Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rauch czy Bogballe

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 26 wrzesień 2010 - 10:14

Rauch czy Bogballe Witam, zastanawiam sie nad dwoma prostymi modelami z oferty Boogballe( L1 plus 700) i raucha(MDS 735).
Co mi doradzicie - wcześniej brałem pod uwagę tylko MDS, ale znajomi pokupywali Boogballe i bardzo sobie je chwalą ( zwłaszcza ten prosty patent wysiewu granicznego). Cenowo MDS wychodzi nieco drożej , ale to już nie chodzi o tą róznicę bo nie jest ogromna. Na forum czytałem że Rauchy sa lekko przereklamowane,zwłaszcza w prostszych modelach. Uważam że rauch może być solidniejszy - albo ma dobrą promocję i za dużo reklam się naczytałem...
Nie wiem też czy standardowe mechaniczne zasuwy wystarczą ale nie chcę wydawac majątku na rozsiewacz , bo nie mam tak dużo pola.
Co mam wybrac?
Z góry dzięki za pomoc
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rauch czy Bogballe Dzisiaj, 12:52
  •  

#2 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 10:39

Rauch czy Bogballe W grę wchodzą tylko te dwie firmy ?
Nie myślałeś nad Amazone albo Sulky.
Oglądałeś dokładnie te rozsiewacze bo oba są godne polecenia ale zdecydować mogą szczegóły.
Happiness is easy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 26 wrzesień 2010 - 11:07

Rauch czy Bogballe

Nie myślałeś nad Amazone albo Sulky.

Myśleć to napewno myślałem tylko takie firmy to już inna półka , bo nawet najprostsze wersje sa już drogie. Mam tu na myśli głównie amazone. Sulky to tez swietne rozsiewacze ale wydaje mi sie że takie najprostsze w ofercie DCR 850 bedzie i tak droższe od np. boogballe. Ogólnie każdy rozsiewacz zachodnich firmy bedzie o niebo lepszy od krajowego wynalazku. Jak już pisałem wcześniej nie mam dużo pola - głównie chodzi mi o dokładne nawożenie użytków zielonych bo troche ich jest i czesto się je nawozi. Rozumiem że zazwyczaj po takim pytaniu ktoś odpowie że ma prostego raucha( lub coś innego) i jest dobry.
Bardzo cenię rady osób które miały kontakt z jedną i drugą maszyną. Sami rozumiecie jak ktos sie przesiada z ursusa do new hollanda to bedzie wniebowzięty i bedzie go chwalił bo nie ma odniesienia.Co innego jak ktoś popracował JD , fendtem, a ponadto w okolicy jest sporo róznych marek to ma się porównanie i można coś obiektywnie stwierdzic np że jeden lepszy w transporcie a drugi lepszy do pola itp.
Obecnie sieje 300 l polskim 1-tarcz. lejkiem , w okolicy jest jeden wypasiony amazone , prawie nie ma nowych zachodnich rozsiewaczy. Oglądając prospekty czy porównując na targach 2 modele to trochę za mało stąd moje pytanie:)
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Dodaj odpowiedź