wrobelek02

Buraczki ćwikłowe

Polecane posty

Petekw    3

Nie wiem jak "betanal" ale "safen" ma jedną poważną wade! Otóż nie bierze rdestów wszelakiego rodzaju. A np na moich polach jest tego dziadostwa sporo.

Według mnie najlepszym środkiem na buraki wszelakiego rodzaju jest środek o nazwie "Torrero 500SC" bierze praktycznie wszystko. Z tym że jest dość drogi ok 90zl litr.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodak11    0

Bolkiem dużo osób kopie, ale to wolno idzie. Miałem Bolka srzedałem i szukam czegoś większego, wydajniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tak samo jak ziemniaki,nic wolniej można powiedzieć że nawet szybciej,bo mniej ziemi jest do przetrzęsienia.siejesz na redlinach.muszą być bez liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja buraczka nie sieję zbyt dużo i zbierany jest u nas ręcznie. Koledzy, moglibyście powiedzieć coś więcej o zbiorze Bolkiem? W jaki sposób usuwacie liście przed kopaniem? Uprawa na redlinach to jedyny sposób? Bo ja sieję na płasko, 3 podwójne rzędy "za ciągnikiem". Buraczki się nie obijają za bardzo i można je śmiało przechowywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

co do siewu na płasko może być do zbioru bolkiem,tyle że dopasować musisz te podwójne rządki aby wyorywacz kombajnu mógł je pobrać i nie kolidował z następnymi-pokombinuj.

liście to jak nie siejesz dużo to możesz kosą spalinową-idzie sprawnie.

po kombajnie leżą dobrze,tylko jedziesz przy zbiorze żeby taśmy mieć w burakach a nie kila sztuk,to i ziemniaki poobijasz,i delikatnie z wysypywaniem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Musiałbym pomyśleć nad zakupem tego Bolka. Bo co innego można nim kopać? Seler też?

 

Buraczka nie będę mieć dużo tzn. ok. 1 hektar jak zwykle, selera 1,5 hektara więc troszkę by u mnie kopał. Jaka jest szerokość robocza Bolka? Oraz czy są jakieś inne sposoby na usuwanie liści buraczków? Bo kosa spalinowa to jednak trochę roboty jest :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie myślałeś nad zakupem kombajnu do marchwi-to robi buraczki i seler,i nie masz problemu z liśćmi,jak masz kupować bolko no i coś do ogławiania-to może ten kombajn do marchwi.

u mnie bolko chodzi w ziemniaku a w buraczkach przy okazji.

liście robię mulczerem.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Buraczki kopać lepiej kombajnem do marchwi, nie trzeba poprawiać i nie ma wiele uszkodzeń mechanicznych, ale selera nie obierze już tak ładnie jak obieraczka do liści specjalnie do selerów. Więc zalezy też czy masz jakieś inne warzywa żę zakup kombajnu do warzyw jest uzasadniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Ja mam odmiane pablo F1,wschody wzorowe a także rozwój. Oby tak dalej do końca to zbiór będzie na poziomie ubiegłorocznym w granicach 50t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85p1    0

poczytaj sobie piorin.gov.pl/cms/upload/akt/ipburakicwiklowe2005.pdf dość stare i środki już nie aktualne ale jest też o rodzajach siewu.

a czym byś to zbierał z takich pasów? ja z rządków zbierałem kombajnem ziemniaczanym

 

 

a liście kiedy ścinasz przed zbiorem czy juz po zbiorze. Słyszałem że można liście ściąć orkanem można tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

czym odchwaścić buraczka od chwastnicy? Siane miesiąc temu ale połowa wzeszła od razu a reszta dopiero teraz po deszczach. Chwastnica już jest w fazie do pryskania ale jezeli opryskam teraz to nie wiem czy nie skasuje tym sposobem tych w fazie liścieni a jak poczekam to chwastnica już będzie spora. Jak to z praktyki wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Ja na wszelkie jednoliscienne stosuje Agil. dziala trochę wolno ale bardzo skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Witam. Śiał ktoś buraczka na małe w słoiki od 2,5 do 3,5 cmm itp..- siew w czerwcu lub po wczesnym ziemniaku ? Mam propozycję na kontrakt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebsad    0

Witam! :)

Posiadam b. dobre stanowisko pod uprawę buraków ćwikłowych, problem jednak polega na tym, że wcześniej na tym stanowisku rosły ziemniaki a powszechna zasada mówi aby roślin okopowych po sobie nie uprawiać, jednak nie mam innego wyboru. Stanowisko przeznaczone pod buraki jesienią zostało staranie odchwaszczone poprzez zabiegi chemiczno - mechaniczne, następnie zastosowałem nawozy mineralne w postaci Superfosfatu III Wzbogaconego oraz Soli potasowej, następnie zrobiłem 3 tygodnie przerwy od wszelkich zabiegów, po czym na polu został rozrzucony oboronik bydlęcy w dawce 25 t./ha., który został natychmiast przykryty głęboką orką zimową. Tak jak wyżej wspomniałem, problem polega na tym, że wcześniej na tym stanowisku rosły ziemniaki a jestem zmuszony posadzić na tym stanowisku buraki przeznaczone do konsumpcji i jestem ciekaw jakie jeszcze zabiegi zastosować aby stanowisko było przydatne pod uprawę buraków. Czy odkażenie gleby za pomocą Dursbanu da dobry efekt czy lepiej zrezygnować z sadzenia buraków i posiać na polu nawóz zielony w postaci np. gryki i buraki posadzić na przełomie czerwca/lipca? :)

Za wszelkie rady będę wdzięczny :) Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam,panowie potrzebuję pomocy ,buraczki strasznie mi zarosły opryskałem AZOTOP NEW ale jakoś efektów nie widać,jaki środek zastosować na wieloliścienne zeby zadziałał a nie spalił buraczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj