Skocz do zawartości

Zdjęcie

stosowanie glean 70 wg

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 25 wrzesień 2010 - 12:20

stosowanie glean 70 wg witam, zakupiłem glean 70 wg na 5 ha pszenicy, na etykiecie napisano że można go stosować przedwschodowo jak i po wschodach, ale jak go kupowałem powiedziano mi żebym go niestosował po wschodach, tylko że nie uda mi się tak zrobić i potrzebował bym go stosować po wschodach, czy ktoś tak pryskał, dlaczego mi tak powiedziano, skoro etykieta pozwala ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stosowanie glean 70 wg Dzisiaj, 17:21
  •  

#2 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 13:19

stosowanie glean 70 wg Jak coś kupujesz to najpierw zapytaj się w sklepie dlaczego tak mówią i sam przeczytaj co pisze, a nie najpierw kupisz środek, a potem się pytasz czy jest dobry.

A teraz na tema: Napewno czytałeś ulotkę? Można stoswować po wschodach ale lepsze efekty są jak zastosuje się przed wschodami, pisze to jak wół na pierwszej stronie prawie na samej górze.

Poza tym dlaczego nie uda ci sie tego zrobić przed wschodami? Jak wiedziesz na pole zasiać to i opryskać też się da, poza tym nie masz tyle do pryskania żebyś nie dzążył opryskać 5ha, to raptem godzina roboty.

A tak poza tym jesteś pewny że to GLEAN 70???

#3 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 25 wrzesień 2010 - 14:44

stosowanie glean 70 wg [quote name='marekgizio' date='25 September 2010 - 15:19' timestamp='1285417178' post='562394']
Jak coś kupujesz to najpierw zapytaj się w sklepie dlaczego tak mówią i sam przeczytaj co pisze, a nie najpierw kupisz środek, a potem się pytasz czy jest dobry.

A teraz na tema: Napewno czytałeś ulotkę? Można stoswować po wschodach ale lepsze efekty są jak zastosuje się przed wschodami, pisze to jak wół na pierwszej stronie prawie na samej górze.

dobra dzię ki chciałem się upewnić, pierwszy raz ten sirodek stosuje, poprostu trzymać się etykiety

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 25 wrzesień 2010 - 18:59

stosowanie glean 70 wg Ja jak siebie pryskałem oziminę na wiosnę nie dało to oczekiwanych efektów, więc uważam że zawsze lepiej zaraz po siewie opryskać i mieć spokój. Nie zadziałało dlatego, że niektóre chwasty dopiero wschodziły, a niektóre już kwitły. Tam piszę że po wschodzie zboża do 2-3 liścia??
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#5 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 10:05

stosowanie glean 70 wg witam! mam pytanie tydzień temu siałem żyto że względu na deszcze nie popryskałem jeszcze na chwasty ,ale jutro piatek ma u nas nie padać ,więc nie bedzie problemu po tygodniu żyta prskać czy lepiej poczekać na 3 liscie juz? dzieki pozdrawiam

#6 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 29 wrzesień 2010 - 10:16

stosowanie glean 70 wg no teraz to już trzeba czekać bynajmniej na 2 listki
Life Is Brutal...

#7 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 10:27

stosowanie glean 70 wg

no teraz to już trzeba czekać bynajmniej na 2 listki

a podobno można siać nawet 5 dni po sianiu ? jeden kawałek zasiałem w piątek to jutro będzie 6 dni po sianiu ,drugi kawałek zasiałem w sobotę czyli jutro będzie 5 dni jak w piątek popryskam to co się satnia ? za pózno już podobno gleanem lepiej na pole niż na 3 listki?

#8 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 11:15

stosowanie glean 70 wg

a podobno można siać nawet 5 dni po sianiu ? jeden kawałek zasiałem w piątek to jutro będzie 6 dni po sianiu ,drugi kawałek zasiałem w sobotę czyli jutro będzie 5 dni jak w piątek popryskam to co się satnia ? za pózno już podobno gleanem lepiej na pole niż na 3 listki?

bo nie wiem czy na 6 dzień czyli jutro moge pryskać czy zaszkodzi to na zboże ? proszę o podpowiedzi?

#9 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 11:45

stosowanie glean 70 wg Po siewie do 3dni, a po wschodach od fazy 2 liści.

Ja pryskam tego samego dnia co sieję, przeważnie jak siewnik kończy siać na polu to odrazu pryskam na wilgotną glebę. Jak widzę że sie niewyrobię z opryskiem to przerywam sianie, żeby niebyło tak ze zasieję a potem przyjdzie zła pogoda i mi sie odciąga oprysk, najwyżej kończę siew później ale oprysk jest wykonany w terminie. Glean najlepiej działa po siewie.

6dni to stanowczo za późno.

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 19:00

stosowanie glean 70 wg bo chodzi o to że do 3 dni to jeszcze nie szpilkuje a tak jak u ciebie mineło 6 dni i już listek prawie jest <_< ale jest na tyle słaby że opryskiem go zniszczysz (rośline) ewentualnie może tylko uszkodzisz

Ja też muszę czekać ale nie ma strachu glean bierze równie dobrze i po wschodach nawet w tamtym roku było dość zimno i deszczowo a zadziałał ( mówili że na darmo pryskam) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 22:03

stosowanie glean 70 wg

bo chodzi o to że do 3 dni to jeszcze nie szpilkuje a tak jak u ciebie mineło 6 dni i już listek prawie jest <_< ale jest na tyle słaby że opryskiem go zniszczysz (rośline) ewentualnie może tylko uszkodzisz

Ja też muszę czekać ale nie ma strachu glean bierze równie dobrze i po wschodach nawet w tamtym roku było dość zimno i deszczowo a zadziałał ( mówili że na darmo pryskam) ;)

czyli teraz już za pózno ? to teraz po wschodach ,ale podobno ma być w pazdzierniku zima ? czy może teraz lepiej wczesną wiosną ?

#12 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 07:57

stosowanie glean 70 wg

czyli teraz już za pózno ? to teraz po wschodach ,ale podobno ma być w pazdzierniku zima ? czy może teraz lepiej wczesną wiosną ?

a z waszego doświadczenia to lepiej teraz pryskać na wiosnę czy można jeszcze w tym roku jak bedzie pogoda?

#13 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 17:27

stosowanie glean 70 wg

a z waszego doświadczenia to lepiej teraz pryskać na wiosnę czy można jeszcze w tym roku jak bedzie pogoda?

Mozna pryskać Gleanem do fazy szpilkowania jak ziemia wilgotna, ja stosowałem ten preparat ponad 20 lat i wiem jak działa, przestalem go stosować bo przestał działać jak należy mimo że stosowałem go na przemian z Maratonem. Jest teraz tyle lepszych preparatów choścby Maraton, Stomp, Lentipur, Boxer, Expert met itd po co się upierać tym Gleanem ?

#14 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 03 październik 2010 - 08:00

stosowanie glean 70 wg Teraz są przymrozki a zasiałem żyto dopiero co. Czy doglebowo można dać glean rozpuszczony w rsm-mie?

#15 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 03 październik 2010 - 09:28

stosowanie glean 70 wg Wiesz co Lukasz ja bym rozdielił RSM i Glean. Najpierw opryskałbym Gleanem (czego Glean?) a potem zastosował RSM w niezbyt dużym stęzeniu, poprostu wydaje mi się że będzie zbyt wysokie stęzenie Gleanu a roztworze RSM-u, ja bym takiego zabiegu nie zaryzykował. pozdrawiam

#16 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 13:04

stosowanie glean 70 wg przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

#17 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 13:12

stosowanie glean 70 wg Tu nie chodzi o godzinę lecz o to ,że ziarno jeszcze nie jest na wierzchu :P

#18 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 17:08

stosowanie glean 70 wg

przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

Zaraz ze stołka spadnę :lol: :lol: :lol:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#19 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 wrzesień 2011 - 17:12

stosowanie glean 70 wg

przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

Wtedy kiedy ziarno nie jeszcze nie zeszło. Możesz pryskać od razu po siewie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 17:48

stosowanie glean 70 wg

A co tu nie rozumieć. Przed wschodowo czyli przed wschodem księżyca. Ale księżyc nie może być w pełni bo wszystko ci oprysk spali.

A tak poza tym to wyrazy współczucia dla rodziny.