzie. Podpowiem ci że wcale nie chodzi o wybujanie, a o wodę.

 

Ja dziś dałem 2,76kg N/ha i to pod strachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Gdzieś dzwonią ale nie wiesz gdzie. Podpowiem ci że wcale nie chodzi o wybujanie, a o wodę.

 

Ja dziś dałem 2,76kg N/ha i to pod strachem.

 

w jakiej postaci dałeś ten azot?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

U nas rzepaki są opóźnione o 3-4 tyg w wegetacji normalnie w takiej fazie dawałem zawsze na samosiewy ale był to koniec września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

pryskacie od samosiewów jęczmienia jarego? Ja prysknołem od ozimin a jęczmień jary jest szczególnie wrażliwy na przymrozki, i juz widzę po pierwszych przymrozkach że zżułkł i najprawdopodobniej polegnie przez zimę tylko że jesienia stanowi konkurencję.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

witam

mam do was pytanie zresztą prawie jak każdy

swój rzepak zasiałem 27 nom i z przyczyn pododowych konczyłem 3 dni pózniej

ten wczesniejszy jako tako rosnie, pózniejszy niebardzo ale na chwile obecną juz te 4 listki ma

nie pryskałem go doblebowo bo nie chciłęm go męczyc

na chwile obecną jest do pryskania juz ale jednoliscienne mi wala jak cholera, miałem gramanm opryuskac ale boje sie ze zamiast pomoge mu to zaszkodze co robic

dodatkowo nie jest jeszcze niczym zasilany co roku stosowałem 100 kg saletrzaku teraz miałęm basfoliar dac, ale pogoda ch*j wie jaka

w dodatku prawie codziennie rano u mnie jest przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety dzień robi się coraz krótszy,a ilości swiatła i temperatura to warunki fotosyntezy.Nawet w przypadku pojawienia się paru ciepłych dni,wydajność fotosyntezy jest mała gdyż ilość światła spada,dokarmianie rzepaku z każdym upływającym dniem będzie coraz mniej efektywne,by nie powiedzieć-bezcelowe.

Myślę że nie tylko,póżne siewy, chłodny okres od zasiewu do dzisiaj,ale także mniejsza niż w przeciętnym roku ilość dni słonecznych miała wpływ na wielkość roślin rzepaku, które dzisiaj mamy na swoich polach.Jak czytałem gdzieś w necie, jeden dzień sierpnia dla rzepaku jest więcej wart jak 10 dni listopada i ten rok jest na to czystym dowodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Wiosną 100kg siarczanu amonu wraz z saletra to dobry pomysł w pierwszej dawce? Siarczan Amonu to niby przedsiewny nawóz ale myśle o nim.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Panowie powiedzcie czy można zastosować Asahi SL (0,6 l/ha) razem z mocznikiem (10-12%) i siarczanem magnezu (5%) zaraz po rozpoczęciu wegetacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Odswieżę stary temat ale bardzo na czase - jakie odmiany polecacie na późny siew? Bo w tym roku zanosi sie że oczekiwanie na deszcz żeby miało jak wzejść może potrwać długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/rzepak-polecany-na-opoznione-siewy,59188.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Spokojnie do 10 września. Więcej napiszę wieczorem...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a my zasialismy rzepak rowny tydzien temu a nie wschodzi taka susza gdzieniegdzie tylko widac jaaks roslinke samosiewy zboz wzeszly a rzepak nie czy jest jeszcze jakas nadzieja ze rzepak powschodzi tak by mogl zostac na plantacje rzepakowa ? dodam ze  grczyce sialismy na poplon wcale nei powschodzila dzis na pole pojechalem zobaczyc to dopiero wschodzi gorczyca i ladnie w miare gorczyca wschodzi to i rzepak tak wzejdzie jakby deszcz popadal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja testowo zasiałem dzis pół hektara rzepaku (tak z czystej ciekawosci co to z niego bedzie).

Zwolniła sie działka po ziemniakach tuż obok rzepaku (sianego 29 sierpnia i juz od kilku dni dość dobrze wzeszłego) i stwierdziłem, ze zrobię eksperyment.

 

Skad pomysł?

W zeszłym roku była u nas na jesieni duza susza i od zasiewów rzepaku do pierwszego deszczu trzeba było czekac do października.

Na moim polu kilka gliniastych górek wzeszło właśnie dopiero po tym pazdziernikowym deszczu, a mimo to przed zimą zdazyło wykształcic 4 liscie, całkiem przyzwoicie przezimowało i, co ciekawe, dojrzało niemal równo z pozostały rzepakiem (choc zakwitło dobre 10 dni póxniej).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj