Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żmijka czy dmuchawa?

241 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 23 październik 2008 - 20:54

Żmijka czy dmuchawa? A czy ktoś może opróżniał biny dmuchawą ssąco-tłoczącą poprzez kanał awaryjny? Czy jest to rozwiązanie lepsze/gorsze od zestawu przenośnik ślimakowy podpodłogowy + przenośnik krążący + żmijka ładująca na przyczepę? Jak bardzo głośne są te dmuchawy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żmijka czy dmuchawa? Dzisiaj, 18:21
  •  

#62 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 10:49

Żmijka czy dmuchawa? Posiadam Przenośnik pneumatyczny ssąco-tłoczący Pom Augustów T 207/2 z silnikiem 15 kw i opróżni nim silosy przez workownik ogólnie to lepsza jest żmijka mniej prądu i większa wydajność ale ze względu na dużą odległość ok 25m musimy transportować zboże dmuchawą. Załadunek zboża odbywa się żmijką Średnica to chyba 180 dł 12m i silnik 5.5kw wydajność 25-30ton/h

#63 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 09:53

Żmijka czy dmuchawa? A czy przy wyborze nowej żmijki brać pod uwagę producenta, czy równie dobre są żmijki bez firmowe np takie jak na allegro. Bo różnice w cenie są spore np między Rolmetem Aleksandrów Kuj. a bez firmówką, czy nawet dozamechem. Czy do małego gospodarstwa (ok. 10 ha zbóż) wystarczy żmijka średnicy 10 cm (jest łatwiejsza w przestawianiu i zakładaniu ?) czy lepiej wybrać średnicę 13-14 cm ?

#64 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 listopad 2008 - 15:06

Żmijka czy dmuchawa? niestety ale cena w wiekszosci przypadków robi swoje ja bym wybrał taka po srodku ani najtansza ani najdrozsza

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#65 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:39

Żmijka czy dmuchawa? Niestety ale kupując bez firmowe powinieneś wiedzieć że jakoś idzie za ceną. Ja już się o tym przekonałem, miałem żmijkę pionową z Dozamechu i więcej nic z tej firmy nie kupię!! Taką siarę jak oni odwalili w przypadku tego urządzenia to szkoda gadać. Mam też żmijkę ocynkowaną ARAJ i dmuchawę ssąco - tłoczącą Kongskilde i jednak jak się zapłaci troszkę więcej to widać co się otrzymuje.

#66 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 17:18

Żmijka czy dmuchawa? Lepiej postaraj się o grubszą, 140mm będzie w sam raz. Tą 100-ką będziesz miał małą wydajność i nerwy mogą nosić przy rozładunku, gdy czas ponagla.

#67 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:33

Żmijka czy dmuchawa? Czy jest ktoś może użytkownikiem przenośnika pionowego T402/4 DUO z Rolmetu?. Producent zapewnia, że wydajność wynosi 24t/h. Jak to wygląda w rzeczywistości? Co w ogóle sądzicie o takim rozwiązaniu? System do zasypu czterech 100 tonowych BINów kosztował by ok. 10tys netto, co w porównaniu z kubełkiem jest dość atrakcyjna cena.

#68 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:47

Żmijka czy dmuchawa? Mamy identyczny podajnik ale do dwóch silosow: 60ton i 100ton. Wydajność jest taka jak zapewnia producent (ale to jeszcze zależy od rodzaju ziarna, lecz różnice nie są doże) specjalnie zwracałem uwagę na to podczas tegorocznych żniw (tylko trzeba uważać przy skręcaniu segmentów żeby zwoje żmijki w siebie pasowały). Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie, alternatywne dla podajnika kubełkowego, a nieporównywalnie tańsze ale się sprawdza-bynajmniej u nas i u naszego znajomego (napełnia dwa Biny 130ton takim zestawem). Wrazie czegoś to pisz, postaram się pomoc :D

#69 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:38

Żmijka czy dmuchawa? ja od 15 robilem zmijka i tez jakos szło ale dwa lata temu kupiłem nowa dmuchawe mam 14 metrow rur 200mm średnicy w tym kolanka oraz cyklon zwalniajacy i w moim przypadku sprawdza sie o wieeeeeeeeele lepiej niz zmijka! rury są lekkie samemu mozna wszystko poustawiac cyklonem mozna nasypac w kazda dziure kosz sasypowy ma duzy otwieram okienko zsypowe i ide na piwko :D przyczepa 6t ok 30min zalezy tez od gatunku zboza wiec ogolnie jestem bardzo zadowolony i polecam w tamtym czasie kosz tej dmuchawy wyniusl mnie z takim wyposarzeniem 4300pln warto!!!!!!

#70 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 grudzień 2008 - 21:50

Żmijka czy dmuchawa? co to za dmuchawa w takiej cenie?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 21:56

Żmijka czy dmuchawa? NTHTC56, mógłbyś podesłać jakieś foty swojej instalacji? Ja planuję postawić 4 silosy 100 tonowe na kwadracie. Na początku byłem za dmuchawą, ale taki zestaw Kongskilde to conajmniej 25tys netto. Żmijka pionowa wraz z osprzętem mam nadzieję, że zamknie się do 12 tys. Obecnie czekam na wycenę z Rolmetu. Nie tweirdzę, że dmuchawa to złe rozwiązanie, tyle tylko, ze troche drogie.... Trzeba zdecydować się na jakiś kompromis....

#72 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 15 grudzień 2008 - 21:58

Żmijka czy dmuchawa? ja tez mam taki jak na powyzszym obrazku i nie zamienil bym sie na dmuchawe gdzie sobie ustawie tam leci, a dmuchawa rozwali po calym pomieszczeniu zboże :D
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#73 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2008 - 00:23

Żmijka czy dmuchawa? @Jarecki21@ jak chcesz foty tego "osprzetu" razem silosami i jak jest zamontowany, to zapraszam do mojej galerii na AF. Mam tam pare zdjec, ale jakby potrzeba było cos wiecej to pytaj, napewno pomoge. I tak jak to napisałęs, dmuchawa jest trochę droga, wiec trzeba wybrac jakis kompromis, bo tak czy owak, w zwykłym gospodarstwie sprzet do transportu ziarna jest uzywany przez niewielką czesc roku, wiec po co wywalac kase :/

#74 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 23:22

Żmijka czy dmuchawa? Też mam dmuchawę z Aleksandrowa, generalnie jest ok. Tak jak pisał Tomcio 6-7t ok 30 minut, i można nią zsypać zboże gdzie się chce ale wnerwia mnie to, że jak jest mało zboża w zsypie to strasznie kurzy i przy przyczepie nie da się stać i coś robić bo potem kurz w płucach przez dwa dni :angry:

#75 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 29 grudzień 2008 - 13:53

Żmijka czy dmuchawa? No wlodiw dokładnie ja tez mam dmuchawę z Aleksandrowa i jak się kończy zboże w koszu to rozsypuje i wyrzuca do góry ziarno. I teraz chce kupić żmijkę, ale nie wiem jakiej długości będzie najlepsza do zasypu silosów 70 tonowych. (BIN)

#76 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:47

Żmijka czy dmuchawa? Ja posiadam dmuchawę i żmijkę... normalnie dmuchawą zboże zawsze leciało ponad pół godziny (6t przyczepa) a żmijka wciągnie to w jakieś 10 minut i to bez hałasu i kurzu ;)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#77 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 30 grudzień 2008 - 14:20

Żmijka czy dmuchawa? Ale Dmuchawa ma to do siebie iż po wyssaniu z przyczepy na stropie zrobi pryzmę zboża i odrazu oczyści zboże z Plew słomy i lichego zboża
taką przyczepę co jest na Fotce u mnie w profilu dmuchawą opróżnialiśmy w 8 godz roboty trochę z tym jest
ale masz wtedy pewność , że zboże masz czyste .
U mnie jest 3 Dmuchawy dwie z silnikiem elektrycznym 15Kw i jedna z silnikiem spalinowym PERKINS 3cyl tak jak w Ursusie3512 .
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#78 Share jd6230

jd6230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 14:44

Żmijka czy dmuchawa? Ja proponuje żmijkę i jest szybsza od dmuchawy.

#79 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 16:45

Żmijka czy dmuchawa? @ Lexion430 możesz Mi powiedzieć co masz na myśli jeśli idzie o czyszczenie dmuchawą?? Jak możesz zrób zdjęcie tego elementu który odpowiada za czyszczenie i jeśli możesz to tak samo tej dmuchawy o napędzie spalinowym i wrzuć na AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:39

Żmijka czy dmuchawa? do czyszczenia chyba nie ma specjalnego elementu, tylko poprostu powietrze które popycha zbozę odrazu czyści.

Dodaj odpowiedź