Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Poznaniakiem

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lisek202

lisek202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 08:42

Problem z Poznaniakiem u mnei tan sam problem nie idze go ustawić kółka rownież sie nie kręca jednolicie i tak było od nowosci siewnik mam 3 rok w rzepaklu w tym roku wtysiał 1 kg mniej a w pszenicy potrafi wysiać 50 kg mniej nie wiem co z tym jest ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Poznaniakiem Dzisiaj, 19:19
  •  

#42 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:26

Problem z Poznaniakiem Natomiast ja mam pytanie do Poznaniaka r. 99'', z serii niebieskich. 3m
Kupiłem takowy, poprzednio uzywałem poznaniaka z przekładnią A,B,C. Wiadomo
Tu jest trochę inaczej. Mam pewne obawy co do przekładni.
Jak kręce przekładnią to wałek wysiawający obraca się takimi lekkimi skokami.
Czytałem ze mogą być wyrobione łozyska igeiłkowe.
Zdjąłem przekładnie, nie rozbierałem jej. W sklepie z czesciami dowiadziałem się jesli łożyska są wyrobione, to i wałek trzeba nowy, a gołym okiem nie jest to do stwierdzenia
Popdobno tez te przekłądnie kręcą sie takimi lekkimi skokami.

JAk to jest u Was?
Niestety nie mam w pobliżu podobnego modelu, dla porównania

#43 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:27

Problem z Poznaniakiem Do Lisek202 .Jeśli przy obracaniu korbą od próby kręconej lub kołem "jezdnym" wałek wysiewający będzie się obracał skokowo ( z przerwami ) trzeba wówczas wymienić w skrzynce 3 łożyska igiełkowe jednokierunkowe . Samo rozebranie i złożenie skrzynki nie stanowi więkrzej trudności .

Edytowany przez fezoi, 09 wrzesień 2014 - 20:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukas00111

lukas00111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja roślinna

Napisany 04 październik 2014 - 12:42

Problem z Poznaniakiem

Do Lisek202 .Jeśli przy obracaniu korbą od próby kręconej lub kołem "jezdnym" wałek wysiewający będzie się obracał skokowo ( z przerwami ) trzeba wówczas wymienić w skrzynce 3 łożyska igiełkowe jednokierunkowe . Samo rozebranie i złożenie skrzynki nie stanowi więkrzej trudności .

Mam poznaniak z 2009 roku i taki sam problem z wysiewem pogarsza się to z dnia na dzien w tym sezonie wałek też obraca się skokami i wysiewa mniej niż powinien na polu to jak ustawiłem prawie 300kg to dopiero wychodzi około 200 kg jednak zostało trochę jeszcze do siania i nie chce narazie żeby przestój był może kolego napiszesz coś więcej o tej skrzynce bo tez mam obawy co do jej naprawy.

#45 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 04 październik 2014 - 18:46

Problem z Poznaniakiem

Mój Poznaniak 6  to1996r. , rozbierałem skrzynkę jakieś 8-9 lat temu , działałem w ciemno bez wiedzy z forum , kupiłem cały zespół sprzęgiełek , wystarczy wymienić łożyska i dla pewności wałek(ośkę ), działają na zasadzie grzechotki . Sklep w którym kupowałem(z Kutna ) chyba już nie prowadzi części do maszyn Rolmaszu . Trzeba poszukać po numerach katalogowych ( ja katologu niestety nie mam ). Znalazłem w garażu stare części , obudowę uszczelniłem na silikon , jak się uda wstawię foto ( tych dzwigni powinno być 3 szt .) SAM_3320.JPG

Edytowany przez fezoi, 04 październik 2014 - 18:52.

#46 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 październik 2014 - 07:32

Problem z Poznaniakiem

Skrzynie w rocznikach 98-99 są troche inne niz te o których pisze kolega fezoi. Popychacze (sprzęgiełka) te ze zdjecia tez są troche inne

Sklep w Kutnie cały czas działa, mały niepozorny, ciezko go znalezc (obok Carrefoure na ul. Oporowskiej), ale mają wszystko choc troche drozsze niz w agromie tyle ze w oryginalne.

Potwierdzam to co napisał fezoi, wraz z wymianą łożysk, należałoby wymienić wałek. Koszt całości to podobno ok. 600 zł.

Mam taki sam problem u siebie, zastanawiam sie na wymianą. Rozebrałem skrzynie, dostałem sie do łożysk ale zrezygnowałem jak narazie z wymiany.

Zrobiłem taki test ze obciążyłem francuzem wałka wysiewającego.Próbowałem przekręcić korbą (przy ustawienu skrzyni na max!!), przekładnia nie przepuszczała.

Nie wiem czy tes jest w jakis sposób miarodajny.

Niestety te skrzynie chyba mają to do siebie ze po jakims czasie mogą oszukiwać, i trzeba robić za kazdym razem próbe kręconą (zwłaszcz jesli zaprawiamy na mokro)

I w tedy czeka nas remont.

Nie ma to jak przekładnie A, B, C ......

Telefon to prawdopodobnie:

24 253 77 46, Agrohandel Woźniaków

#47 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 luty 2015 - 19:21

Problem z Poznaniakiem

Witam.

Mam poznaniaka z 84 roku tego jeszcze na zwykłej skrzyni i mam taki problem jeżeli mam załączone mieszadło te pierwsze od dołu bo górne mam zdemontowane to strzela mi bezpiecznik w skrzyni założę twardziejszą śrubę to pęknie tryb a jeżeli chce przekręcić kołem to ledwo daje radę a jeżeli zdejmę koło zębate które to napędza siewnik chodzi normalnie i nic się nie zacina 

#48 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 18 luty 2015 - 20:38

Problem z Poznaniakiem

Kolego jaśniej troche mieszdło masz jedno na dnie skrzyni ,wyżej moze być jedynie zaprawiarka ,chyba że masz na myśli wałek od kół wysiewających, więc?

#49 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 luty 2015 - 20:52

Problem z Poznaniakiem

mam na myśli mieszadło to na dnie skrzyni u mnie wszyscy mówią na to jedno i drugie mieszadło więc przepraszam za błąd 

#50 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:22

Problem z Poznaniakiem

A jest na zebatce czy na mimośrodzie chodzi mi o napęd od wałka wysiewającego bo jeśli na tym płaskowniku to tylko tam jest problem chyba że jest gdzieś zapieczony na tulejce ,odlacz samo mieszdło i sprubój nim pokręcić powinno iść lekko bez oporów .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:52

Problem z Poznaniakiem

jest na zębatce tulejki w mieszadle wielkiego luzu nie mają i właśnie jak odłącze jest ok 

#52 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 18 luty 2015 - 22:01

Problem z Poznaniakiem

Jedyne co mi jeszcze do glowy przychodzi to tulejki od walka wysiewającego te pod blaszka na śrubę fi 6, szczególnie ta ostatnia od strony napedu mieszadła ,czy nie jest nadto wyrobiona i zebatka dobrze nie zazębia (nie kantuje ząb o ząb)bo jesli nie to, to wiedza moja jest wyczerpana moż e kto inny doradzi.

#53 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 luty 2015 - 22:28

Problem z Poznaniakiem

te tulejki wymieniłem od mieszadła tulejek nie dostałem w żadnym sklepie więc zostawiłem stare choć one luzu nie mają a dodam jeszcze to że jak jest pusty to się lekko kręci jak go zasypie to albo bezpiecznik albo nie można kołem zakręcić a jak myślisz bo np. żyto,pszenice,pszenżyto siałem bez tego i było ok a jak będzie z mieszanką i owsem ? nie zawiesi się 

#54 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 18 luty 2015 - 22:46

Problem z Poznaniakiem

teoretycznie nie powinno nic się dziac tym bardziej jak czyszczone lub kwalifikowane ,jedynie przy koncu moze sie pojawiac problem bo spusty do lejków bedą puste wiec trzeba w porę dosypac ,do wiosny troche zostało wiec moze ktoś podpowie i naprawisz  powodzenia :) .

#55 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 luty 2015 - 22:55

Problem z Poznaniakiem

no właśnie liczę że ktoś pomoże gdzie bym się nie pytał każdy rozkłada ręce sam też już nie daję rade dzięki za pomoc 

#56 Share Ursus-c-330

Ursus-c-330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 02 maj 2015 - 10:51

Problem z Poznaniakiem

Witam, Ja mam problem z poznaniakiem 5 S043\2 , rok 1987, Mam problem z dźwigienkami den, zacinają sie chyba, bo zboże mi nie chce lecieć, nie wiem, działało dobrze, teraz jakoś zaczęło mi to szwankować. Proszę o pomoc.
A i jeszcze niech ktoś mi powie jak przestawiać koła aby zyskać siew normalny , średni. Przekładnia mechaniczna.

#57 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 02 maj 2015 - 16:54

Problem z Poznaniakiem

siew normalny duże na duże i zębatka napędzająca mała

Polska B

#58 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 02 maj 2015 - 21:05

Problem z Poznaniakiem

Kolego chodzi tobie o te pod kołami wysiewającymi ,tak rozumiem ,na kazdej masz sprężynę która regulujesz docisk ale pewnie problem tkwi w samych plastikach ,pewnie sie utleniły po latach i popękały wiec niestety trzeba wymienić na nowe ,co do kół wysiewu to tak jak kolega wyżej pisze duże na dużym ,wysiew normalny  duze na małe zwiększony ,przesuwasz kolo pośrednie na ślizgu tym z grzybkiem blokady góra- dół  a to na wałku wysiewu przesuwasz na boki.

#59 Share Ursus-c-330

Ursus-c-330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 maj 2015 - 09:57

Problem z Poznaniakiem

Dzięki Tomasz78 i izydor6280 , spróbuje coś rozebrać, wyregulować , a przy okazji odmaluje. A mam jeszcze pytanie co do zaprawiarki , posiadam ją ale słabo coś mi zaprawia nie wiem czy może przez to że zaprawa już stara , bo jak tata jeszcze robił czy jej nie wyczyścił czy może coś zepsuło się . Zajmę się po maturze już ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share buzerek

buzerek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 maj 2015 - 12:03

Problem z Poznaniakiem

Czy ktoś wie jak nazywają sie te gumy albo jaki jest ich numer katalogowy ?

Załączone miniaturki

• WP_20150510_001.jpg

Dodaj odpowiedź