Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault Ceres 345 - kontrolka P

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:21

Renault Ceres 345 - kontrolka P Koledzy bardzo pilnie potrzebuję pomocy - ciągnik został w polu - nie jedzie.
Pali się tylko kontrolka "P" - dolałem płynu hamulcowego, odłączałem czujnik od ręcznego i kontrolka świeci się dalej. Kontrolka gaśnie wyłącznie po wciśnięciu pedału hamulca, ale kiedy poruszę reduktorem lub wcisnę przycisk sprzęgła, kontrolka zapala się znowu. Biegi nie włączają się, nie reaguje wogóle na ich włączanie. Co się dzieje?
Na co może wskazywać kontrolka P? (P w kółeczku)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Ceres 345 - kontrolka P Dzisiaj, 08:31
  •  

#2 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:35

Renault Ceres 345 - kontrolka P Może to być bieg parkingowy, lub ręczny, zobacz czy koła nie są zblokowane.
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#3 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:47

Może to być bieg parkingowy, lub ręczny, zobacz czy koła nie są zblokowane.

koła nie są zblokowane - traktor kawałek holowaliśmy.
Dziwne jest to, że kontrolka gaśnie po wciśnięciu pedału hamulca (a dokładniej po załączeniu się czujnika STOP) Kiedy trzymam wciśnięty pedał hamulca, kontrolka nie pali się, a jeśli np. próbuje włączyć przedni napęd - zapala się znowu. Tak jakby odcinała cały układ przeniesienia napędu - silnik pracuje, ale przekładnia wogóle nie reaguje.

#4 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:56

Renault Ceres 345 - kontrolka P Wygląda jakby się jakiś czujnik popsuł, w tym ciągniku jest chyba takie coś że odcina skrzynie jak jest na biegu parkingowym lub na hamulcu. Sprawdź wszystkie przewody, sądze że to wina elektroniki.
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#5 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 20:11

Renault Ceres 345 - kontrolka P Ciągnik nie posiada biegu parkingowego. A do tej pory nie odcinał skrzyni nawet jak był na hamulcu.
Posprawdzałem przewody i elektronikę, ale nadal nic <_< Próbuję znaleźć w internecie instrukcję do tego sprzętu, żeby sprawdzić opis kontrolek, ale nie ma nic:(
Kurcze rano muszę ruszyć, a tu bieda :D

#6 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 20:37

Renault Ceres 345 - kontrolka P Kolego jaką masz w nim skrzynie rewers jest mechaniczny?? i jak to się stało, po prostu stanął na polu nie było objawów przed??
A jak inne podzespoły?? podnośnik i hydraulika działają??
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 21:13

Kolego jaką masz w nim skrzynie rewers jest mechaniczny?? i jak to się stało, po prostu stanął na polu nie było objawów przed??
A jak inne podzespoły?? podnośnik i hydraulika działają??

Rewers elektroniczno-hydrauliczny. Sprzęgło też. Ciągnik po prostu stanął przy zmianie biegu na wyższy - zapaliła się kontrolka i amen. Wcześniej objawów tego typu nie było. Co do hydrauliki i podnośnika - nie sprawdzałem, zrobię to jutro jak będę na polu,ale myślę, że działają. Mam nadzieję, że rano jakoś uporam się z tematem, bo nie może sprzęt stać bezczynnie cały dzień. Chociaż nie wiem co robić <_<

EDIT: Aha zapomniałem - wspomaganie działa, więc hydraulika jest w porządku.

#8 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 06:53

Renault Ceres 345 - kontrolka P Kolega w Renault miał podobny problem winą był jakiś przewód przy czujniku tak mi mówił.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#9 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 11:42

Renault Ceres 345 - kontrolka P Sprzęt nadal nieruchomy. Sprawdziliśmy chyba wszystkie możliwe przewody i czujniki, wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Hydraulika, wspomaganie, wszystko działa. Poza przekładnią. Kontrolka "P" nadal nie pozwala ruszyć z miejsca.
Dolałem też oleju do przekładni, ale nadal bez zmian.

#10 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 26 wrzesień 2010 - 11:54

Renault Ceres 345 - kontrolka P Chyba nie ma innego wyjścia jak zaciągnąć ciągnik do domu i na spokojnie wszystko przejrzeć. Może jakiś bezpiecznik się spalił?
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 12:59

Renault Ceres 345 - kontrolka P Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem miernikiem i sprawa dalej stoi w miejscu :D

Koledzy a może posiada ktoś instrukcję do jakiejś podobnej Renówki i może mi podać znaczenie tej kontrolki? Na pewno sygnalizuje ona kilka rzeczy, z tym, że nie wiem jakich. Gdybym wiedział,mógłbym sprawdzić wszystko po kolei (i mam nadzieję wyeliminować problem.)

Edit:
Problem wyeliminowany. Tkwił w zerwanym przewodzie prowadzonym wewnątrz dźwigni zmiany biegów - pracownik na polu szarpnał dźwignią, naderwał i przeciął się jeden z przewodów. Przewód zwierał się z masą, więc na mierniku (podczas pośpiesznego sprawdzania na polu bez wyjmowania z gniazd bezpieczników) wykazało mi, że bezpiecznik jest w porządku - dopiero dziś przyszło mi do głowy, że jeśli jest jakieś zwarcie, to powinienem wyjąć wszystkie bezpieczniki i sprawdzić je dopiero po wyjęciu z gniazd. <_< Tak też zrobiłem - jeden z nich okazał się spalony - nie wiem za co dokładnie odpowiada, ale jego winą było to, że paliła się kontrolka P i nie przekazywało napędu na skrzynię.