Gość

Ciągniki TYM

Polecane posty

Gość   
Gość

Prosze o opinnie na temat tych maszyn , może ktoś ogladał z bliska ,jeżdził???

Jakie macie odczucia, co możecie powiedzieć na temat wykonania no o oczywiście ceny (czy jedno z drugim idzie w parze??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

pisało kiedyś w poradniku rolniczym i go chwalili <_<




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Przecież to nie chinol od komunistów, którzy idą na ilość. Mi te ciągniki się nawet podobają, kabiny bardziej mi się podobają niż w nowych Ursusach. Fajne ciągniki, z bogatym wyposażeniem, w każdym modelu masz w standarcie klimę i rewers <_<


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oficialna stronka tej marki

 

www.tym-traktor.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1988    0

wygląd to nie wszystko

ja uważam że na kupno tych ciągników jest jeszcze za wcześnie bo są moim

zdaniem zbyt krutko na naszym rynku żeby się nie okazało że kupisz no szceże mówiąc fajny ciągnik i zostaniesz z nim sam a mianowicie jak tej firmie nieuda się na polskim rynku to się zwiną a ty zostaniesz bez serwisu części no bo z azji sprowadzać to troche duży koszt bedzie mogli by mieć takie troche średnie ciągniki a nie taki duży przeskok duży-mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

jeżeli tak wszyscy by myśleli, to żadna nowa marka nie przyjęłaby się na rynku a za kilkanaście lat starzy monopoliści dopiero by zaczęli dyktować warunki :D . Uważam że bardzo dobrze że pojawiają się nowe firmy i "kradną" setne procent dużym markom. Co do serwisu, to podam przykład innej koreańskiej marki której ciągnik użytkuje - Kioti. U nas jest to całkowita nowość i nadal marka egzotyczna ale przymierzając się do zakupu rozglądałem się szerzej i co znalazłem : firma z długim doświadczeniem w tej branży , bazowali na patentach Kuboty i mają nadal ich licencje, marka bardzo powszechna w USA podobnie jak Kubota i co najważniejsze nikt ich tam do "chinoli" nie porównuje, mają dobrą opinię. Co najbardziej mnie przekonuje to to że od razu wchodzą do całej Europy, widać ich markę w : Holandii, Niemczech, Anglii, Norwegii, Danii ale także na Białorusi, Bułgarii, Estonii, Czechach. Przyjmując najgorszy wariant, wg mnie bardzo mało prawdopodobny że marka słabo się odnajdzie we wszystkich tych krajach, to przecież w skali Europy sprzedadzą tych ciągników sporo i nie wyobrażam sobie Niemca lub Norwega jak po części do Korei jedzie. Ich dilerzy na pewno mają wieloletnie umowy gwarantujące serwis. Centralny magazyn części znajduje się w Holandii. Jak wpakowałem się tyłem do niskiego garażu w zimie i rozbiłem szybę to szyba z osprzętem była po 3 dniach i usterka usunięta i nic nie zapłaciłem bo dali mi pakiet AC,OC,NW w promocji przy zakupie ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanTadeusz    0

przymierzam się do kupna ciągnika TYM 100 km ale się trochę boję bo to jednak nowość. może ktoś się wypowie z użytkowników? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jeśli TYM to licencyjna Kubota lub chociaż po części na Kubotach się opierają to ciągnik wart uwagi. Mam Kubotę i wiem co mówię - to są naprawdę dobre ciągniki , proste , skuteczne , bez nadmiernej ilości elektroniki , a TYM - no cóż - nowość na naszym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

czyste składaki. silnik perkinsa, hydraulika boscha, każdy podzespół z czego innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak większosć ciagników dzisiaj. Chyba lepiej niech jedna firma robi np mosty która sie w tym specjalizuje dla innych marek ciągników. Niżeli każda marka ma robic mosty które im nie wychodzą i psuja renome danej marki


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Haha chyba Belarus nie jest dziś jeszcze takim "składakiem" ;) "składaki" to norma dziś...orientuje się ktoś jaka jest cena tego 100konnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

TYM 1003 ok. 170tys. brutto.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Haha chyba Belarus nie jest dziś jeszcze takim "składakiem" ;) "składaki" to norma dziś...orientuje się ktoś jaka jest cena tego 100konnego?

Belarus no i Landini np, a nie wie ktos czy by mozna teakiego TYMA na probe gdzies dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

Dość ciekawy ciągnik dobre silniki i wyposażenie :) standardowe

ale ta hydraulika Bosch mnie nie przekonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

mój brat pracuje w serwisie Mercedes Truck i ma bardzo dużo to czynienia z firma Bosch ponieważ większość podzespołów montowanych jest tej marki i porostu zeszła na psy :P

Mercedes od 2006 roku przestał montować ich części ponieważ psuły reputację marce

Takie są po prostu moje przypuszczenia nie wiem dokładnie jak jest w ciągnikach może akurat jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik13    0

TYM nie ma nic wspólnego z Kubotą.

 

A właśnie że TYM ma "coś" wspólnego z KUBOTĄ!!! Mają tą samą przednią oś napędową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj