szafpiotr27

Jaki kombajn do 40 tys. z hederem około 3,8 do 4,5 i sieczkarnią??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szafpiotr27    0

Witam planuje zmiane kombajnu z fortshritta e512 na coć nowszego i bardziej wydajnego moje fundusze to tak w granicach 40 do 45 tys. około... Prosze o wasze rady. myslałem o jakimś JD 1065, 1075, 1085 ale watpie czy w tych pieniązkach uda mi sie coś znaleśc. a i jeszcze jedno małe pytanie do ilu mth. max kupować...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ja myślę że najlepszy rozwiązaniem byłby Claas, mercedes wśród kombajnów np taki Dominator 76 heder masz 3,9 motor perkins lub mercedes obydwa oszczędne w paliwko, cicha kabinka, w sumie bardzo prosty w naprawach i technologi, części tak samo prawie wszędzie dostępne, no i na pewno w tych pieniądzach byś kupił coś dobrego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja kupilem claasa dominatora 105 hydro b dobry prosty w obsludze kombajn no i bardzo wydajny polecam za 40 tys kupisz w idealnym stanie tak jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) zapomnij o mth. na to nie patrz to jest tak samo jak z przebiegiem w samochodach,liczniki są cofane .Co do kombajnu to myśle ,że dokonałeś dobrego wyboru kombajny z rodziny John Deere są w tym przedziale cenowym trafnym wyborem,chociaż ciekawą alternatywą wydaje mi się jeszcze Claas i MF :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Skoro miałeś 512 to myślałeś pewnie nad 514, ale nie bierzesz jej pod uwagę, moje pytanie- dlaczego?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

W tej strefie cenowej mierzyłbym w JD serii 9xx np. model 975 (5 klawiszy, 150 koni z turbo) lub 985 (6 klawiszy 180 koni turbo, lub 190 jak jest na hydro). Możesz szukać też serii 10xx, ale napewno nic zadbanego w tej cenie nie znajdziesz. Na mth nie patrz, patrz na stan. Nie patrz na rok (rokiem nie jeździsz), patrz na stan. Mam JD 1085 (poprzednik to 985) super maszynka :) Dlaczego nie claas? Ponieważ ma silnik za kabiną, w dodatku jest on umieszczony jakby w studni. Więc zrobić coś przy nim to ciasnota. Pasek od sieczkarni w JD jest krótszy, przez co silnik ma lżej. Claas w naprawie jest prosty, ale JD jeszcze prostszy. Ceny częsci do claasa i do JD są na podobnym poziomie. Taka jest moja opinia, u mnie w okolicy jak ktoś sprzedał bizona to kupił JD, claas to rzadkość. Nie mówie, że claas to jakieś dno, to też dobre maszyny i użytkownicy też nie narzekają, lecz w moim odczuciu JD (jak dla mnie) ma większe poważanie.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W 1188 pasek do sieczkarni ma ok 7000 więc nie jest taki krótki.Ale to 1188.A w serwisie kosztuję 1500 zł.

Akurat byłem w sklepie jak jakiś gość szukał jakiegoś zamiennika.

A najciekawsze że były 3 wymiary do tego modelu, z różnicą 50 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

JD 1188 to następca 1085, więc to podobne kombajny, różnią się tylko szczegółami. Mówisz, że w 1188 pasek od sieczkarni ma ok 7000, to powiedz ile ma w porównywalnym claasie 108. No i co, że kosztuje 1500 zł? To jest całkiem inny przelicznik jakości częsci do danej kwoty pieniężnej.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Zamiennik takiego paska mozesz kupic taniej ale pewnie po 2 godzinach sie rozpusci. Ja mam 1085 i jestem bardzo zadowolony


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Myślałeś o New hollandzie? Modele 8050 mają hedery 3,6 lub 3,9 bardzo często wystepują z sieczkarnią.Jeśli F-512 ma podobną

wydajność do bizona,a tak jest o ile się nie myle,to taki NH ma większą.Mam podobną maszynkę,8030 i jestem z niej zadowolony.

Silniki Iveco,często w nich montowane palą mało.Wszystkie pasy do nich robi Stomil,i wcale się one nie rozłażą po 2 godz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj