Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Poznaniakiem

66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 07:14

Problem z Poznaniakiem Witajcie

Posiadam siewnik Poznaniak 6 SO43/3b o szer 2,7 metra z 2003 roku. Mój problem z tym siewnikiem polega na tym że zawsze ustawiałem według tabeli i było wszystko dobrze w tym roku siewnik zaczął mniej wysiewać zboża i łubinu. W czym może być problem? Czy w przekładni? Na jakiej zasadzie działa i komu jak coś oddać do remontu? Przekładnia jak na załączonym zdjęciu

Załączone miniaturki

• siewnik.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Poznaniakiem Dzisiaj, 23:22
  •  

#2 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 13:29

Problem z Poznaniakiem A może sprawdź ciśnienie w kołach - ja jestem po siewie pszenżyta i właśnie też dużo mniej wysiał niż by wynikało z tabeli, ale po zasianiu okazało się że powietrze z koła napędowego prawie zeszło....

#3 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 13:58

Problem z Poznaniakiem a czy kółka obracają sie bez przerw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:09

Problem z Poznaniakiem a w tabeli masz wagę podaną średnią i czy się zgadza z Twoim zbożem lub czy robiłeś próbę kręconą?
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#5 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:50

Problem z Poznaniakiem Wszystko się zgadza z waga. Ta sama odmiana była siana w zeszłym roku i wszystko było dobrze. Ciśnienie również jest w oponach.

Czy mogło by coś popsuć się w przekładni?

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 18:27

Problem z Poznaniakiem Czy koło napędowe obraca się lekko i czy nie ma luzów? W ustawieniach kół zmianowych nic nie zmieniano. Mam taki siewnik z poprzedniego wcielenia i tam ustawia się koła na siew normalny i średn. Czy masz takie coś w tym siewniku?

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:04

Problem z Poznaniakiem

Wszystko się zgadza z waga. Ta sama odmiana była siana w zeszłym roku i wszystko było dobrze. Ciśnienie również jest w oponach.

A czasami nie osigałeś nim duzych prędkości? Olej w skrzyni jest?

Ma dwa lata pod rząd fuszerę w polu mieliśmy, nie dosiewał bardzo duzo, regeneracja skrzyni i jest ok :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:06

Problem z Poznaniakiem u mnie 1siew mieszanki na wiosne to był ustawiony dobrze w prubie kręconej a wysiał o 50kg nasion mniej, ale plon mieszanki był zajefajnisty B)
później gryka, to juz dobrze wysiał :D
teraz pszenica to tez ok, ale zauważyłem przy próbie kręconej nie było szybko kręcone, to nasiona wystrzelaja przez te dziurki w aparatch do góry, moze dobrze nie wygarnują ziarna :) a i korbą się nie opyla kręcić wogule nie to co powinno wychodzi ;) albo coś jest z ta przekładnia B)

#9 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 05:58

Problem z Poznaniakiem Olej jest, Prędkość ok 7 km/h tak jak zawsze. Luzów nie ma. Nic nie było remontowane przy nim.

Jak jest zrobiona w nim skrzynia bo jest śruba zaplombowana i nie wiem czy rozbierać.

@Marcin974 masz siewnik z taką samą skrzynią przekładniową?

#10 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 11:06

Problem z Poznaniakiem Proszę tylko nie wmawiajcie sobie ze nie warto kręcić korbą bo to jakieś głupie gadanie jest ja zawsze robię próbę i zawsze wyjdzie mi tyle samo na polu co na próbie omyli może o kilka kilo ale wiadomo zawsze wyjdzie troszkę więcej na ha niż się planuje bo tu masz z klina a tam jest słup i poprzeczniak musisz zrobić... jeżeli masz siewnik na gwarancji to Boże bron zrywać a raczej nie masz wiec zerwać możesz... Takie moje zdanie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 13:13

Problem z Poznaniakiem

Olej jest, Prędkość ok 7 km/h tak jak zawsze. Luzów nie ma. Nic nie było remontowane przy nim.

Jak jest zrobiona w nim skrzynia bo jest śruba zaplombowana i nie wiem czy rozbierać.

@Marcin974 masz siewnik z taką samą skrzynią przekładniową?

Tak to są takie same skrzynie, nasz jest z 1996r i ma w żeliwnej obudowie, Twoj juz w zwykłej :)

W bezstopniówce sa takie plastiki i brak oleju czy nadmierna prędkosc sprawiaja ze one się wycierają i wysiew jest inny :D

Kontakt 661995047

#12 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 16:07

Problem z Poznaniakiem @marcin974 A gdzie kupowałeś części i ile kosztowały? A czy tą górną śrubą na skrzyni plombowaną się tylko przykręca pokrywkę czy również coś reguluje?

#13 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Pokazowe

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:17

Problem z Poznaniakiem zacznijmy od tego ze ta tabela co jest w siewniku na klapie to jest tabelą przypuszczalną bo co roku ziarno którym siejesz jest innych gabarytów czyli jest cieńsze lub grubsze krótsze lub dłuższe inaczej mówiąc jest inna Masa Tysiąca Ziaren i po to sie robi te próbę kręconą by sobie ustawić te ramie na skali w tym miejscu ile chcesz posiac + poślisk koła napędowego. Ja mam w tym roku kupiony siewnik poznaniak 3,0T (talerzowy) i do rzepaku robiłem kilka prób kręcenia i przy kazdej odmianie (robie szkolenia więc mam tych odmian kilka)wychodziło różnie. A pszenice siałem w tym roku na 18-19 i na 20 ale i tak troszkę za rzadko na tych 18 i 19 wyszło zobaczę jak bedzie wyglądało na 20 po wzejściu pszenicy na polu.

Sadze ze w Twoim przypadku to chyba miałeś denka źle ustawione lub zastawki w aparatach wysiewających ale jak ziarenka wystrzelają z aparatów to musiał byś zobaczyć ze jak pokręcisz kołem to czy płynnie kręca sie te kółeczka wysiewające czy tak przerywają bo albo sie cos zaciera albo serio masz cos ze skrzynią albo sworzeń gdzieś się ściął.
I sądzę ze PAMIĘTASZ o tym ze jak ustawiasz na skali nowy wysiew to sie te ramie(dzwignię)przy przekładni najpierw przesuwa w maxymalną stronę czyli na (40) a potem sie ustawia na przykładowe (19) czy inny numerek bo jak robisz z 16 na 19 to będzie źle siało nie równo bądź wiecej lub mniej.

Ps. co do kręcenia korbą to trzeba wiedziec jak nią kręcić i ile obrotów, a jak nie myslisz to kręć kołem o 10 lub 100 razy więcej ja na rzepak kręciłem korbą 18 razy licząc juz poślisk koła.

a jeśli masz gwarancje na ten siewnik jeszcze to dzwoń do firmy gdzie kupiłeś nie ktoś przyjedzie i to sprawdzi doradzi jak cos a plomby nie zrywaj chyba ze stać Ciebie na pokrycie kosztów naprawy na gwarancji a tą śrubą to raczej jest przykrecony dekiel skrzyni.

#14 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:33

Problem z Poznaniakiem Już nie mam gwarancja na niego, a poza tym nie mam żadnych papierów do niego bo dostaliśmy go w spadku za spłacenie kredytu który poręczyliśmy. Wszystko ustawiałem jak co roku i zawsze było dobrze.

Czyli jak w tabeli pisze 1900 kila obrotów koła na hektar to przekręcić kołem 19 i trochę kołem żeby obliczyć na 1 ar wagę pszenicy?

#15 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:33

Problem z Poznaniakiem

@marcin974 A gdzie kupowałeś części i ile kosztowały? A czy tą górną śrubą na skrzyni plombowaną się tylko przykręca pokrywkę czy również coś reguluje?

Cos okolo 400zł regeneracja w kutnie :)
Sam nic nie wyregulujesz

Kontakt 661995047

#16 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:35

Problem z Poznaniakiem Dzięki za odpowiedź

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 18:16

Problem z Poznaniakiem

Wszystko się zgadza z waga. Ta sama odmiana była siana w zeszłym roku i wszystko było dobrze. Ciśnienie również jest w oponach.

To że rok temu było dobrze, nie znaczy ze w tym musi być tez. Ja tam zawsze robie próbe kręconą. Bo rok rokowi nie róny choć ziarno przez wialnie przepuszczone ale jeden rok będzie więcej drobniejszego drugi rok grubszego i lipa nie ustawisz trzeba kręcić.
Mój Wladimirec podbija świat

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 20:31

Problem z Poznaniakiem

A czasami nie osigałeś nim duzych prędkości? Olej w skrzyni jest?

Ma dwa lata pod rząd fuszerę w polu mieliśmy, nie dosiewał bardzo duzo, regeneracja skrzyni i jest ok Dodany obrazek

Sory za odgrzanie kotleta... ale duża prędkość dla poznaniaka do jaka?

#19 Share Jerzy1960

Jerzy1960

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:18

Problem z Poznaniakiem

Witajcie

Posiadam siewnik Poznaniak 6 SO43/3b o szer 2,7 metra z 2003 roku. Mój problem z tym siewnikiem polega na tym że zawsze ustawiałem według tabeli i było wszystko dobrze w tym roku siewnik zaczął mniej wysiewać zboża i łubinu. W czym może być problem? Czy w przekładni? Na jakiej zasadzie działa i komu jak coś oddać do remontu? Przekładnia jak na załączonym zdjęciu

też mam ten problem i chętnie przejrzę ten wątek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 07:27

Problem z Poznaniakiem Witam a mam takie pytanie jak sprawdzić poziom oleju w tej przekładni? Bo jest tylko śruba zaplombowana, korek spustowy i korek wlewowy a nie ma wskaźnika poiziomu oleju.
Z góry dzięki za pomoc :D

Dodaj odpowiedź