adiksutil16

Problem z podnośnikiem W zetorze 5340

Polecane posty

adiksutil16    9

Witam.

Miałem takie coś orałem sobie i nagle kiedy podnosze podnośnik to sie dzwiga i zaraz szybko spada i tak podskakuje cały czas io nie wiem co jest grane czy może tłok z podnośnika przepuszcza na uszczelce

Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Jezeli podniesiesz i sam sobie opada i po chwili sie podnosi i tak w kolko to masz do wymiany uszczelnienia na tloczysku. Rozdzielacz raczej nie powinien przepuszczac, ale wykluczysz to dopiero po zrobieniu tloczyska.

 

Olej ucieka na uszczelnieniach (bardzo mozliwe ze zostal tylko metalowy pierscien) i podnosnik opada. Rozdzielacz w pewnym momencie wykrywa to opadniecie i podaje olej zeby maszyna byla tak wysoko jak sobie ustawiles. Podniesie, odcina olej ale on sobie dalej ucieka i tak w kolko <_<


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

mysle że masz racje tylko rozebrałem to i uszczelnienia na tłoku są ok nie wiem dla pewności kupie te uszczelnienia nowe i spróbuje ale moze być też że rozdzielacz nie trzyma oleju i ciężar na podnośniku powoduje wracanie oleju z powrotem do rozdzielacza i potem pompa znowu pociska i tak w koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No to troche dziwna sytuacja bo zwykle to te uszczelnienia wylatują, rozdzielacz jest raczej trwalszy.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

no ale wszyscy specjaliści mówiąże uszczelnienia są dobre ja też na nich nic złego nie widze. Potrzebuje adresy zakładów regenerujących te rozdzielacze w okolicach Lublińca-Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

A nie pomyślał ktoś o siłowniku wspomagającym. One też lubią przepuszczać i dlatego podnośnik opada. Jeśli masz siłownik/i wspomagające przy podnośniku spróbuj je odłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czy podnośnik zachowuje się tak samo bez zapiętej maszyny? Zrób test zachowania podnośnika z obciążonymi ramionami ale bez łącznika i daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Wszystko okej co piszecie, ale kolega pisze w pierwszym poście o drganiu ramion a to kompilkuje sprawę ponieważ tak dzieje się np. przy ścięciu wieloklinu przy pompie przez co "przepuszcza" ona i stąd te drgania ale jest to niejako związane ze zużyciem reszty podnośnika bo przy szczelnym układzie rozdzielacz-tłok-cylinder te chwilowe przerwy w dostawie oleju w skutek przepuszczania nie są aż tak zaważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kolega nie pisze o drganiu, a o cyklicznym podnoszeniu i opuszczaniu. Zapewne jak zgasi silnik, to podnośnik trzyma i nie opuszcza. Niech spróbuje przestawić rodzaj pracy podnośnika, np na siłowe i powie czy coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

na wszystkim rodzajach siłowym, mieszanym itp jest tak samo. Podnośnik tak samo zachowuje się z odpiętym pługiem ciężkim jak i bez pługa. Pompa działa dobrze, ciśnienie na pompie jest ok. A jak dam więcej gazu to nie drga nie wiem jutro jadę po nowy rozdzielacz.

 

* z podpiętym pługiem jak i bez pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

O opadaniu podnośnika i samoczynnym podnoszeniu napisał MAKS.

A powód do ubytek oleju na odcinku rozdzielacz-siłownik podnośnika. Rozdzielacz raczej bym wykluczył więc nie śpiesz się z nim za bardzo. Powinno tam być kilka oringów które siadają w pierwszej kolejności i można je samemu wymienić.

Siłownik pomijam bo pisałeś że wymienisz uszczelnienia.

Zostaje jeszcze zawór bezpieczeństwa siłownika. Po jakimś czasie użytkowania zdarza się że w iglicy zaworu olej wypłucze rowki i ucieka olej z siłownika.

Sprawdz sobie to wszystko bo nie chce mi się wierzyć żeby to był rozdzielacz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj