Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią??

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szafpiotr27

szafpiotr27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:15

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? Witam planuje zmiane kombajnu z fortshritta e512 na coć nowszego i bardziej wydajnego moje fundusze to tak w granicach 40 do 45 tys. około... Prosze o wasze rady. myslałem o jakimś JD 1065, 1075, 1085 ale watpie czy w tych pieniązkach uda mi sie coś znaleśc. a i jeszcze jedno małe pytanie do ilu mth. max kupować...??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? Dzisiaj, 17:16
  •  

#2 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:19

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? e 514 kup miałem i byłem super zadowolony

#3 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:23

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? Ja myślę że najlepszy rozwiązaniem byłby Claas, mercedes wśród kombajnów np taki Dominator 76 heder masz 3,9 motor perkins lub mercedes obydwa oszczędne w paliwko, cicha kabinka, w sumie bardzo prosty w naprawach i technologi, części tak samo prawie wszędzie dostępne, no i na pewno w tych pieniądzach byś kupił coś dobrego :D

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:24

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? ja kupilem claasa dominatora 105 hydro b dobry prosty w obsludze kombajn no i bardzo wydajny polecam za 40 tys kupisz w idealnym stanie tak jak ja

#5 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:25

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? :) zapomnij o mth. na to nie patrz to jest tak samo jak z przebiegiem w samochodach,liczniki są cofane .Co do kombajnu to myśle ,że dokonałeś dobrego wyboru kombajny z rodziny John Deere są w tym przedziale cenowym trafnym wyborem,chociaż ciekawą alternatywą wydaje mi się jeszcze Claas i MF :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#6 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 15:01

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? Skoro miałeś 512 to myślałeś pewnie nad 514, ale nie bierzesz jej pod uwagę, moje pytanie- dlaczego?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? Dzisiaj, 17:16
  •  

#7 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:59

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? W tej strefie cenowej mierzyłbym w JD serii 9xx np. model 975 (5 klawiszy, 150 koni z turbo) lub 985 (6 klawiszy 180 koni turbo, lub 190 jak jest na hydro). Możesz szukać też serii 10xx, ale napewno nic zadbanego w tej cenie nie znajdziesz. Na mth nie patrz, patrz na stan. Nie patrz na rok (rokiem nie jeździsz), patrz na stan. Mam JD 1085 (poprzednik to 985) super maszynka :) Dlaczego nie claas? Ponieważ ma silnik za kabiną, w dodatku jest on umieszczony jakby w studni. Więc zrobić coś przy nim to ciasnota. Pasek od sieczkarni w JD jest krótszy, przez co silnik ma lżej. Claas w naprawie jest prosty, ale JD jeszcze prostszy. Ceny częsci do claasa i do JD są na podobnym poziomie. Taka jest moja opinia, u mnie w okolicy jak ktoś sprzedał bizona to kupił JD, claas to rzadkość. Nie mówie, że claas to jakieś dno, to też dobre maszyny i użytkownicy też nie narzekają, lecz w moim odczuciu JD (jak dla mnie) ma większe poważanie.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 20:51

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? W 1188 pasek do sieczkarni ma ok 7000 więc nie jest taki krótki.Ale to 1188.A w serwisie kosztuję 1500 zł.

Akurat byłem w sklepie jak jakiś gość szukał jakiegoś zamiennika.

A najciekawsze że były 3 wymiary do tego modelu, z różnicą 50 mm.

#9 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 14:46

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? JD 1188 to następca 1085, więc to podobne kombajny, różnią się tylko szczegółami. Mówisz, że w 1188 pasek od sieczkarni ma ok 7000, to powiedz ile ma w porównywalnym claasie 108. No i co, że kosztuje 1500 zł? To jest całkiem inny przelicznik jakości częsci do danej kwoty pieniężnej.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#10 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 24 październik 2010 - 13:45

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? Zamiennik takiego paska mozesz kupic taniej ale pewnie po 2 godzinach sie rozpusci. Ja mam 1085 i jestem bardzo zadowolony
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 24 październik 2010 - 20:42

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią?? Myślałeś o New hollandzie? Modele 8050 mają hedery 3,6 lub 3,9 bardzo często wystepują z sieczkarnią.Jeśli F-512 ma podobną
wydajność do bizona,a tak jest o ile się nie myle,to taki NH ma większą.Mam podobną maszynkę,8030 i jestem z niej zadowolony.
Silniki Iveco,często w nich montowane palą mało.Wszystkie pasy do nich robi Stomil,i wcale się one nie rozłażą po 2 godz. ;)