Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Poznaniakiem

66 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 14:51

Problem z Poznaniakiem Poziom oleju sprawdzasz przez korek wlewowy jeśli nie masz wskaznika to poziom oleju jest 11 cm od dekla skrzynki przekładniowej , ja natomiast mam pytanie jak w waszych poznaniakach obracają się kółka wysiewające ,kupiłem w tym roku nowy siewnik i podczas próby kręconej zauważyłem ze kółka nie kręcą sie jednostajnie tylko mają drobne stałe zacięcia przy obrocie a podczas kręcenia korbką słychać jak gdyby przeskakującą zapatke w skrzynce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Poznaniakiem Dzisiaj, 07:40
  •  

#22 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 07:29

Problem z Poznaniakiem Tak i u mnie jest przy próbie kręconej. A w tym roku to już całkiem lipa. Nie dało się ustawić wgl siewnika na rzepak. Co druga leja na zatyczce z podwójnym przecięciem maks 3 kg na ha

#23 Share Tamtor

Tamtor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 20:08

Problem z Poznaniakiem Panowie dralo5 i andrzej261082 u mnie jest tak samo, na dodatek próba kręcona przy rzepaku znacznie odbiegła od tej na tabeli wysiewu. Czy to może oznaczać walniętą skrzynię?

Edytowany przez Tamtor, 01 wrzesień 2013 - 20:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2013 - 20:19

Problem z Poznaniakiem Tabela wysiewu jest podawana tylko orientacyjnie w celu wstępnego ustawienia i nie należy się nią zbytnio sugerować, nasiona danej odmiany różnią się MTZ, nawet zaprawa nasienna już zmieni ilość wysianego materiału i dlatego za każdym razem należy robić próbę kręconą.

#25 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 10:06

Problem z Poznaniakiem NO dobra @MAT912 w tamtym roku sialem rzepak co 3 leje na pojedynczym tym przecięciu i paczka ważyła z 1,5 mln nasion 12 kg. w tym roku co duga leja na podwójnym tym przecięciu co powinno w porównaniu z tamtym rokiem dużo więcej wysiać ponieważ paczka ważyła 9 kg czyli drobniejsze ziarno między innymi ktorego powinno lecieć więcej, na dodatek co druge leje i na dwa rzędy tych ząbków w kółkach a on w tym roku dużo za mało.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2013 - 14:25

Problem z Poznaniakiem To Ty nie robiłeś próby kręconej przed sianiem? Przecież wiesz, że jest to jest konieczne do poprawnego ustawienia.
Nie wspomnę o prędkości siewu, to też robi różnicę w siewie drobnonasiennych

#27 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:18

Problem z Poznaniakiem pisze jak na próbie wychodzi. a w polu to jeszcze i mniej wychodzi.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:33

Problem z Poznaniakiem Jeżeli jest dokładnie zrobiona próba kręcona, przede wszystkim dokładnie zważone, {przy tak małej ilości wysiewu, to najlepiej zważyć na elektronicznej wadze} to musi dobrze wysiewać.

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:47

Problem z Poznaniakiem Niestety może tak nie wysiewać, jak na próbie kręconej. Zależy ile masz zboża w zbiorniku, inaczej wyjdzie jak jest pełny, a inaczej jak na, czy siejesz na górkach, i

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:50

Problem z Poznaniakiem Nie przesadzaj znowu, na pewno jakieś różnice są, choć by na poślizg kół, ale bez przesady. No nikt mi nie wmówi, że według tabeli będzie pewniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 13:14

Problem z Poznaniakiem No ja mam rocznego Focusa i oszukuję, i na tabele patrze tylko oriętacyjnie.
W Accordzie pisze w instrukcji że w czasie jazdy oszukuję na plus.
Pamiętam ze raz siałem rzepak 3 kg/ha i wsypałem inną odmianę i wysiał 1,8 kg/ha. A jednostki były podobnej wagi.

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2013 - 13:28

Problem z Poznaniakiem Mówiłem już, że nawet inna zaprawa zmieni ilość wysiewu, także próba kręcona musi być na porządku dziennym, jak tlen do oddychania. :P

#33 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 18:06

Problem z Poznaniakiem Mam problem z poznaniakiem 6 sieje zbyt płytko,(po deszczy ziarno na wierzchu) siałem nim pierwszy raz nowy nabytek. Nie włuczyłem tylko ciągałem taką belkę z pazurkami, ale co robie nie tak prędkość około 8km/h. Obciążniki są, wszelkie uwagi mile widziane.

#34 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 18:32

Problem z Poznaniakiem Nie wiem jak jest w tym konkretnym modelu , ale z przodu siewnika na środku powinna być duża wajcha za pomocą której regulukesz głębokość pracy lejków.

#35 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 18:38

Problem z Poznaniakiem Jeśli redliczki są na łańcuszkach plus ciężarki to tylko pozostaje żle uprawione pole a jeśli są na docisku sprężynowym wystarczy skręcić śrubą z przodu przy wieży aby dociskał bardziej lub przełożyć bolce na sprężynach na sam dół.

#36 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:47

Problem z Poznaniakiem Redliczki są na łańcuszkach, kurcze uprawiałem jak zawsze. Po żniwach tależówka, orka i po 10 dniach bronowanie, następnego dnia siew. Dotej pory siałem starym takim z duzymi metalowymi kołami i było ok.

#37 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 21:51

Problem z Poznaniakiem Po prostu pole mokre, twarde i redlice nie chciały iśc w ziemię. Trzeba jeszcze spojrzec, czy redlice mają bardzo wytarte spody.

#38 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 18:17

Problem z Poznaniakiem Proponuję uprawić przed siewem jakimś kultywatorem z wałkami mokre pole spulchni i przesuszy a piaski zagęści i będziesz miał równe pole.

#39 Share karoloo_121871

karoloo_121871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 15:56

Problem z Poznaniakiem Panowie mam również problem z siewnikiem poznaniak z 2009 roku, próba kręcona 17 razy kręce kołem (obw koła 185cm, takie jak na miniaturce) a siewnik i tak sieje źle tzn, na próbie kręconej np rzepaku wychodzi mi 3,5kg na ha a na polu 2.5 kg/ha nie wiem czym jest to spowodowane, nie mam już nerwów do niego, prędkosć siewu to ok 7 km/h widzialem już nie jeden taki wpis lecz nic się nie dowiedzialem prosze o pomoc !!! Dodany obrazek

Edytowany przez karoloo_121871, 24 sierpień 2014 - 15:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:46

Problem z Poznaniakiem Kolego mam ten sam problem mam go 3 sezon i na złom go wywioze.Dzwoniłem do serwisu kazali mi sprawdzic czy wałek wysiewajacy sie kreci lekko i zmienic olej w przekładni na jakis przekładniowy wiec kupiłem do wspomagania rzadki jak woda prawie.Rzepak juz zasiany w sobote ,a dopiero dzisiaj to robiłem wsypie jeszcze raz i wykrece z ciekawosci ale zawsze każda próba krecona bez przestawiania wychodzi inaczej wiec rosyjska ruletka ustawiasz na 3,5 a wychodzi 4 albo 1,7kg .Siałem też hybryde ustawiłem na 2,5 kg a wyszło 3,6 i jak ty życ spokojnie i sie nie załamać heh.

Dodaj odpowiedź