Skocz do zawartości

Zdjęcie

praca a gospodarka

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniel0011

daniel0011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:50

praca a gospodarka

cześć, jestem tu nowya więc mam taki problem a mianowicie,bardzo interesuje się maszynami rolniczymi i ogólnie lubie prace rolnika,już nie długo rodzice zapiszą na mnie 5 ha pola jak narazie mam wladimirca t-25 i cały osprzęt do niego i niezłę budynki gospodarcze,wiadomo że z takiego areału kokosów nie będzie,i tak myślałem że mógł bym pracować w jakiejś firmie jako pracownik a po godzinach mogł bym się zajmować gospodarstwem,przykładowo wracał bym z pracy o 17:00 a potem zajmował bym się gospodarką ,co w związku z tym chciał bym się was poradzić,czy dawał bym radę,czy wy macie może jakieś przykłady albo znajomych co tak robią i ogólnie co wy o tym myślicie??? licze na posty bo wiem że jesteście w tej dziedzinie fachowcami i się orjentujecie,z góry dziękuje za posty, chciałbym jeszcze dodać że w dodatku są też wolne weekendy(chociaż zależy to od pracy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
praca a gospodarka Dzisiaj, 06:55
  •  

#2 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:56

praca a gospodarka ja tak mam mam gospodarstwo 17ha z czego 10 obrabiam.... trzymam 10macior i ok 10 szt bydla zawsze (byki,jałówki) i chodze do pracy od 6-14 albo od 14 do 22 i jakos daje rade... ojciec takze chodzi do pracy ale na 4 zmiany wiec tylko niekiedy trafia sie ze musze np na 6 wtsac o 3 w nicy i pooprzatac... wiec jesli masz 6 ha to spokojnie dasz rade:) najlepiej jak bys sobie znalazl parace w wolne weekendy i od 8 do 16 dajmy na to:) no to wtedy bajeczka zdazysz ze wszytskim:)

#3 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:31

praca a gospodarka Ja mam gospodarstwo o pow. 11ha.produkcja roślinna.pracuje od 6 do 14 i oprócz tego od czasu do czsu zakładamy ogrzewania centralne w domach.i wyrabiam sie.dasz sobie rade

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:36

praca a gospodarka ta dasz rade moi sąsiad ma 25 ha i jest strażakiem , a drugi sąsiad ma 14 ha i chowa 30 świń i pracuje jako kolejarz , no ja tez mam 5 ha i myślę nad pracą , a jak nie znajdę pracy to zostane rolnikiem , zwiększe areał i ilość zwierząt

#5 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 11:18

praca a gospodarka ja mam 20ha i 15sztuk opasow a po za tym wykonuje remonty i wykonczenia mieszkan. robie sam i moge sam organizowac czas pracy i przerwy miedzy jednym a drugim remontek tak aby obrobic sie w polu

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 12:30

praca a gospodarka zanim ktokolwiek odpowiedział na to pytanie powinno się zapytać co na tych 5 ha bedziesz robił. Jeśli chcesz obsiać zbożem to nie ma się nad czym zastanawiac. Ale jak np bedziesz miał 5 ha warzyw to gwarantuje ze z praca nie wyrobisz. Inaczej tez sprawa wygląda przy produkcji zwierzęcej czy oprócz ciebie ktoś z domowników mógłby chociaż zajrzeć do chlewni/obory czy wszystko jest w porządku. Ale to już autor musi sprecyzować swoją wypowiedź

#7 Share daniel0011

daniel0011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 14:08

praca a gospodarka więc mam 5 ha i nie chodował bym żądnych zwierząt tylko pole obsiewał bym pszenicą,jęczmieniem i może mak bo chyba się opłaca,myśle że z czasem zminił bym ciągnik z wladimirca na ursusa c-330 albo na coś większego.Za dwa lata skoncze technikum informatyczne i jka narazie myślę zakończyć na tym edukację i potem znalazł bym sobie prace,tyljko właśnie pytanie do tego czy jak bym pracował w mieście i wracał bym na moje gospodarstwo póznym wieczorem to czy bym dał radę obrobić mój areał w końcu są jeszcze wolne weekendy i od czasu do czasu można wziąść urlopik o ile jest taka możliwozć co wy o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 15:39

praca a gospodarka 5 ha można spokojnie obsiać pracując na dwa etaty tak więc nie przesadzaj bo co ty tam chcesz robić tam na weekendach nie będzie co robić. Hodowla zmienia postać rzeczy ... A jakiej klasy masz ziemie ???

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 wrzesień 2010 - 15:44

praca a gospodarka Pewnie dasz rade to obrobić, ale zysku z produkcji roślinnej na pewno nie będzie.

#10 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:12

praca a gospodarka Mariusz, uwazasz ze z roslinnej nie bedzie wiec co, tylko krowy albo swinie, da sie miec zysk tylko z roslinnej z tym ze zysk jest tylko wtedy jak zboze sprzedasz a kozysc ze zwierzecej pare razy do roku, wiem sam po sobie bo pszenice i rzepak sprzedaje i biore z tego kase, kase szlak trafia ale swinie trzymam i kase mam potem co kilka miesiecy przez zime z tym ze juz jeczmienia praktycznie nie sprzedaje bo kabany go zjedza :) tak wyglada to przy trzodzie, jakis tam zysk jest ze swinek jednak :)
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#11 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 29 wrzesień 2010 - 07:03

praca a gospodarka Spokojnie dasz radę. Trochę samozaparcia i powinno być dobrze. Znam ludzi, którzy mają więcej ziemi i normalnie pracują.

#12 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 22:16

praca a gospodarka No bez przeady ja wracam o 16 do domu zjem cos przebiore sie to jest w pół do piatej i jakoś 12 ha zaorałem a ty o 5 sie martwisz :)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 20 listopad 2010 - 00:04

praca a gospodarka heh ja chodze to szkoły i obrabiam prawie całe gospodarstwo mam 30 loch i koniki:)
tylko tata daje z rana no i w polu robi ja też:)a mam 45 ha