Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cosmos    3

Ja mam i dmuchawę i żmijkę, żmijkę kupiłem dwalatatemu w Chojnowie (dolnośląskie) u producenta (chyba Magrotex), ma 6m długości i ciężarówkę 25 ton pszenicy zasypała w niecałe dwiegodziny, ale byłoby szybciej gdyby więcej osób nagarniało zboże (płaski magazyn). Dmuchawy używam do sypania na strych 2-gie piętro, dwa kolanka, silnik 7,5 kW i przyczepę 3,5 Tony sypię w 50-60 minut.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

ja mam dwie zmijki jedna 8m druga 6m. Ta dluzsza sluzy do oprozniania przyczepy a druga do kierowania strumienia zboza na strychu.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

Mam pytanie czy zmijką można rozładowac rozrzutnik??Zmijka jest bez kosza zasypowego


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

no wiem ale rozrzutnik to nie wywrotka wiec gdzie ten kosz podstawisz??


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Najlepiej by było, gdyby kosz byłby wpuszczony w ziemię i nie było by problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja kupilem wczoraj zmijke dozy mech 6metrow 1,5kw silnik za 2520zl zobaczymy jak sie bedzie spisywac :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dmuchawa posiadam trzy zmijki i dmuchawe dmuchawą zwalam 12 ton w godzine a do tego jeszcze sama ssie ale do załadunku uzywam żmijek wadą jest hałas i tumany kurzu przy żmijce tego nie ma


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Ja miałem i to i to. Zależy gdzie chcesz to rozładowywać czy do bin czy na strychy. Żmijka u nas się nie sprawdzała bo mamy nietypowe strychy i trzeba było 2-3 ludzi do pomocy, to kupiliśmy mała dmuchawę, mamy zrobione dziury w przyczepie i zboże sobie leci na strych, a ty tylko nagarniasz. 1 osoba wystarczy i masz jeszcze czas na odpoczynek. Tylko coś to mało wydajne jest :rolleyes: . Niestety nie znam producenta


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ja posiadam 2 żmijki i dmuchawe, dmuchawy urzywam do odbierania zborza od czyszczalni ale do tego już potrzebowałbys cyklona zeby zmniejszyc wiatr na wylocie.. a żmijki mam w zasiekach, podjeżdzam przyczepą otwieram bort a zmijki odrzucają dalej i na takie potrzeby jak mi to polecił bym własnie żmijke a jeżeli masz zasiek gdzies na strychu to dmuchawa jest lepsza

 

dmuchawa jest jakiejs niemieckiej firmy silnik 7kw pojemnosc kosza jakies 120l

a żmijki są polskie fi 15 dł 4m . a fi 20 dł 6m


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Ja też mam 2 żmijki i jedną dmuchawę(bin'a)... :) To prawda że żmijką szybciej schodzi i to sporo szybciej...Wole żmijką bo szybciej, a tą dmuchawa tak jakoś którzy sie że masakra. A żmijka sie nie tłucze jak na pusto nie chodzi ;) A i jak ktoś ma dmuchawę to polecił bym zrobić zasuwkę na burcie przyczepy :) wtedy to jak ktoś ma przy przyczepie siłowniki to nie potrzebna łopata-powoli sie ''kipruje'' i gitara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Najlepiej mieć jedno i drugie. Wtedy można cudować jak sie che ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel    0

Jaką wydajność będzie miała żmijka o średnicy 100mm? Czy na 4 metry silnik 1,1kw wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeśli sie nie mylę to moja jest 100. silnik nie pamiętam. musiał bym sprawdzić. a wydajność hmm nie jest doza :P na szczęście nie muszę jej często ozywać a(właściwie to prawie nie używam)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Żmijka o średnicy 100 mm ma wydajność 6-8 t / h , zalecany jest silnik 1,5 kW ale 1,1 kW napewno da rade bo ja mam żmijke na 6 m i średnicy 150 mm i mam 1,5 kW i daje radę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

a ile waży żmijka z silnikiem taka 4 czy 6m. w ile osób ją trzeba dźwigać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U wuja w żniwa żmijkę 6 metrów zakładaliśmy w 3 osoby i nie było lettko ;):)

Jeśli chodzi o temat polecam dmuchawę bo sam mam i jestem zadowolony bo podjeżdżam przyczepą pod kosz, otwieram spust i samo leci :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goblin    13

ja kupuje żmijkę o średnicy 140 mm i wysokości 6m do załadunku przyczep z hali i rozładunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zależy od producenta, wydajności i czy to jest tłocząca czy ssąco-tłocząca


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj