Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żmijka czy dmuchawa?

241 odpowiedzi na ten temat

#81 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:27

Żmijka czy dmuchawa? jak czysci?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żmijka czy dmuchawa? Dzisiaj, 07:11
  •  

#82 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:31

Żmijka czy dmuchawa? a no chyba tak ze na końcu rury wylatuje zboże a cały syf leci dalej...

#83 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:39

Żmijka czy dmuchawa? gdzie leci skoro rura sie kończy? wyparowywuje czy jak? mozesz mi to wyjasnic?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#84 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:43

Żmijka czy dmuchawa? Coś mi się zdaje że to był blef z tym czyszczeniem. No chyba że on ma jakiś specjalny łapacz brudu(?) ;d
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#85 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 21:10

Żmijka czy dmuchawa? W mojej dmuchawie cyklon zwalniający ma z boków siatkę i przez nią uchodzi pył, który można odprowadzić poza magazyn. Gdy ładowałem na wolnym powietrzu, to na boki założyłem worki i zebrało masę pyłu.

#86 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 23:35

Żmijka czy dmuchawa?

jak czysci?

Rura żmijki ma od spodu wycięcia w które wkłada się odpowiednie sita. Zanieczyszczenia przelatują przez sita a zboże leci dalej. Znajomy ma coś takiego i widziałem zboże z jednej strony i drugiej. Efekt był bardzo dobry (tylko żmijka długa była), Gdzieś na AF chyba jest/była fotka takiej żmijki.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#87 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 23:51

Żmijka czy dmuchawa? tu chodziło o dmuchawe B) takie cos tez widziałem ze zmijkami

#88 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 23:58

Żmijka czy dmuchawa? Aha czyli pora spać bo nie kontaktuje już B)
dobranoc B)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#89 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 31 grudzień 2008 - 10:52

Żmijka czy dmuchawa?

@ Lexion430 możesz Mi powiedzieć co masz na myśli jeśli idzie o czyszczenie dmuchawą?? Jak możesz zrób zdjęcie tego elementu który odpowiada za czyszczenie i jeśli możesz to tak samo tej dmuchawy o napędzie spalinowym i wrzuć na AF

Niby co ja mam sita w dmuchawie zakładać ???
Nie coś ty wystarczy że powietrze które wydmuchuje zboże na górę odwieje lżejsze nieczystości ale przeważnie jest tak iż odwiewa wszystko i zboże ląduje czyste na stropie .
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#90 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 16:31

Żmijka czy dmuchawa? Moim zdaniem dmuchawa jest lepsza, ponieważ gdy żmijkę postawimy pionowo jej wydajność spadnie dużo więcej niż w dmuchawie. A poza tym dmuchawa jest wygodniejsza z tego względu że możemy założyć do niej giętkie węże i zboże doprowadzimy gdzie chcemy.
powered by DEERE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 16:49

Żmijka czy dmuchawa? Dmuchawa jest wygodniejsza i lżej ją ustawić bo można zrobić to samemu ale żmijka 2,5KW ma dwa razy większą wydajność niż dmuchawa 5KW
+ dmuchawa wepchnie zboże w każdy kąt
- robi dużo hałasu
A żmijka praktycznie lekko szumi no chyba ze jest rozwalona to będzie tłukła

#92 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:52

Żmijka czy dmuchawa? Dmuchawa lżejsza? No nie powiedziałbym... Nasza dmuchawa jest taka duża że godzinę ją ustawiamy a żmijkę w 5 min przeciągniemy i jest.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#93 Share lary

lary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 12:48

Żmijka czy dmuchawa? Witam wszystkich! My posiadamy dmuchawę o wydajności 60 t/h maszyna sprawdza się znakomicie przesyłam link. Na filmiku maszyna podaje do bina 100 http://pl.youtube.co...h?v=ZRxgHOVe8sE

#94 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:03

Żmijka czy dmuchawa? reklama? gdzieś to widziałem juz na stronie pewnej firmy
ja u siebie stara dmuchawę ustawiam ok 20min, wszystko przez to, że mam już zniszczone kołnierze i każdy muszę dokładnie obejrzeć nim zepnę a poza tym na każdy kołnierz worek foliowy.
teraz kupiłem dmuchawę ssąco tłoczącą to mam nadzieje ze problem już się skończył

#95 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:07

Żmijka czy dmuchawa? Ja jestem zdecydowanie za dmuchawa może i żmijka więcej zboża przeniesie ale to właśnie dmuchawa zbija momentalnie temperaturę we żniwa jak tankujesz silosy.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#96 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:21

Żmijka czy dmuchawa? Właśnie żmijka ma lepszą wydajność niż dmuchawa, zastanawiamy co kupić bo zboże będzie szło na strych obory i po żmijce będzie trzeba później taczkować a po dmuchawie wiadomo. Jeżeli chodzi o żmijkę to nowa a dmuchawę to używkę mam silnik 7.5 kW od śrutownika można by coś wykombinować, czy się nie bawić i kupić jakąś niemiecką

#97 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:22

Żmijka czy dmuchawa? Ja do tej pory pracowałem na dmuchawie ale bardzo małej i zdecydowałem się na zastosowanie przenośnika ślimakowego ponieważ zależało mi na zwiększeniu wydajności przy odbiorze zboża ale dalej stosuje dmuchawę w celu przewietrzania i dosuszenia zboża i uważam że dmuchawa jest lepszym wyborem bo możemy wykorzystać ją w większym zakresie czego przenośniki ślimakowe nam nie dają :(
:)

#98 Share zetor12245

zetor12245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:41

Żmijka czy dmuchawa? Czy moglibyście mi pomóc, poszukuje żmijki pionowej do zasypu 2 binów z koszem o wydajności w granicach 15-20t/h żeby nadążyła rozładowywać przyczepy w czasie kiedy kombajn nakosi następne. Z góry dziękuje
JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

#99 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:52

Żmijka czy dmuchawa? Z tego co czytałem nie ma takiej opcji żeby jedna żmijka pionowo miała taka wydajność, jednak ktoś pisał o systemie 2 żmijek, poziomej i pionowej, ponoć wydajności były dość duże - poszukaj po galerii albo tutaj kilka postów do tyłu.
Jak dobrze pamiętam taki system kosztował coś koło 8tys PLN

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share zetor12245

zetor12245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 luty 2009 - 23:14

Żmijka czy dmuchawa? Wiem bo bylem w 2007 na agro show i tam była takie jedna pozioma i pionowa z zsypem na dwa biny o wydajności ok 20t/h i to do 10tys kosztowało. Jak ktoś by mi linka do tego wysłał to bym był wdzięczny
JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Dodaj odpowiedź