Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 7745

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:35

zetor 7745

Dobra, ale co z tymi starymi zetorami mulisty jest czy nie?> pamiętam jak mi belował 7211 to niewiadomo kiedy zdusiło go i zgasł,

Miałem 7211 i mimo że był słabszy od "osiemdziesiątki" sprawiał wrażenie bardziej żywego na niższych obrotach. A to że go zdusiło i zgasł to chyba normalne, nie wiem czego oczekujesz od ciągnika 63KM, podepnij pod 95KM to Ci będzie co chwila zrywało zabezpieczenia na prasie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • 19 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 7745 Dzisiaj, 02:49
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:36

zetor 7745 Sorki, ale pisałem że jak go przestawił na dawce pliwa idzie dobrze ale chla jak smok, podejrzewam że w większości zetory mają zmniejszaną dawkę paliwa i stąd jest opinia że to mułu, nie jestem anty zetorowo nastawiony bo sam chce kupić proxime 6441 a dlatego tą mniejszą bo jak narazie bedzie wystarczająca myślałem o większej 8441 ale naczytałęm się tutaj i od ludzi że na biegu jałowym pali 6l/mtg to sorki ale lamborghini czy perkins 110 km ma takie spalanie a zrobi 2 razy wiecej, to ile w transporcie palą te 7745? tzn mniej czy podobnie do 914?

#23 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:52

zetor 7745 No ja osobiście miałem przyjemność jeździć ursusem 4512 z silnikiem perkinsa, i po przesiadce na zetora 7711 to bez porównania. Ja uważam wręcz przeciwnie, dla mnie zetor to mocny i zwawy ciągnik, i możecie mi mówić ze palą dużo ale po zmianie C-360 3p na zetora zostało mi 40 l paliwa z zapasów, które zawsze kupowałem do 3 P. Co z tego że inny ciągnik pali 4 mtg na godz a zetor 6 jak zetorem mam prawie 2 razy lepszą wydajność,. Opinia, że zetor pali dużo wzięłą się stąd, że w latach 90 nie były tak dostępne odpowiednie maszyny do zetorów i każdy pracował nimi z maszynami od C-360, które są po prostu za małe, i przez to paliły one sporo, a nie przekładało się to na wykonaną pracę.

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:01

zetor 7745

No ja osobiście miałem przyjemność jeździć ursusem 4512 z silnikiem perkinsa, i po przesiadce na zetora 7711 to bez porównania. Ja uważam wręcz przeciwnie, dla mnie zetor to mocny i zwawy ciągnik, i możecie mi mówić ze palą dużo ale po zmianie C-360 3p na zetora zostało mi 40 l paliwa z zapasów, które zawsze kupowałem do 3 P. Co z tego że inny ciągnik pali 4 mtg na godz a zetor 6 jak zetorem mam prawie 2 razy lepszą wydajność,. Opinia, że zetor pali dużo wzięłą się stąd, że w latach 90 nie były tak dostępne odpowiednie maszyny do zetorów i każdy pracował nimi z maszynami od C-360, które są po prostu za małe, i przez to paliły one sporo, a nie przekładało się to na wykonaną pracę.

Zgoda miko, ale to jak masz samą produkcję roślinną i odpowiednie maszyny, a jak ja mam chodowlę i czy tym perkinsem czy zetorem tak samo będe ładował bele i gnój turem z tym samym rozrzutnikiem i beczką jeździł i tą samą przyczepą woził po 22 belki, tym samym siewnikiem siał itd itd więc będe w takim układzie bardzo stratny.
A tak na marginesie coś dużo paliło Twoje 3p bo mój mf 255 w lekkich pracach jak zgrabiarka lekki transport itd spala 2,5l/godz zegarową (kilka razy mierzyłem bo sam nie wierzyłem)
ale z tym 4512 to może i masz racje bo znajomy ma tego perkinsa i 7245 i twierdzi że zetor wydaje sie być silniejszy, ale kolo do oszczędnych a może skąpych ludzi należy i ile to on się co roku musi nażalić ile to spali jego zetor przy ośnieżaniu drogi to jak tu nie pytać o spalanie :) :rolleyes:

#25 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4467 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:02

zetor 7745

No ja osobiście miałem przyjemność jeździć ursusem 4512 z silnikiem perkinsa, i po przesiadce na zetora 7711 to bez porównania. Ja uważam wręcz przeciwnie, dla mnie zetor to mocny i zwawy ciągnik, i możecie mi mówić ze palą dużo ale po zmianie C-360 3p na zetora zostało mi 40 l paliwa z zapasów, które zawsze kupowałem do 3 P. Co z tego że inny ciągnik pali 4 mtg na godz a zetor 6 jak zetorem mam prawie 2 razy lepszą wydajność,. Opinia, że zetor pali dużo wzięłą się stąd, że w latach 90 nie były tak dostępne odpowiednie maszyny do zetorów i każdy pracował nimi z maszynami od C-360, które są po prostu za małe, i przez to paliły one sporo, a nie przekładało się to na wykonaną pracę.

Święte słowa...Jak ktoś ma do takiego zetora maszyny od 360 to wiadomo że pali dużo...wtedy jest mała wydajność i dlatego....Zetor z serii 7XXX powinien mieć większe maszyny niż te od 360....Wtedy taki zetor jest naprawdę ekonomiczny....Z maszynami od 360 powinien pracować zetor 5211 i to będzie miał większy zapas mocy jak 360....Wiec historia że zetory dużo palą jest wyssana z palca.....

Zgoda miko, ale to jak masz samą produkcję roślinną i odpowiednie maszyny, a jak ja mam chodowlę i czy tym perkinsem czy zetorem tak samo będe ładował bele i gnój turem z tym samym rozrzutnikiem i beczką jeździł i tą samą przyczepą woził po 22 belki, tym samym siewnikiem siał itd itd więc będe w takim układzie bardzo stratny.
A tak na marginesie coś dużo paliło Twoje 3p bo mój mf 255 w lekkich pracach jak zgrabiarka lekki transport itd spala 2,5l/godz zegarową (kilka razy mierzyłem bo sam nie wierzyłem)
ale z tym 4512 to może i masz racje bo znajomy ma tego perkinsa i 7245 i twierdzi że zetor wydaje sie być silniejszy, ale kolo do oszczędnych a może skąpych ludzi należy i ile to on się co roku musi nażalić ile to spali jego zetor przy ośnieżaniu drogi to jak tu nie pytać o spalanie :) :rolleyes:

No fakt faktem że zetor w pracach typu sianie spali dużo (ale zależy jaki siewnik)po prostu w takich pracach zetorem jak sianie,rozsiewanie nawozów, dajesz wiekszy bieg i male obroty i wtedy tez pali mało.....Ale do transportu zetor jest super....
Koledzy ale spalanie to nie wszystko...liczy sie też komfort pracy,awaryjność.

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:07

zetor 7745

Święte słowa...Jak ktoś ma do takiego zetora maszyny od 360 to wiadomo że pali dużo...wtedy jest mała wydajność i dlatego....Zetor z serii 7XXX powinien mieć większe maszyny niż te od 360....Wtedy taki zetor jest naprawdę ekonomiczny....Z maszynami od 360 powinien pracować zetor 5211 i to będzie miał większy zapas mocy jak 360....Wiec historia że zetory dużo palą jest wyssana z palca.....

Nie popadajmy w skrajności, bo np. 4514 czy każdy inny perkins o mocy około 70 km potrafi w lekkich pracach spalić nawet poniżej 4l/godz zegarową, a który 4 cyl zetor to potrafi? A w ciężkiej robocie może i spalania są podobne, ale perkins wraz trochę mniej spali.
Z tym ze 5211 ma zapas z maszynami od c360 to prawda, kumpel niedawno kupił i tak twierdzi, jednak dodaje że spalić też potrafi jak sie mocno depcze w gaz tyle co i c360

#27 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4467 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:12

zetor 7745

Nie popadajmy w skrajności, bo np. 4514 czy każdy inny perkins o mocy około 70 km potrafi w lekkich pracach spalić nawet poniżej 4l/godz zegarową, a który 4 cyl zetor to potrafi? A w ciężkiej robocie może i spalania są podobne, ale perkins wraz trochę mniej spali.
Z tym ze 5211 ma zapas z maszynami od c360 to prawda, kumpel niedawno kupił i tak twierdzi, jednak dodaje że spalić też potrafi jak sie mocno depcze w gaz tyle co i c360

Co do spalania w cięzkich pracach podaje....
Zetor 7011 na hektar orki spalił 13 litrów przy czym ja jechałem non stop na 2 tys obrotów :rolleyes:
4514 oral kumpel spalił 15 l a jakie obroty to nie wiem....

Wiem że predkość z jaką jechalismy była podobna....I pługi takie same....

Wiec wniosek wysuń sam......

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:17

zetor 7745

Co do spalania w cięzkich pracach podaje....
Zetor 7011 na hektar orki spalił 13 litrów przy czym ja jechałem non stop na 2 tys obrotów :rolleyes:
4514 oral kumpel spalił 15 l a jakie obroty to nie wiem....

Wiem że predkość z jaką jechalismy była podobna....I pługi takie same....

Wiec wniosek wysuń sam......

Może miał pługi innej firmy może lemiesze nowe a może .. może jest głębokie, dla mnie te porównania w orce nie są miarodajne, dla mnie najważniejsze to spalanie pod obciązeniem i w lekkiej robocie przy wykorzystaniu całego zakresu obrotów na godz zegarową, chociaż jak perkinsa dusić do dechy to też łyknąć potrafi, mój mf 255 jak ma ciężką robotę pali przeciętnie 4l/godz zegarową ale chciałem sprawdzić ile na max wychla i dałem mu tak w dupe że prawie się zagotował i wyszło mi 5,5 /godz zeg.

#29 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:18

zetor 7745 Ja uważam, że zetor spali mało w ciężkich pracach, a w lekkich faktycznie wyjdzie sporo i tego nie da się zaprzeczyć. Moja wypowiedź odnosiła się do zdania, że jest zamulony i słaby. Ja gdybym miał wybierać ciągniki to jako główny wziąłbym 3 razy zetora ale jako pomocniczy typu zgrabianie, czy sianie nawozów faktycznie wolałbym chyba fergusona lub c-360 3p niz np. 5211. No ale gdyby miał chodzić w turze to chyba wolałbym zetora niz ursusa gdyż jest bardziej wytrzymały, zwrotniejszy, i bardziej komfortowy.

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:21

zetor 7745

Ja uważam, że zetor spali mało w ciężkich pracach, a w lekkich faktycznie wyjdzie sporo i tego nie da się zaprzeczyć. Moja wypowiedź odnosiła się do zdania, że jest zamulony i słaby. Ja gdybym miał wybierać ciągniki to jako główny wziąłbym 3 razy zetora ale jako pomocniczy typu zgrabianie, czy sianie nawozów faktycznie wolałbym chyba fergusona lub c-360 3p niz np. 5211. No ale gdyby miał chodzić w turze to chyba wolałbym zetora niz ursusa gdyż jest bardziej wytrzymały, zwrotniejszy, i bardziej komfortowy.

Oj ale już nowa proxima zwrotna nie jest :angry: , a jak oceniacie wytrzymałość skrzyni biegów i tych zwolnic bo proxima chyba ma takie same jak stare zetry, no i jak naprawde jest z tym sprzęgłem jest delikatne i wycierają się szybko łapki czy nie? bo w turze to naważniejsze bedzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:23

zetor 7745 Można porównać testy spalania DLG, jest tam 4514 s także nowsze zetory.

#32 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:29

zetor 7745 Co do zwolnic i skrzyni to powiem ci tak, ze ja mam przebieg ok 5500 mtg i nie robiono w tym nic, a w SKR w moim rejonie mają 7211 z przebiegiem 15 tys mtg i nie robiono w nim nic oprócz wymiany kompletów opon, które są już chyba 6 :rolleyes: a sprzęgło to chyba w tamtym roku robili. Proxima z moich obserwacji jest w miare zwrotna, trochę jeździłem i mi się podobało, ale każdy ma inne zdanie.

#33 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:06

zetor 7745

Co do zwolnic i skrzyni to powiem ci tak, ze ja mam przebieg ok 5500 mtg i nie robiono w tym nic, a w SKR w moim rejonie mają 7211 z przebiegiem 15 tys mtg i nie robiono w nim nic oprócz wymiany kompletów opon, które są już chyba 6 :rolleyes: a sprzęgło to chyba w tamtym roku robili. Proxima z moich obserwacji jest w miare zwrotna, trochę jeździłem i mi się podobało, ale każdy ma inne zdanie.

Jak proxima i może wiesz coś na temat spalania? :)

#34 Share przemo87

przemo87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 luty 2008 - 22:14

zetor 7745 co do spalania w zetorach to wszyscy którzy mówiaze zetory palajak smoki to poprostu raczej nei pracowali zetroami i nie wiedzą jkaie do nich maszyny podpiącam 2 zetorki 7745 turbo dopiero niredawno kupiony a tak przez 7 lat mój 5211 obrabiał rocznei ponad 30 hektarów i nie nazekam na niego wolel 100 razy 5211 niz ursusa 3512 lub c 360

#35 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 15 luty 2008 - 23:18

zetor 7745 Podobnie jak przemo, nie zamieniłbym swojego zetorka na c 360. Komfort pracy jest nieporównywalny, jest ciszej w zetorku, i przyjemniej.

#36 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 15 luty 2008 - 23:21

zetor 7745 ale koledzy gdzie tu porównywac zetora do c-360... ;) to jest calkiem inna bajka.. :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#37 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 03 marzec 2008 - 18:23

zetor 7745 A czy to prawda ze w 7745 przedni napęd załancza sie sam?

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#38 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4467 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:30

zetor 7745 nie ma kontroli trakcji wiec nie ;)

#39 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:16

zetor 7745 A nieprawda bo potrafi się sam załączyć, szczególnie jak widełki ustalające wajchę włączającą są zużyte ;) Nie raz tak miałem w swoim, najlepiej jak włączył mi się kiedyś na szosie tak przy 35 km/h to myślałem że już mi się skrzynia rozleciała tak zawyło ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jony23

jony23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:sport siłownia

Napisany 19 wrzesień 2008 - 17:48

zetor 7745 witam mam pytanie odnosnie tego zetora a wiec czy w tym modelu jest mozliwe wlaczenie WOM na 1000 obrotow a jesli tak to w jaki sposob ? :lol:
Z E T O R 7 7 4 5