Skocz do zawartości

Reklama

Ciągniki TYM

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
58 odpowiedzi na ten temat

#21 dasiu87

dasiu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, dobra książka ,w wolnych chwilach basen

Napisany 08 grudzień 2011 - 17:00

Dość ciekawy ciągnik  dobre silniki i wyposażenie :)  standardowe
ale ta hydraulika Bosch mnie nie przekonuje

#22 krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • 1122 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 17:29

dlaczego?
przecież Boscha montują w wielu ciągnikach
jak posiadacze oceniają ten ciągnik?
red power

#23 dasiu87

dasiu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, dobra książka ,w wolnych chwilach basen

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:22

mój brat pracuje w serwisie Mercedes  Truck i ma bardzo dużo to czynienia z firma Bosch ponieważ  większość podzespołów montowanych jest tej marki i porostu zeszła na psy :P
Mercedes od 2006 roku przestał montować ich części ponieważ psuły reputację marce
Takie są po prostu moje przypuszczenia nie wiem dokładnie jak jest w ciągnikach może akurat jest ok ;)

#24 kazik13

kazik13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:32

Zobacz postKrzysztofJ, o 12 marzec 2011 - 11:40, powiedział:

TYM nie ma nic wspólnego z Kubotą.

A właśnie że TYM ma  "coś" wspólnego z KUBOTĄ!!! Mają tą samą przednią oś napędową.

#25 kris14

kris14

Stary Kombinator

• Members
  • PipPipPip
  • 5633 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:45

To dlaczego się tym nie chwali ;) ?

#26 kazik13

kazik13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:50

Mam pytanie szczególnie do właścicieli ciągników TYM model T903 lub T1003 a dokładnie jakie jest zużycie paliwa w ciężkich lub lżejszych pracach i czy interculer w t1003 ma duży wpływ na zużycie paliwa? A jak się sprawuje w nich elektronika? Przymieżam się do kupna jednego z tych modeli z turem więc prosiłbym o jakieś porady i wskazówki na ten temat. Może ktoś z wielkopolski ma ten ciągnik?

Nie wiem dlaczego się tym nie chwali ale byłem na polagrze w Poznaniu i osobiście widziałem że mają taką samą oś napędową,a wcześniej przedstawiciel TYMa o tym mówił.

Edytowany przez Marcin91, 12 kwiecień 2012 - 18:35.
post napisany kursywą

#27 Service

Service

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:55

Witam jako że znam bardzo dobrze te traktorki mogę pomagać i udzielać informacji na ich temat głównie z punktu serwisowego jak i handlowego pokieruje.
co do t1003 i t903  spalanie w tych trktorkach jest na poziomie 4-11 literków ON wszystko zależy co robi i jak pracuje operator ciągnika czy potrafi dobierać biegi i obrotu ma to bardzo duży wpływ przy pracy np w pługu ciągnik nie powinien przekraczać 1800rpm wtedy ma największy moment obrotowy wyższe obroty to tylko większe spalanie i jedynie może szybciej jechac. Elektronika w  trych traktorach jes na poziomie dobrej wygody i nie jest skomplikowana ani także niepotrzenie nafaszerowana. układ podnośnika na boshu przez 3 lata sprzedaży nie była jeszcze wymieniona żadna część odpowiadająca za sterownie podnośnika przy sprzedaży jakieś 200-300 traktorków. z pozostałą elektroniką też nie ma problemu. co do mostów to jeżeli ktoś chce wiedzieć to kubota pierwsze traktory robiła później niż fabryka tyma więc nie wiado kto był z czym pierwszy

#28 Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • 483222
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo, Anime, Manga, Książki(przedewszystkim Fantasy), Gry

Napisany 01 maj 2012 - 19:02

W takim razie powiedz mi jak ze zwrnością i udźwigiem, ponieważ powoli zaczynam szukać ciągnika który byłby wykorzystywany do lekkich prac typu, opryskiwacz 2,5 k litrów, rozsiewacz 1,5k i w żniwa z przyczepkami. Posiadam Deutza 120 KM, nowego Fendta 312 i przydał by sie jakiś ciągnik do lżejszych prac...
preferował bym coś koło 80-90 KM, jak takie TYMy wypadają z spalaniem w takich pracach?

#29 Service

Service

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 maj 2012 - 08:12

przede wszystkim można wpisać w google tym-traktor.pl  i tam jest mnóstwo informacji na stronie importera
co do zwrotności to promien skrętu 3700mm mówi sam za siebie....
udźwig podnośnika 4300kg.
Spalanie w dużej mierze zależy tez  od użytkownika ale jak wiadomo jest tam zwykła 4 turbo perkins bez elektroniki
więc jak wiadomo oszczednośc.

Edytowany przez milanreal1, 05 maj 2012 - 22:14.

#30 domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 12:11

Witam . Mam pytanie ma ktoś może ten ciągnik w łódzkim bo planuje zakup tego najmocniejszego modelu i chciał bym porozmawiać jak wygląda eksploatacja w prawdziwej pracy na co dzień a nie czytać opinie co ktoś słyszał itp... Pozdrawiam .

#31 karakan21

karakan21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 13:10

w połowie września bede miał go na podwórzu :) jestem z łódzkiego a opinii zasięgałem u gościa który kupił 4 lub nawet 5 tych TYM-ow od dilera a nawet importera z Zapola (Hydromasz). Gościu mnie przekonał a też borykałem sie z takimi pytaniami jak wy. po 1 sezonie zrobił już ponad 2000 mth i nic sie nie leje i nie stuka, w standardzie wygoda jak w zachodnim o 30 tys droższym i mniej oszczednym wiec poco przepłacać? O części nie ma co sie martwić bo gdyby odpukać cos nie wypaliło to maja podpisana umowę o stałą dostępność czesci z tego co sie orientowałem na okres ok 15lat. pozdrawiam

#32 LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 07:40

Czy od ostatniego wpisu przybyło kilku nowych użytkowników traktorów TYM? Myślę o zakupie jakiegoś niedużego żeby zastąpić leciwą C330 i 4512 - szkoda że te 50-60KM mają słaby udźwig w porównaniu do LAMPO itp
www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

#33 salvador

salvador

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:13

Chodzi mi o nowe  opinie tym 603 i o inne tymy cz są wytrzmałe pod względem jakościowym i nie tylko.

Edytowany przez salvador, 02 grudzień 2012 - 10:49.

#34 kowal91

kowal91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:38

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich. Planuje zakup nowego ciągnika więc rozglądam się powoli. Oglądałem wiele różnych ciągników ale największe wrażenie zrobił na mnie TYM a dokładnie model t903 interesują mnie opinie użytkowników po zdjęciach na forum widzę że przybyło nowych posiadaczy. Jak z ich awaryjnością, kosztami przeglądów, spalaniem i ogólnie jak się sprawują z góry dziękuję .

#35 filip3512

filip3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:zapraszam na móje konto na youTube/ https://www.youtube.com/user/Filipjuszczak/videos

Napisany 30 marzec 2013 - 17:28

mam stronę co są opinie modelu T 603. http://www.agroopini...m&model=t603 st

#36 mateo9320

mateo9320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:32

witam chciał bym zaciągnoc' waszych opini  może ktos ma albo wie  i coś słyszał ... który lepszy D-F 310 eloline  .czy Tym T603   maszyny 62KM i 58.5 KM  co byście o tym powiedzieli co polecacie i dlaczego proszę o plusy i minusy ..

#37 radzio0987

radzio0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • 19653800

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:15

Ja mam t503 już 3 lata , 1,5k motogodzin. Jedyna awaria którą warto wymienić to zamek maski, nie smarowany sie zacinał.
Przy orgilanlnym ładaczu LT500 opony strasznie lecą, ale głownie przez nie odczepianie tura który jest codziennie potrzebny a pola są nieco oddalone. Jest plan na wymianę na opony z koparko-ładowarki, nieco twardsze. Ciągnik pracuje zamiast t-25 i c-360, opryski,nawóz, uprawa ziemniaków,trawy i wszystkie prace ładowaczem.
Jeśli miałbym teraz wybierać zdecydowałbym się na niego ponownie. Byłem 2 właścicielem w kraju i udało się wynegocjować niezłą cenę 104tys z ładowaczem i osprzętem (krokodyl,chwytak), łyżka w komplecie. Niestety podobno zaczynają szaleć z cenami.

#38 lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:46

TYM T1003 różni się od Tyma T903 tylko intercoolerem. Oglądałem również pewien materiał filmowy na temat tych ciągników i tam mówili, że te 10 km różnicy między tymi modelami daje właśnie ten intercooler. Czy jest więc możliwe, że taka niby chłodnica doładowanego powietrza dawała aż tyle mocy?

#39 Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:58

intercooler dobrze zamontowany do zwykłego turbodiesla potrafi podnieśc moc  nawet ponad 20%

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#40 jacek0

jacek0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:37

Witam! Mam zamiar kupić Tym 603, jest może na forum Ktoś kto posiada taki ciągnik i cz mógłby podzielić się opinią na jego temat???

Zobacz także