Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 187/186 przeróbka do fasoli

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 00:38

MF 187/186 przeróbka do fasoli witam mam zamiar zakupic kombajn MF 187 lub 186. zalezy mi na tym zeby kombajn przerabiac tez co roku do wymłucania fasoli.Mam pytanie czy takie przeróbki sa w tych modelach mozliwe i czy ktos z forumowiczów juz ich dokonywał i z jakim skutkiem.?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 187/186 przeróbka do fasoli Dzisiaj, 06:15
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2010 - 18:32

MF 187/186 przeróbka do fasoli Posiadacze MF nie są skorzy do dzielenia się wiedzą. Mnie również ten temat interesuje. Nie wiem jak niskie obroty młocarni da się uzyskać na tych modelach. Czytając podobne tematy dla Bizona wiem, że trzeba wyłączyć podajnik ziarnowy bo gniecie i jest wiele połówek. Problem w MF polega na tym, że podajnik jest bardzo nisko i nie da się podstawić skrzynki jak w Bizonie. Trzeba dorobić jakiś podajnik, krótki, który podałby do skrzyni, może ślimakowy? Napęd może być chyba elektryczny - są na aukcjach tanie motoreduktory na 12 V. Proszę o komentarze mojego pomysłu.

#3 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 14:10

MF 187/186 przeróbka do fasoli wreszcie jakas odpowiedz. ma ktoś moze jakiess inne prawdzone pomysły lub doświadczenia na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bobik7220

bobik7220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 17:50

MF 187/186 przeróbka do fasoli

<br />wreszcie jakas odpowiedz. ma ktoś moze jakiess inne prawdzone pomysły lub doświadczenia na ten temat<br />

<br /><br /><br />kolego ja mam mf 87. Ze względu źe co rok sieje około 4,5 ha bobiku musiałem przerobić swuj kombajn. Wbrew pozorom największym udziałen w łupaniu ziaren ma podajnik pochyły a nie duże obroty młocarni. Przerubka polegała na wymianie koła zębatego znajdującego sie na młocarni z fi14cm na koło fi 25cm, przerobieniu podajnika pochyłego na podajnik ślimakowy. Straty ograniczyly sie do 10%. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 18:09

MF 187/186 przeróbka do fasoli To zależy czy zamierzasz kosić "z pnia",czy może wrzucać do chederu,po uprzednim wyrwaniu lub skoszeniu.W kombajnie MF 186,nie ma regulacji obrotów bębna,gdyż jest on napędzany z odrzutnika łańcuchem.187 ma regulację bezstopniową,oraz dwu biegową skrzynkę prędkości.Nie działa mi licznik obrotów,ale do fasoli mam na full ustawioną regulacje bezstopniową i włączony wolniejszy bieg.Do tego klepisko na sam dół.Poza tym koło pasowe do napędu sit jest założone co najmniej polowe mniejsze(mogę dokładnie zmierzyć jak chcesz),oraz wyciągnięte obydwa podajniki(zbożowy i kłosowy),tak że ślimaki zostają,ale one nie robią wielkich strat.Fasolę odbieram z boku przez otwartą pokrywę podajnika.
Efekt??Kombajn chodzi na biegu jałowym(ewentualnie trochę dodaje gazu) i młócenie przebiega dosyć sprawnie.Młóciliśmy nim fasolkę igołomską,jasia niskopiennego oraz fasolę czerwoną i wszystko było OK.Jedyne co to jasiek nie przelatywał przez sito dolne więc je wyjmujemy i młócimy bez sita dolnego.
Jakbyś miał jeszcze pytani to pisz na GG(w profilu)
Mam nadzieję,że pomogłem.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW