Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar szykuje się do ofensywy

75 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 13 listopad 2008 - 21:18

Daj do sprawdzenia swój ciągnik, ja na swojego nie narzekam, ciągnie pług 5X40 i na 5 na żółwiu na głębokość 30cm

to Ty sobie chyba sobie N2O zamontowałeś do tego pronara i paletę cegieł na przód dorzuciłeś (chyba że pług półzawieszany) jak potrafisz nim takie rzecz wyczyniać. albo pracujesz na V-VI klasie. to jaki tunning zastosowałeś? podaj mi jak możesz szerokość orki, jej głębokość oraz średnią klasę ziemi bo w te bajki to nie wierzę. określenie ''orka'' jest bardzo względne...

To że twój sie trafił złomem albo nie umiesz go normalnie eksploatowć to nie gadaj że to złom, bo silnik deutza i inne podzespoły znanych firm. Jakoś inni chwalą Pronary.

nie tyle ważne są elementy co ich dopracowanie, zespolenie i współgranie. ja u siebie w garażu tez wstawię silnik mercedesa do poloneza ale jaka będzie tego jakośc??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar szykuje się do ofensywy Dzisiaj, 13:26
  •  

#62 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 21:50

Pronar szykuje się do ofensywy Żaden tuning nie był zastosowany, no może wizualny w środku kabiny, szer robocza 2m, orka na 30 cm, wszystką ziemie mam 1 klasę, prędkość do 9km/h, nie schodzi poniżej 6-7 km/h
Masz zdjęcie i jest też filmik z orki http://www.agrofoto....image93107.html
Chłop ze wsi

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 22:00

Pronar szykuje się do ofensywy plug to 5x35, ziemia ladna, ale nie ciezka w uprawie. glebokosci dokladnie nie da sie ocenic, ale dosc gleboko. plug widac ze musi byc dobrze wyregulowany, do tego odkadnie cylindryczne - calosc nie stawia duzych oporow. pronar dobrze sobie radzi ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 14 listopad 2008 - 14:18

Pronar szykuje się do ofensywy Jak dobrze uprawione pole to lekko ciągać. Niech po rżysku pociągnie.

#65 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 14:25

To że twój sie trafił złomem albo nie umiesz go normalnie eksploatowć to nie gadaj że to złom, bo silnik deutza i inne podzespoły znanych firm. Jakoś inni chwalą Pronary. Daj do sprawdzenia swój ciągnik, ja na swojego nie narzekam, ciągnie pług 5X40 i na 5 na żółwiu na głębokość 30cm

tak tak, chyba 4x40 ;)

#66 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 14:27

Pronar szykuje się do ofensywy Raptem o 20cm więcej ;) Bo 4x40 to 160 a 5x35 to 180

#67 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 18:17

Jak dobrze uprawione pole to lekko ciągać. Niech po rżysku pociągnie.

Po buraczysku też tak samo idzie a tam jest zjeżdżone kombajną ślad koło śladu i jak liście się zabiera to też się zjeździ i z jednego na 2 koniec z burakami przyczepą się zjeździ i idzie tak samo jak tutaj ;)

tak tak, chyba 4x40 :D

Widziałeś jaki pług ciągam?? Jak nie do się nie wypowiadaj w taki sposób
Chłop ze wsi

#68 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 18:42

Pronar szykuje się do ofensywy Strzymuje sie zgłosem. No bo przeciesz jest zdjecie jak ciągasz 5 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 14 listopad 2008 - 19:41

Pronar szykuje się do ofensywy no to nogi mi się ugieły ;) cuda się dzieja :D to ja do mojego masseya V6 110KM muszę kupic sobie

http://www.korbanek..../eurotitan.html ,

bo widoczne ten mój pług to za mały jest :)

http://www.korbanek....e/ibis_lls.html

do tego sprzetu co ja mam......

przepraszam, emocje mnie poniosły... a teraz moje zdanie...

każdy pług da się ustawić i myślałem początkowo że kolega orze na 2,5m ale jak bierze w zagon 2 to się zgodzę ale...

... to jest taki sam przykład jak ktoś pracuje C-330 z pługiem trzyskibowym lub Z 7211 z czteroskibem grudziądzkim, jak sa sprzyjające warunki to ''hasa'' spoko ale jak ''beton'' na polu to ciągnik po tyłku dostaje i pług wyskakuje... także drodzy państwo- cudów nie ma i jak nie ma na 45 cm odkładnicę minimum 30 KM to nie robota...
wiem coś na ten temat bo pracowałem MTZ z czteroskibem grudziądzkim (brałem w zagon równiez 2 metry) i to nie była miód praca...

przymierzam się teraz do zakupu 5-skiby obrót z pakomatem i biorę do niego minimum 240 KM bo wtedy maszyna sie nie męczy [ i człowiek :) ], mniej się sprzęt zuzywa i jest mniejsze spalanie ON...

#70 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:00

Pronar szykuje się do ofensywy Ja oram tym pługiem na 2 metry, spalanie to powyżej 10 l na ha nie weźmie a ha zaoram w ciągu 50-55 min
Chłop ze wsi

#71 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 10:20

Pronar szykuje się do ofensywy ale ten 265 km i 180k to juz przesaada kto je kupi za taka cene
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

#72 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:20

Pronar szykuje się do ofensywy jak euro bedzie sie utrzymywalo na takim poziomie, to chyba znajda sie chetni. ma ktos aktualne ceny tych najwiekszych modeli?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#73 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:32

Pronar szykuje się do ofensywy P9 tzn 8140 (265km) na allegro jest wystawiony 370 tys netto, a P6 7150 (180km) 309 tys netto, cena troche duża :D
Chłop ze wsi

#74 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:35

Pronar szykuje się do ofensywy Ceny? Proszę bardzo, nawet na Allegro możne je trafić:
Pronar P9 (nie wiem czemu tam niżej wpisał 195 koni...) za 370 kawałków (netto oczywiście)
http://www.otomoto.p...=show&id=B50534

Ale najlepsze jest to, że DF Agrotron (co prawda słabszy bo niby tylko 244KM, ale to mniej więcej ta sama klasa, ciężko będzie zauważyć różnicę 21 koni...) jest do 'wyrwania' za 399 tyś netto (tak na marginesie, do tej firmy mam całkiem blisko...).
http://www.otomoto.p...show&id=B118219

Gdybym miał wybierać to wolałbym dopłacić te niecałe trzy dychy do DF-a, bo na tym poziomie cenowym to nie różnica, a zawsze to jest marka. Przy ewentualnej odsprzedaży będzie się liczyć, że to Deutz, a nie 'jakiś tam' Pronar.
Fakt, oni je robią na zachodnich podzespołach, więc niby to to samo, no ale jednak wciąż nie wiadomo na przykład czy będzie na nie 'wzięcie' i jak długo utrzymają się one w ofercie...
good God damn and other such phrases...

#75 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:42

Pronar szykuje się do ofensywy Wpisał konie gdyż pomyliły mu się z kW (kilo waty)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#76 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów