wrobelek02

Buraczki ćwikłowe

Polecane posty

wrobelek02    11

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w tym roku zasiane 40 arów zebrałem gdzieś 17 ton cena na hurtowni 50 groszy . Pod buraczki dałem 5 rozrzutników obornika od świń na jesień a na wiosnę 3 rozrzutniki obornika kurskiego .

  • Like 1

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

czy mozna siac siewnikiem gama ktorym sialem buraki cukrowe w odstepie 16mm czym ty siales i czym to zbierales? da sie kombajnem buraczanym stool v100?mysle sprubowac na wiosne 30 arów zasiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Wielkie dzieki przemek121088 za odpowiedzi mozliwe ze posieje 30 arow na probe trzeba sie tylko za nasieniem rozejrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

jak 50gr za kg myć i workować to średnio sie opłaca o tej porze na giełdzie są po 70gr/kg a o rynku nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

normalnie 50 gr/kg nawet z umyciem i zapakowaniem to dobra cena, w tym roku jest tylko taki szal na wszelkie warzywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja miałem w tym roku zasiane 40 arów zebrałem gdzieś 17 ton cena na hurtowni 50 groszy . Pod buraczki dałem 5 rozrzutników obornika od świń na jesień a na wiosnę 3 rozrzutniki obornika kurskiego .

Jacka Kurskiego tego z PIS?!?!? :P :P :D:P;) :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloda    12

ja siałem mamie na ogródku xdd B) :D:) :) :lol:


PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Średnia cena to od 50 do 80 groszy/kg na dzień dzisiejszy. zależnie czy rynek czy hurtownia. Najlepsze zejście jest przed jakimiś świętami, czy to Bożę Narodzenie czy Wielkanoc, ale później w hurcie ciężko było w tamtym roku sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja miałem kiedyś po kilka ha buraczków ale cena przemysłówki około 20-25 gr z dostawą nie jest satysfakcjonująca, poza tym dość drogo wychodzi ochrona chemiczna, szczególnie przed chwastami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj