wrobelek02

Buraczki ćwikłowe

Polecane posty

ursus3603p    87

Mam kawałek 1.2 ha co rośnie w tym roku kukurydza i chcemy tam buraczki posiac, tylko czy Lumax nie będzie trzymał na drugi rok ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24

Diwad890 w tym roku było około 50 ton z ha a w tamtym to miałem kolo 100 .Ale tak 50-70 to normalny plon tak myśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

Wykopałem i część sprzedałem, reszta ma na początku tygodnia jechać, czym siejesz buraczki? Gamma?, kampol chyba w tym roku niema za bardzo buraczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24

Siał mi Szabała z Milejowa sipmowskim siewnikiem ale to tak średnio wyszlo w tym roku gama podobno lepiej sieje  a w przyszłym roku chyba będziemy siac gaspardo pneumatycznym z podsiewaczem .  Powiem ci że nakupili sporo bo jabłek prawie nie robili  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6211    1

Witam,
Używa was do buraczków czerwonych  nawozu lubofoska pod buraki ? Niby jest dedykowany pod buraki ćwikłowe, ale burak ćwikłowy też ma podobne wymagania do tego nawoz posiada bor i mangan co jest ważnym też składnikiem. Myślałem o zakupie nawozu, jakie są wasze opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Kontraktujecie gdzieś buraki?? Jakie ceny na przemysł??

Przyłączam się do pytania o siew nasion jednokiełkowych, jakie odmiany i opinie ns ich temat...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7
Napisano (edytowany)

Nic się nie dowiesz , temat strasznie wolno się rozwija . Ja miałem do Real SA i za tydzień kazali dzwonić i pytać .

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12
Dnia 7.02.2018 o 11:39, mateusz44 napisał:

Nic się nie dowiesz , temat strasznie wolno się rozwija . Ja miałem do Real SA i za tydzień kazali dzwonić i pytać .

I co tam z Realem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

za podłużnego można 10 groszy więcej dostać, ale większą różnice ciężko uzyskać, tyle że podłużnego jest mniej na rynku a zapotrzebowanie też jest spore także może łatwiej kupca znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Albo armię ludzi :-P niedawno gadałem z gościem co 10 ha sieje podłużnego to wszytko ludzie ręcznie zbierają. One rosną nierówno, na różnych wysokościach mają liście i ciężko je ogłowić, zbiór utrudniony ale u mnie widzę większe plony i troszkę większa cenę więc jest to opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Ile to kasy trzeba na ludzi wiem że cena wyższa , ja za okrągłego miałem 20+VAT  nie wiele no ale orkanem przejechałem później żyłkami a koszt ich + - 120 na ha + ropa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12
13 godzin temu, mateusz44 napisał:

Lipa , na ten rok kontraktacji nie ma .

Żadnych warzyw nie chcą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Mnie interesował tylko buraczek .

 

A co do ogłowienia to rama z przekładnią kątową na górze koło pasowe  duże i dwa wałki jeden z lewej strony z tyłu, drugi z prawej z przodu tak żeby żyłki się mijały .Te wałki osadzone  są w obudowie na łożyskach na gornej czesci wałka koło pasowe małe a na dolnej talerz wielkosci małego talerza  kuchennego od spodu talerza przyspawany łancuch ( wczesniej był talerz z wywierconymi otworami jednak obroty po jakimś czasie przecierały ściankę ) i do tego łancucha przywiązuję żyłki najlepsza siwa kwadratowa  chyba  z 90gr  m jej wychodził , jak równo ładnie równo wygala na skłonach albo dołkach średnio, musi iść żyłka delikatnie nad korzeniem jak za   nisko to rwie żyłkę . W tym roku chciałem spróbować z buraczkiem jendokiełkowym wjeżdzał bym normalnie jak w cukrowe  orkan by ciął z przodu a z tyłu scinacz by jechał i ogławiał .Kiedyś próbowałem na wielkokiełkowym szło ale te boczne cieło w pół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj