Skocz do zawartości

Zdjęcie

który z nich overum czy kuhn

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share beniu890

beniu890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:01

który z nich overum czy kuhn Zamierzam kupić nowy pług ale nie wiem jaki wybrać. W gre wczhodzi kuhn Multi master 122 lub overum xcelsior cx .Oba pługi sa na zabezpieczeniach non-stop i oczywiscie 4 skibowy .Pług bedzie pracował z wałem i ciagnikiem 160 km. Napiszcie swoje opinie na temat tych pługów i ich wady i zalety .
Z góry serdeczne dzieki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który z nich overum czy kuhn Dzisiaj, 09:54
  •  

#2 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:17

który z nich overum czy kuhn 160 km to chyba 5 skibowy a nie 4

#3 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:21

który z nich overum czy kuhn Jak ma ciężkie gleby i góry to 5 skibowy jest za duży :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#4 Share beniu890

beniu890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:24

który z nich overum czy kuhn gleby to klasa 3a i3b i bedzie pracował z wałem 2 rzedy cambell i croscil

#5 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:29

który z nich overum czy kuhn mam porównanie co do kverniego i qweruma to qwerum kryje o wiele lepiej :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2010 - 12:49

który z nich overum czy kuhn overum jak najbardziej

ale do 160 koni to raczej DX a nie CX

#7 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 27 wrzesień 2010 - 14:06

który z nich overum czy kuhn ja mam kvernelandy i jestem zadowolony
a co do wyboru wzil bym kuhna gdyż dlatego że bo:

regulacja jest nawet nie trudna pług jest bardzo solidny i odwracają perfekcyjnie, a co ważne cena nie jest wygórowana

ale overum napewno nie są gorsze dwie solidne marki

#8 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 20:28

który z nich overum czy kuhn Witam. Ja mam overum ażurowego na hydraulice i jestem bardzo zadowolony tylko mógłby być odrobinke lżejszy, ale to już nie jest istotne.Orałem kilka dni temu nim a zaraz za miedzą orał kolega kvernim i powiem tak: u mnie i niego równiutko z tą różnicą że w moim przypadku ziemia była o wiele lepiej pokruszona i nie było takich brył ziemi. Tobie proponuje 5skib ażurowych będzie tak chodził jak z czwórką na normalnych odkładniach.Skoro piszesz że masz ciężkie ziemie to tylko ażurowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:28

który z nich overum czy kuhn Mam Overuma DX41080 tj 50cm na skibe x 4 skiby głębokość orki 18-22cm w zależności pod co. ciągnę go DF agrotronem 150.7 podkręconym na 165 i powiem tak po pierwsze odpuść sobie stanowczo to co piszą specjaliści od 5kib to stanowczo za dużo... na 160km biorąc pod uwage potrójny wał. Ja także ciągnę podwójny Campbell + strunowy choć planuje dokupienie Croskila tak jak Ty.
Gleby mam od 1klasy do IVb.Prędkości pracy 7,5km na 1klasie a na III i IV to spokojnie 9km/h. Też byliśmy napaleni na 5 skib początkowo ale dobrze się z tego wyleczyliśmy. Naprawdę jak orzesz glebę szybciej to skiba lepiej się kruszy odkłada naprawde jak ktos tego nie widział jak wygląda to pole to nie uwierzy że tak mozna za***iście zaorać pole tym Overumem coś pięknego. Co do oporów wału to powiem jeszcze jedno z własnego doświadczenia. Wykonywałem orke na tym samym polu klasa 3a glina pół pola na 22cm z wałem podwójnym a drugie pół pola 27cm bez wału. I co okazało się, że z Wałem miałem momenty że musiałem redukować biegi i przez to zamiast jechać 9km to jechałem 8 a bez wału 5-6cm głębiej bez problemu 9km/h. NIe pamiętam już czy ten Twój Cx bedzie też miał 50cm na skibe czy 45cm ale jak 50 to spokojnie 4 skiby. Mój Dx w wyposażeniu moim waży ok 1800kg i to jest naprawde sporo nawet na taki ciągnik. Sam pług rewelacja... no poza jedną wadą fabryczną, ale nie będę o niej pisać bo firma przyjechała po gwarancji i usuneła usterke bez żadnych kosztów biorąc to na siebie. Co do zużycia częsci czubek lemiesza wytrzymuje 130-150ha a lemiesz 220-250 i wydaje mi się to super wynik. Wybór należy do Ciebie na pewno bedzie on droższy od kuhna z tego co wiem. Co nie znaczy oczywiście że kuhn jest zły. Mam ostatnio nawet krótki filmi jak coś to zapraszam . jakby co to zapraszam na PW