Witek2010

Glebogryzarka Unia Grudziądz

Polecane posty

Witek2010    33

Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

 

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Robi się to tymi śrubami z boku każdego wału. Zewnętrzna to kontra, czyli ją popuszczasz a potem dokręcasz wewnętrną (czyli dociągasz łozysko) a potem z powrotem konrujesz zewnętrną. Uwaga!!! na pewno z jednej strony któraś ze śrub jest lewoskrętna, ale nie wiem z któej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

 

gdzie można kupić tulejki do kółek lub jakieś inne kompletne koła łożyskowane kryte

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Pozwolę sobie odgrzać kotleta. Mam pytanie czy ktoś ma może numer części tylnego dekla przekładni (tego montowanego na 4 śruby). Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tego chyba nie kupisz,o ile dobrze pamiętam to jest zwykła zaślepka z blachy,odkręca się ją przy demontaży długiego wałka.

 

56484479697445887287_thumb.jpg

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Dzięki za zainteresowanie. Dokładnie o ten kawałem metalu chodzi co na fotce. Po kilku telefonach udało mi się dogadać co i jak w sklepie Unii Grudziądz i bez problemu udało się zamówić. Okoliczne sklepy nawet nie chciały spróbować wesprzeć klienta w poszukiwaniach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig25    0

Witam , może komuś się przyda schemat

 

 

 

 

 

 

 

Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

 

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/gl...1248436789.html

post-31742-0-70161800-1332857674_thumb.jpg

Edytowano przez zbig25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Kupiłem glebogryzarkę i okazało się że wałek nie zazębia dobrze przekładni w skrzyni. Podejrzewam że do wymiany będzie para kół w przekładni glebogryzarki, rozkręciłem ile się da ale za nic nie mogę ich wyjąć. Jak się patrzy od tyłu to po prawej odkręciłem śruby od pokrywy ale nadal wszystko trzyma się kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ale co się trzyma pokrywa?

Pokrywa jest na takich kołkach,w pokrywie są specjalne otwory w które trzeba wkręcić śruby które działają jak ściągacz.

Są z drobnym gwintem,o ile dobrze pamiętam to 12 albo 14x1,25mm


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Właśnie chodzi że wałów nie dam rady wyjąć, niby wszystkie śruby są odkręcone na mostku a wały ani drgną.. myślę że gdzieś jest pierścień trzymający ale nigdzie go nie widzę..

 

 

Nie chciałem pisać postu pod postem a wiec zedytuję tego, konicznie okazało się odkręcenie ramian, śruba była na końcu dość dobrze schowana..

Edytowano przez prome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na końcu wałów masz dwie sruby ta duza to kapsel i ją odkręcasz pierwszą a potem tą wewnętrzną ona jest szpilką trzymającą wał z jednej strony masz lewy gwint a z drugiej prawy dopiero wtedy mozesz zbic wał z przekładni i wyjąć ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig25    0

Kupiłem glebogryzarkę i okazało się że wałek nie zazębia dobrze przekładni w skrzyni. Podejrzewam że do wymiany będzie para kół w przekładni glebogryzarki, rozkręciłem ile się da ale za nic nie mogę ich wyjąć. Jak się patrzy od tyłu to po prawej odkręciłem śruby od pokrywy ale nadal wszystko trzyma się kupy.

 

 

Witam, i udało się skazować ten luz podkładkami dystansowymi czy musiałeś kupić koła przekładni. Mam ten sam problem i po rozebraniu skrzyni tryby są dość zużyte ale mam nadzieję że je zrehablilituje przed podkładki - ale jak to wypróbowałeś to da znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Glebogryzarka to maszyna która często się psuje a wymiana trybów i przy okazji łożysk to norma , podkładki to kosmetyka acz kol wiek też ważne - przy zużytych zębatkach już nie wiele to pomoże ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie się raz na jakiś czas glebogryzarka lubi rozsypać <_< ale to z winy niszczenia resztek tytoniu (tytoniarek) ale tak to jest ok ,najlepiej sprawdzać luz na wałach z nożami jak się go będzie w porę likwidowało to glebogryzarka powinna być mniej awaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig25    0

Witam, wcześniej pisałem o zużytych kołach zębatych, ale po wymianie wszystkich łożysk, uszczelniaczy, oringów, zakretech na wale + 3 podkładki dystansowe luz został całkowicie skasowany i maszyna działa SUPER . Już wyróbowałem i jest OK:). Koszt remontu bez robocizny(sam robiłem) 195 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

No i olej ........ , a u mnie ta maszyna stoi już może z siedem lat i czeka na naprawę a nie robię jej trochę zamierzenie .......... co chwilę ktoś przychodził i chciał by mu zrobić ogródek czy zagon pod warzywa - zarobek żaden , tylko strata czasu z drugiej strony pamiętam jak glebogryzarką obrabiałem te swoje kilkanaście ha . na dziś odszedłem już całkowicie od glebogryzarki czy brony talerzowej ale sentyment pozostał i może kiedyś ją naprawię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrAfcio12    0

Tematy połączone

 

Witam chciałbym wiedziec pare informacji o naprawie glebogryzarki. Mianowicie jak właczam wałek to sie nie kreci podejrzewam ze jakie tryby w srodku albo cos. Słyszałem ze sa tam gdzieś tkz "lewe gwinty" .Prosiłbym aby ktos udzielił mi informacji krok po kroku jak sie tam dostac i jak wymienic tryby oraz gdzie sa te lewe gwinty ? :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Uf pewnie rozleciała się para kół,coś takiego jak w moście w ciągniku.Tanie to nie będzie.

Musisz zdemontować obydwie pół osie z nożami i odkręcić dekiel żeby dostać się do środka.

Z tego co pamiętam to lewy gwint jest na śrubie którą skręcona jest prawą pół oś.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert3004    0

Scieło zęby w przkładni kątowej (dyferencjale).W ubiegłum roku miałem to samo, koszt naprawy (przekładnia , łożyska ,uszczelniacze) wyniósł przeszło 700zł.

Edytowano przez Robert3004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam, wcześniej pisałem o zużytych kołach zębatych, ale po wymianie wszystkich łożysk, uszczelniaczy, oringów, zakretech na wale + 3 podkładki dystansowe luz został całkowicie skasowany i maszyna działa SUPER . Już wyróbowałem i jest OK:). Koszt remontu bez robocizny(sam robiłem) 195 zł

 

Możesz opisać jak zlikwidować ten luz? Gdzie się podkłada te podkładki? Tak krok po kroku. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj