Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomocy z bydłem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:15

pomocy z bydłem Witam. Mam problem z jałówkami w stodole. Od jakiegoś czasu zauważyłem u jednej z 5 na szyji i nad oczami dziwne strupki takie kruszące się. Kiedyś był wet. i przy okazji zostawił mi taki fioletowy płyn o konsystencji galaretki i kazał smarować co 2 dni lecz to nie pomaga po 2 tyg kuracji nie było poprawia a na dodatek takie strupki zaczęła dostawać następna jałówka. Czytałem w necie ze to może być niedobór cynku lecz maja lizawki wiec chyba witaminy jakieś maja... I TU PROSZĘ WAS O POMOC CO PODAĆ aby problem znikł. Z góry dziękuje za porady i pomoc:)

PS nie wiem dlaczego wbiły dwa tematy takie same:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomocy z bydłem Dzisiaj, 15:46
  •  

#2 Share wolf1988

wolf1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Zboża, kukurydza, bydło itd.

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:44

pomocy z bydłem Witam. Kolego u mnie jest podobny problem, ale to jest coś w rodzaju kurzajek. Ja z tym nic nie robiłem i wg mnie to zaraźliwe nie jest i po pewnym czasie przejdzie samo bo już nie jedną sztukę taką miałem. Tylko nie wiem czy to jest to samo co u Ciebie.Pozdrawiam.

#3 Share wolf1988

wolf1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Zboża, kukurydza, bydło itd.

Napisany 28 wrzesień 2010 - 09:26

pomocy z bydłem Właśnie znalazłem coś na temat twojego problemu. Otóż dokładniej jest to opisane w Poradniku rolniczym w 39nr z 26 wrześni 2010 na 28str. wg nich jest to grzybica i coś tam napisali jak z tym walczyć i faktycznie może być to zaraźliwe więc sięgnij do tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 wrzesień 2010 - 09:54

pomocy z bydłem Jeżeli łuszczy się skóra to wiem że brakuje cynku dla zwierzaka bo miałem taką sytuacje.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 10:01

pomocy z bydłem Nie wiem czy to może być stosowane u bydła ale jak u mnie konie miały coś grzybiczego (a może świerzb) to weterynarz kazał smarować chore miejsca lekiem BIODYLON FORTIUS. Ale to było u koni .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 12:56

pomocy z bydłem No wet właśnie stwierdził grzybice ale dal jakiś płyn po którym nie ma poprawi i chyba spróbuje jeszcze z tym cynkiem... dzięki za pomoc mam nadzieje ze cynk pomoże a jeśli nie to może jakieś zastrzyki albo cos:/