Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 14:57

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? Chce kupić ładowacz czołowy i jeździłem po wioskach w poszukiwaniu dobrych ładowaczy i spotkałem kilku rolnik którym ciągniki pękły w ramie lub w skrzyni(mtz 952, farmer). Dlaczego tak się dzieje jak temu zapobiec?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share dario

dario

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2010 - 15:09

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? Można temu zapobiec kupując cią gnik, nie wyrób ciągnikopodobny :D

#3 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2010 - 15:16

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? W Ursusie c-360 jest słaba obudowa sprzęgła, ale nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby ten ciągnik przełamał się podczas pracy z ładowaczem. A te ciągniki które wymieniłeś mają słabą konstrukcję ponieważ firmy które je produkują nie mają doświadczenia w produkcji ciągników.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 15:49

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? Ciągnik jak sama nazwa wskazuje służy do ciągnięcia nie do ładowania do ładowania to są ładowarki jak chcesz głównie pracować przy załadunku to kup siobie ładowarke a jak chcesz jednak ten ładowacz czołowy to kup sobie albo ciągnik z ramą ( JD , fendt) albo ładowacz na tak zwanej pełnej ramie naprzykład tur-y z biedaszek są na pełnej ramie dzięki temy naprężenia są przenoszone na rame a nie ciągnik .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:11

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? @dario to chyba mało wiesz o ciągnikach. Ja też się nie zgadzam z @Grabcio , ponieważ ile czasu produkują "ruski" i chyba mają trochę o tym pojęcia. Jedyną sensowną napisał @andrzej... Żaden ciągnik nie jest przystosowany do tura, więc trzeba go trochę wzmocnić i co najważniejsze umiejętnie użytkować Tura, a nie jeździć szybko po dziurach z pełnym turem bez amortyzacji

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#6 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:25

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? No nie każdy bo np JD ma konstrukcję ramową i do niego śmiało można zakładać tura

Edytowany przez robertbara, 27 wrzesień 2010 - 18:22.
Cytowanie poprzedniego posta

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#7 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:32

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? Też racja, zapomniałem o JD, ale tu jest mowa o ciągnikach z trochę niższej półki cenowej więc może dlatego

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:24

Dlaczego ciągniki pękają przy ładowaczu czołowym? no to tak, ciągnik z ramą tez może peknąć(np. słąbe wykonanie ramy, słaby materiał, moze się tak zdażyć), ciągnik bez ramy ma większe prawdopodobieństwo.
Ciągnik= ciągnięcie, a ładowacz to jest tylko dodatek, gdyby on był do ładowania to w standardzie by miał tura(tak jak koparko ładowarka), tur jest po to aby zwiększyć wykorzystanie traktora, dla ludzi którzy mają jakieś prace przeładowcze a nie stać ich na kupienie do tego celu profesjonalnej ładowarki :D
2zasady:
1.Jazda(lepiej przewieźć to 20sekund później niż potem mieć jakieś problemy(przełamanie się ciągnika, skrzywienie tura).
2.Tyle ile pisze max udźwig to nawet mniej max ładować niż pisze, wiadomo trzeba coś załadować ciężkiego tylko z głową :)

Dodaj odpowiedź